SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15 letni zapaleńcy, jakie moga byc tego konsekwencje?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8914
j/w jakie mogą byc tego konsekwencje ja mam 15 lat a ostatnio siłowni i w ogóle kulturystyka stała sie moją pasja , nie ma dnia zebym nie dowiadywał sie o tym sporcie czegos nowego , lecz widziałem ze 15 to ciut za mało zeby chodzic na siłowni mimo to wiele osób juz w tym wieku zaczyna ćwiczyc.
Wiec jakie według was mogą byc tego konsekwencje ? a moze trzeba jeszcze sie powstrzymac i skupic na sportach ogólnorozwojowych tak do 16 lat ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 80
ja zaczynałem w wieku 14 lat lecz rok przygotowywałem się do ćwiczeń z dużymi ciężarami i to była dobra decyzja.w tym wieku organizm nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięty fizycznie np:stawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 890 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17794
sporty siłowe nic Ci nie zrobią choćbyś miał 12 lat, ale musisz wiedzieć co możesz, a czego nie wolno

w młodym wieku możesz zrobić bardzo dobrą podwaline na przyszłość i być poprostu wysporotowanym...

moc moc moc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 248 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3317
ja sam mam 15 lat i chodze na silownie od 30 miesiecy. cwicze dosc ostro i poki co nie ma zadnych tego konsekwencji (odpukac) sporu moich kolegow tez cwiczylo od 15 roku zycia i nieslyszalem o zadnych konsekwencjach oprocz zakwasow ale z tego co czytalem to sa przypadki ze sie cos stalo, wiec mysle ze trudno bedzie odpowiedziec na twoje pytanie. jak sie boisz jakis kontuzji to rob sobie takie bardziej rekreacyjne cwiczenia a za rok czy 2 zaczniesz cwyczyc juz konkretnie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby to sie dało powstrzymać;/
;d;d

Ja też mam 15 lat.

I co za 2 miechy konczymy 16lat. Co to za różnica 2 miechy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 337 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11550
jeżeli będziesz ćwiczył z głową, to nic Ci sie nie stanie

<mar> ciekawe co robił Bóg zanim stworzył ziemie, nas itp..
<grol> bicka i klate pewnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5761
Też coś takiego słyszałem, tylko że mam dylemat:
W tym tygodniu miałem zacząć ACT, i nie wiem czy w takim wieku to jest polecane. Ale też słyszałem że ćwiczenie pompek, brzuszków itp. jest polecane.
Ja mam taki priorytet aby do wakacji trochę poprawić swoją sylwetkę na bardziej sportową. Mam trochę za dużo tłuszczu na brzuchu zwłaszcza. I sobie myślę przez zimę na basen jakiś, a jak już śniegu nie będzie to można dwa razy na tydzień się przebiegnąć tak po godzinę. Ale też bym prosił o jakiś plan pompek, przysiadów itp..

Mam jeszcze zamiar w grudniu kupić jakieś hantle, gryf prosty i łamany.

Czy jest możliwe wyrobienie się do wakacji czy tylko na siłce można poprawić wygląd ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 433 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8281
Hehe, też mam 15 lat, nie chą mnie wpuścić na siłkę z powodów prawnych ("nie chcemy ponosić odpowiedzialności", można od 16 roku.)
Przede wszytskim pamiętaj, że jesteś w okresie wzrostu oraz dojrzewania, i zapewne twoje ambicje są duże, niestety, mogą doprowadzić do zguby - przeciążysz się i trochę czasu ci wypadnie.

Co w takim razie zrobić?
Wykonuj jak najwięcej ćwiczeń, w których dźwigasz własne ciało, unikaj obciążeń. Ćwicz wszystkie partii mięśni, żeby mieć dobry start na siłkę. Bo prawda jest taka, że granicą umowną jest organizm, nie wiek. Jeden jest mocniejszy, ma świadomość tego, co umie, tego czego nie zrobi też; a drugi nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5761
Jeszcze bym chciał aby się ktoś ze stażem na siłowni wypowiedział. W jakim wieku najlepiej z siłką wystartowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41512
staraj sie cwiczyc ogolno rozwojowo (act w pierwszej kolejnosci) nie wykonuj cwiczen mocno obciazajacych kregoslup i cwicz rozsadnie, a nie sama laweczka i z kolegami kto wiecej bez rozgrzewki, a potem biceps :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8914
no i co ? bede robił mase poprzez pompki ? z dieta masową?

Zreszta mi chodzi o to ze bym nie był pozniej jakims nie dorobem albo kiedy bede miał 18 lat bede tak rozwalony miesniami ze to az obrzydliwie wyglada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1979
Hehe to ty masz wiedzieć jak chcesz w wieku 18 lat wyglądać, Tobie ma sie podobać wypracowana sylwetka nie kolegom, znajomym itd. Moim zdaniem
możesz sie zapisać na siłownię lecz pierwszy trening potraktuj jako sprawdzenie swoich możliwości, ile możesz jaki ciężar itd. Jeśli jednak chcesz poczekać to rób pompki, brzuszki, podciągaj się i wiele innych ćwiczeń z własnym ciężarem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia i HIIT

Następny temat

dobry trening ???? (do oceny)

WHEY premium