SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żelbeton ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez everr z działu Dla zupełnie "zielonych".
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 176 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1694
Witam. Mam pytanie, nie jestem jakby co zielony ale to takie pytanie z ciekawości raczej.. Mam pytanie odnośnie odważników z tak zwanego żelbetonu. O owym materiale wiem niewiele aczkolwiek miałem stycznośc z " betonowymi " i mam do tego pewien uraz.. co od tym myślicie ? czy opłaca sie kupić takie obciazenie ? może ktoś takie ma, jak opinie ? pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3451 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 77039
zelbeton jest *****sko twardy, napewno trawdszy niz zwykly beton, ale i tak odradzam - lepiej zainwestuj w normalne obciazenie ze stali, zeliwa ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Chyba lepiej zainwestowac siano w lepszy sprzet, chociazby u tokarza

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2905
poszukaj na zlomie kilku cięższych kół zamachowych do tego troche lżejszych toczonych krążków i lepiej na tym wyjdziesz niż na tym żelbetonie chociarz jak bedziesz dbal i uwazal to nie powinno sie z tym nic stać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 320 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8046
Heh po pierwsze nie ma takiego materialu jak zelbeton Jak cos to ten material nazywa sie żelbet. I rozni sie on od zwyklego betonu tym ze jest on specjalinie usztywniany roznymi stalami itp (zbrojenie) aby zyskac wieksza wytrzymalosc na rozne obciazenia m.in dynamiczne sciskajace jak rowniez rozciagajace, z zelbetu zwykle produkuje sie wszelkie prefabrykaty ( czyli gotowe elementy przygotowane do bezposredniego wbudowania, np. gotowe płyty stropowe ) W takich malych elementach jak twoje obciazenie to nie zrobi to wiekszej roznicy czy zastosujesz zelbet czy zwykly beton poniewaz elementy nie beda pracowac na jakies wielkie naprezenia

Zmieniony przez - marczello w dniu 2007-07-03 12:03:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2905
ale jak bedzie mial zbrojenie w srodku i jak spadnie na podloge to sie nie rozpie#doli krazek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 176 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1694
marczello - tak jak napisałem. Ja o takim czymś również nie słyszałem. Nie wiem czy żelbet czy żelbeton. Cytuje tylko to co widziałem na aukcji z pewnego serwisu aukcyjnego na "a" ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1252 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10181
mowi sie i zelbet i zelbeton, nie ma zadnej roznicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38430
Witam. Ja posiadam obicążenie z żelbetonu(tzn. 60% żelaza i 40% betonu)i moge powiedzieć, że dobrze się sprawuje. Upadało już z wysokości ok. 1 metra i sie nie rozwaliło, pomijając drobne obicia na kantach. Od sklepowego obciążenia różni się tym, że ma "nieco" większe rozmiary(przykładowo u mnie krążek żelbetonowy o wadze 10kg ma 32cm średnicy i 5,5cm grubości)no, i oczywiście ceną, ja płaciłem 2zł za kg, na allegro. Chcociaż ćwicze na takich to i tak myśle, że lepiej kupić normalne w sklepie.

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 320 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8046
Tak własnie też się zastanawiam że jednak lepiej by kupic krążki metalowe cena jest porownywalna a wygoda na krazkach metalowych duzo wieksza.

P.S. No nie wiem czy mowi sie zelbeton jak juz cos to zelazobeton dla mnie to jest roznica. Wkoncu IV klasa technikum budownictwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12869
na krążkach betonowych da się ćwiczyć, jednak zdecydowanie lepiej będzie kupić standardowy sklepowy nakład. Krązki metalowe są trwalsze, mniejsze. Co do ,,żelbetu" to występuje on powszechnie w mowie potocznej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

Co robicie by nie zasnąć

WHEY premium