SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.5

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 724
Krzyh93 rwaniowy czyli z szerokim chwytem, tak? A nie za malo skakania? :p no i czy nie lepiej jak skoki sa na poczatku treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 774
Wigga
Dzisiaj wyjątkowo cwiczyłem na siłowni w szkole i mój wfista wyśmiał moje metody treningowe - że ciężar za duży, że wie lepiej, że mogę zginąć - ogólnie mnie ośmieszył przy klasie - teraz moje metody treningowe uwazają za dziwne. Najlepsze że POWIEDZIAŁ ŻE NIE KAŻDY MOŻE WYSOKO SKAKAĆ - nie słyszał chyba że pracą genetyke mozna nadrobić oraz zrobił wykład że weźmie byle kogo z trybun i ten kolo będzie skakał wyżej ode mnie i ogółem jakieś pierdoły jakbym się nie nadawał do wysokiego skakania (fakt wolno progresuje). Uważam że olać jego zdanie i robić to co słuszne (najlepsze że inny wfista prowadzący zajęcia na siłowni mówił mi coś dokładnie odwrotnego - że dobry ciężar bo mogę max 2 powtórzenia w serii itp ...)


Poniekąd miał rację ponieważ niektórzy z natury są bardziej skoczni od innych, ale oczywistym jest, ze ciężką pracą można wypracować naprawdę wiele. Po za tym uważam że te 2 powtórzenia w serii to trochę mało. Polecam ćwiczyć wg. tego planu Sołtysa, ponieważ jest on dla początkujących bardzo dobry (czyli te 5 serii przysiadów z progresją ciężaru po 5 powtórzeń). Ostatnio zacząłem wykonywać ten plan i w czwartek miałem mega zaskoczenie jak pakowałem sobie na luziku na rozgrzewce. Dodam że na fejsię swoje usługi oferuje Hadzbe, który rozpisuje indywidualne plany na każdego, ale mi np. ułożył plan który wiele się nie różnił od planu sołtysa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Gdy normalnie ćwiczę to robie ćwiczenia z 4 lub 6 powtórzeniami. Co do płatnych planów to lepsze można znaleźć w artykułach naukowych. A teraz robię 4 x 4 przysiady ze sztangą 80%cm 4 x 6 dead lift 70% i 4 serie wyskoków ze sztangą. Zastanawiał się o dodaniu czegoś jeszcze ale nie wiem czy duża liczba ćwiczeń jest dobra (oglądałem np trening NFL to robili p przysiady ze sztsngą i box jumpsy)
Pytanie z innej beczki czy przysiady(sztangą) chamują wzrost?



Zmieniony przez - Wigga w dniu 2015-03-08 07:29:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Mam pytanie czy robić 2 treningi tygodniowo - jeden siłowy i jeden plyo ?Bo myślę że za mało siłowego wtedy ( robiłem sobie test z vert jump bible i wyszło ze muszę popracować nad siłą - dunkuje na wymiarowym ale nie robię na przysiad 150% wagi ciała + mam dosiężny niższy o jakieś 12/13 cm od naskoku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 774
siłownia nie hamuje wzrostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 324
Każde ćwiczenie siłowe robione technicznie wręcz przysługuje się do produkcji większej ilości testosteronu i hormonu wzrostu , dlatego siłownia nie hamuje wzrostu. Jeżeli sugerować by się wzrostem sztangistów to jest to spowodowane selekcją dokonywaną przez trenerów. Mniejszy wzrost = zwykle krótkie kończyny = mniejszemu dystansowi , który musi pokonać mięsień do pełnego wyprostu kończyny , proste. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blmj, tak, chwyt jak do rwania. Na skoki bym osobny dzień przeznaczył.
Wigga, a co powiesz na 2 siłowe i 1 plyo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Chyba tak zrobię ale jeszcze mam 3 wfy w tygodniu + chcę grać w kosza w dni gdy nie robię wyskoku (głównie kozłowanie i rzuty za 3) właśnie w tym problem bo muszę mieć czas na regenerację. Jak to połączyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chwycisz wszystkich srok za ogon... Najprędzej odpuściłbym plyo i skupił się na sile ciężkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5488
Jak sie czuja wasze stawy po ciezkim pylo? Bo wlasnie jestem w trakcie komponowania treningu i mam wiele watpliwosci. Iles tam lat temu bawilem sie w program "peco" ktory o ile pamietam byl oparty na pylometrycznych cwiczeniach. Dzisiaj raczej mam male doswiadczenie w tej materii. Kolejna sprawa to sila nog, u mnie jest srednio z tym, tzn ciezar max w przysiadzie to ok 100kg (mowa o pelnym przysiadzie) Wiec szalu nie ma. Zamierzam robic 1 sesje pylo i 2 silowe treningi, z wlaczeniem dynamicznych cwiczen, mysle o rwaniu i cwiercskoki ze sztanga. Bo u mnie priorytet to sila, bo chyba tu chyba jest naslabiej. Trening zaplanowany jest na 8-10tyg, zeby zobaczyc czy dziala wogole na mnie. Wszelkie porady w szczegolnosci w sprawie pylo mile widziane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie kraulem - problem z oddychaniem

Następny temat

Jakie studia na trenera albo prezesa klubu sportowego

WHEY premium