SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.5

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 724
Ostatnio wlasnie zaczalem robic program starting strength i do tego dorzucilem w jednym planie dosiezny 5x1, a w drugim tuck jumps 3x10 wystarczy na poczatek? Na pewno poprawi sile w siadach, czyli teoretycznie powinien sie poprawic wyskok z dwoch, tak? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Ja z Częstochowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 724
To kiepsko :p myslalem o jakims wspolnym treningu na off sezon, ale bez opcji :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blmj, Starting Strength będzie ok. Konkluzja odnośnie przekładalności przysiadów na wyskok słuszna .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Zastanawiał się czemu mimo wielu treningów koszykarskich i tych na siłowni od 2 miechów nie potrafię zagrać na przyzwoitym poziomie - niby drybling i obronę poprawiłem a nadal gram poniżej przeciętnej( jak Roy Hibbert w zeszłym sezonie). Poziom koszykarski w klasie nie jest wysoki ale denerwuje mnie gdy koleś grający w nogę ciągle wygrywa ze swoją drużyną a jedyne co potrafi to wbijać pod kosz/jego drużyna zawsze na farcie wygrywa a dzisiaj doznałem upokorzenia przez totalnego no skilla - zrobił mi ole tak jak w piłce noznej. Jakieś idee co by tu zrobić jak przełamać passę niepowodzeń?

Zmieniony przez - Wigga w dniu 2015-03-02 21:18:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 724
Jakis czas temu mialem podobny problem - zaczalem wiecej trenowac i wydawalo mi sie, ze staje sie slabszy, a prawda jest taka, ze zjadlo mnie moje ego. Wydawalo mi sie, ze nie ma na boisku lepszego ode mnie (oczywiscie nadal tak twierdze haha :D), wiec wystarczylo spiac poslady i zaczac grac jak na (samozwanczego) rozgrywajacego przystalo :p zaczalem rozdawac wiecej pilek czyt. zaczalem ufac druzynie (nawet jesli sa to przypadkowo spotkane osoby na boisku) no i oczywiscie przestalem w obronie zachowywac sie jak pewien brodaty Pan o nazwisku Harden ;p

Zmieniony przez - blmj w dniu 2015-03-03 06:51:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 724
Jeszcze jeden plan do sprawdzenia Panowie :D
Za jakies 2-3 miesiace (po skonczeniu starting strength) chce zmienic plan na stricte pod wyskok i wydaje mi sie, ze ten plan jest wlasnie dla poczatkujacych :p

TRENING 1
1 jump przysiad (30% CM) 5x4
2 przysiad 5x4
3 podciąganie podchwytem 4x8
4 wyciskanie wąsko 4x6
5 unoszenie ramion 2x10
6 wymachy hantlą 1x15

TRENING 2
1 zarzut ze zwisu 5x3
2 rumuński martwy ciąg 5x4
3 wiosłowanie sztangą 4x8
4 wyciskanie sztanga 4x6
5 uginanie ramion ze sztangą 2x10
6 skoki dosiężne 1x15

TRENING 3
1 box przysiad (70% CM) 5x4
2 przysiad bułgarski 5x5
3 wiosło hantlą 4x8 lub podciaganie nachwytem szeroko
4 push press 4x6
5 wyciskanie francuskie 2x10
6 skipy w miejscu 1x15


Zmieniony przez - blmj w dniu 2015-03-05 08:42:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5488
Tez kombinuje, zeby cos ulozyc sobie pod wyskok stricte od polowy kwietnia. Ale planowalem rozbic trening na 3dni w tym 2dni tylko trening z obciazeniem (wiadomo podstawa nogi + gora dodatkowo) 3dzien to typowy skocznosciowy trening. Niestety nie mam pojecia jakie cwiczenia robic, tzn nie wiem co skomponowac. Bo z treningiem na silowni, z ciezarami to mam juz jakis zamysl. Mysle zeby do tego dolozyc cardio lekkie i jakies sprinty czasami jak pogoda pozwoli, plus wiadomo letnie granie w kosza.

Ma ktos jakies sugestie ile wogole cwiczen wrzucic na dzien treningowy, 5 cwiczen starczy chyba do tego 3-4 serie po iles tam pwtorzen. Cos ala tuck jumps, box jump etc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blmj, dobry plan. Ja bym tylko zmienił rumuna na MC rwaniowy, IMO nieporównywalnie lepsze ćwiczenie.
Blacoov, 3 do 5 ćwiczeń wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Dzisiaj wyjątkowo cwiczyłem na siłowni w szkole i mój wfista wyśmiał moje metody treningowe - że ciężar za duży, że wie lepiej, że mogę zginąć - ogólnie mnie ośmieszył przy klasie - teraz moje metody treningowe uwazają za dziwne. Najlepsze że POWIEDZIAŁ ŻE NIE KAŻDY MOŻE WYSOKO SKAKAĆ - nie słyszał chyba że pracą genetyke mozna nadrobić oraz zrobił wykład że weźmie byle kogo z trybun i ten kolo będzie skakał wyżej ode mnie i ogółem jakieś pierdoły jakbym się nie nadawał do wysokiego skakania (fakt wolno progresuje). Uważam że olać jego zdanie i robić to co słuszne (najlepsze że inny wfista prowadzący zajęcia na siłowni mówił mi coś dokładnie odwrotnego - że dobry ciężar bo mogę max 2 powtórzenia w serii itp ...)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie kraulem - problem z oddychaniem

Następny temat

Jakie studia na trenera albo prezesa klubu sportowego

WHEY premium