SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żyrafka /powrót do formy sprzed ciąży_ pods.s.50

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boziu... Jak czytam co się w Polsce wyczynia, to mnie aż mrozi...

Zastanawiam się tylko, kiedy się ten cyrk zaczął? Ciocia mojej mamy jest starą położną, jeszcze z czasów kiedy kobiety rodziły w domu, odebrała i doglądała dziesiątki noworodków, ale takich herezji od niej nigdy nie słyszałam
Najbardziej kocham jej hasło: tajemny, nieznany anatomom kanał, którym jedzenie płynie matce z jelita do cycka i dziecko ma z niego kolki Zapomina się tylko o tym, że dzieci "butelkowe" też mają kolki. I cały ten terror latacyjny... Karmienie piersią, które jest czymś naturalnym urasta do kunsztu, sztuki dla wybranych, bez "doradcy" laktacyjnego ani rusz Kiedyś czytałam pyerdolenie takiej pani o zaparciach u niemowlęcia. Pani powinna się douczyć, co to takiego trawienie resztkowe i dlaczego dziecko piersiowe może kupę robić raz na tydzień czy 10 dni

Najbardziej mnie przeraża kąpanie dzieci. Noworodka po porodzie mydłem myć, oliwką smarować??? To najgorsze, co można dziecku zrobić A potem te mydła, płyny do kąpieli, szampony... Mój młody ma prawie 3 lata i jeszcze NIGDY nie myłam go mydłem (poza rączkami), a jego włosy szamponu nie znają
A potem płacz, że dziecko wysypane. Oczywiście winę zwala się na to, co matka je... Nikt nie pomyśli o płynach do płukania tkanin, pachnących proszkach, wszelkich mazidłach, chusteczkach nawilżanych...

Ale właśnie, Żyrafko zastanawia mnie to, że o tym wszystkim wiedzą dermatolodzy, a pediatrzy i położne nie?

Aaa... Jeszcze odnośnie koncernów mleczno-kaszkowo-papkowych. Koleżanka chodzi z córką do pediatry, która jeszcze ją leczyła (30 lat temu ) i zapytała raz o to mleko modyfikowane. I o dziwo, pani pediatra powiedziała, że dziecko rocznie może pić wyłącznie mleko krowie. Pediatrzy zalecają mleko modyfikowane dzieciakom > 1. roku, bo po prostu od przedstawicieli koncernów dostają prezenty za takie "promowanie"

Półki z jedzeniem dla dzieci w Polsce mnie przerażają, najbardziej chyba te cukrowane kaszki i herbatki Chociaż ostatnio wzruszyło mnie coś tam dla trzylatka do odgrzewania w mikrofalówce

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-11 16:37:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
ooo Kasia fajnie znowu Cię widzieć


tak zainteresowałam się tym bieganiem po ciąży i mam takie pytanko do Izy i Marty skoro rozwinęłyście temat,czy to samo będzie się tyczyło kobiet,które w trakcie ciąży biegały?bo tak mnie to własnie teraz zastanawia

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
vena tak, "bieganie w ciazy" nie dotyczy najczęściej ostatniego trymestru a generalnie największe przygotowania do porodu następują w tym okresie po prostu sie rozłazisz Nikt przy zdrowych zmysłach tego popierać nie będzie.
Oczywiście na pewno sa takie co ćwiczą co tam wejdzie prawie do końca, rodzą i wracają do treningów jak sie otrząsną , prawdę powiedziawszy ich sprawa, nikt nie mówi ze w 100% coś się stanienie, ale nie każda musi grac w ruletkę ze swoim ciałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
11.05.2011 środa
NT
dzień upaly, jedyne wyjście na dwór to krótki spacer pod wieczór...brak czasu, Szkrabik jadła co 1,5 h!

DIETA:
1) razowiec, serek Turek, karkówa pieczona, sałata, pomidor
2) owsiane, jaja, siemię lniane, surówka (marchewka+jabłko)
3) razowiec, serek Turek, karkówa pieczona, warzywa
4) cyce kurze po bolońsku, ryż brązowy, warzywa z pary (fasolka szparag, kalafior)
5) twaróg półtłusty, jogurt nat, koncentrat pomidorowy (do zabarwienia), migdały

kawa inka biała z cukrem x 2

SUPLE:
Tabletki z buraka, witaminy dla karmiącej

posiłek nr 2




-------------------------------------------------------------
Dziś rano na czczo weszłam na wagę, co spowodowane było wcześniejszym obfitym wypróżnieniem i ujrzałam 65,7 kg ---> od tygodnia odstawiłam słodycze - czyżby w tak krótkim czasie organizm pozbywa się juz wody.....zapewne wpłynęło na wagę też poranne zrzucenie balastu, ale miły to był widok

Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2011-05-12 10:53:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Vena - witaj


Ale właśnie, Żyrafko zastanawia mnie to, że o tym wszystkim wiedzą dermatolodzy, a pediatrzy i położne nie
Martucca - zdecydowanie bardziej zorientowana w kwestii pielęgnacji niemowlęcia była ta właśnie pani dermatolog, była bardzo zainteresowana jak pielęgnuję Małą, w przeciwieństwie do pediatry, utwierdziła mnie w tym co robię (kąpiemy Maleństwo w emolientach, 2 razy w tygodniu, nie smarujemy niczym całego ciałka). Co do pediatry to chodzimy do 2 różnych, jedna lepsza - jest ciężko dostępna i ona nie rozpowszechnia takich bzdur, a druga - właśnie ta, o której wcześniej pisałam, do niej niestety trafiłam na pierwsza poszpitalną wizytę.... Dziecko powinno mieć jednego pediatrę, do którego zawsze będzie chodzić, który będzie znał dziecko od małego...a tu taki galimatias.

Cortunia dziękuję za chęć pomocy




Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2011-05-12 11:04:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Witam. Wszytsko u nas oki.
Nie pisałam, bo brak czasu, generalnie duże u nas ostatnio zamieszanie, powody do stresu niestety też...., dużo się dzieje (zmiana miejsca zamieszkania) i nie miałam czasu na aktywność poza spacerkami z Niusią. W weekend bałam się, że przez te stresy piersi sie buntują, bo Niucha wciąż była głodna i wołała o pierś co godzinke, ale juz jest dobrze, stabilizuje się, w w dojarni nawał, ale z tym to ja sobie poradzę. Niebawem wrzucę zbiorczą wypiskę.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zyrafka co tam slychac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc Zyrafka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Witam słonecznie i wracam aktywnie

Czuję się dobrze, wiele spacerowałam w czasie kiedy mnie nie było na forum
Uważam, że jestem już gotowa na aeroby w postaci bieganka Dziś potruchtałam 20 minut rano na czczo i stawy nie dają się we wnaki, czyli chyba już czas.

Cały czas karmię piersią.
Waga zmienna: 67 - 65 kg.
Jakość ciała uległa pogorszeniu - pokazał się zaawansowany cellulit:-/

Zapraszam do kibicowania, teraz juz będą systematyczne wypiski.

pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
uu biedaku , pijesz wystarczajaco duzo plynow?? w sumie czesto na czas laktacji celulit znika, wiec masz pecha.

Puchniesz moze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc, porady dla mojej mamy

Następny temat

Olilas_redukcja

WHEY premium