SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na dwójki - nowe pomysly

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Czesc. Chcialbym znaleźć nowe ćwiczenie na dwójki. Martwy na prostych stosuje juz jakies 4-5 miesiecy a w dodatku w skali tygodnia martwy Przysiad i martwy na prostych to zbyt duze uciazenie dla moich lendzwi przez ktore odpuściłem na treningu nog martwy na prostych. Dzisiaj zrobiłem 1 cw przysiad 5x5 rozgrzewajac sie 20kg 40 kg 60kg i stały 95. Juz czulem ze dol plecow padal. Zrobiłem pozniej jedynie wykroki i wyciskanie na suwnicy plus lydki. Wracajac do sedna. Jakie cw polecacie na zamiane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777997

Często spotykamy się z sytuacją, w której ktoś szuka ćwiczeń na dwójki czyli mięsień dwugłowy uda, a to jest duże uproszczenie gdyż w naszej kończynie dolnej, na jej tyle nie znajduje się tylko mięsień dwugłowy.

Zacząć należałoby od podstaw. W tylnej części uda znajdują się mięśnie dwugłowy (głowa długa i krótka) mięsień półbłoniasty i półścięgnisty.
Zatem już sama anatomia pokazuje, że jest tych mięśni więcej niż tylko dwugłowy jednak aby prawidłowo przetrenować cały ten rejon trzeba się przyjrzeć funkcją jakie wykonują poszczególne mięśnie.

Mięsień dwugłowy jest zginaczem stawu kolanowego jego głowa długa ma też drugą funkcję czyli jest prostownikiem stawu biodrowego.
Mięsień półbłoniasty i półścięgnisty są zarówno mięśniami zginaczami w stawie kolanowym jak i prostownikami stawu biodrowego (półbłoniasty jest silniejszym prostownikiem stawu biodrowego)

Zatem jak najeży podejść do treningu tyłu uda żeby był kompleksowy. i wykorzystał wszystkie funkcje mięśni wchodzących w skład tego obszaru.
Powinniśmy zawsze w treningu zarówno ruch prostujący staw biodrowy czyli wszelakie wersje martwego ciągu czy unoszenia tułowia z opadu, a także ćwiczenia zginające staw kolanowy. Najlepszymi ćwiczeniami z tego zakresu są wszelakie uginania nóg na maszynie siedząc i stojąc, a także jeśli pozwala nam sprawność i siła tych mięśni żuraw (glute ham raise) świetne ćwiczenie na rozbudowę tyłu uda.

Tylko wykonanie ćwiczeń w obu tych ruchach pozwoli nam kompleksowo rozwinąć tył uda.

Polecamy również: Wzmacniaj mięśnie dwugłowe!




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-04-19 13:50:09

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Masz możliwość zrobienia żurawia, z angielskiego glute ham raise.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Chodze na prof silownie lecz nie ma maszyny. Jedynie co to taka a'la jakby do brzuszków no i albo drabinka albo o sztange.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ja robię to ćwiczenie przy drabince, na poczatku można swobodnie się opuszczać a idąc do góry wybić się rękami. jak tu 3,40


Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Dodac to po przysiadach? Czy z biegem czasu trzeba dodawac obciążenie - na plecy na klate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Cw dac po przysiadach? Z biegem czasu obciazenir na plecy - na klate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Że tak powiem najpierw zrób je normalnie a potem pomyśl o dokłądaniu ciężaru, nie jest tak łatwo, ja robię tak

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777997
Inferno444
Cw dac po przysiadach? Z biegem czasu obciazenir na plecy - na klate?


To jest bardzo trudne ćwiczenie więc początkowo będziesz musiał wykonać je z pomocą rąk a później baw się tempem ćwiczenia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Dzisiaj nie bylem na silowni jednak mialem dostep do drabinek. Zrobiłem sobie 4 serie po 12 powtórzeń i mam pozytywne odczucia. Zamienie martwy na prostych na zurawia przez nastepne kilka tygodni. Nie zakladam nowego tematu a napisze tutaj 2 pytania.
Mam problemy z chwytem przy martwym ciagu. Czuje ze podniose więcej ale sZtanga sie zeslizguje. Kupic paski czy magnezje?

2 pyt co do bolu w lendzwiach. Jutro mam trening klata trix barki. Przy kazdym cw ktore mam nie obciaze dolu kregoslupa jednak ohp troche tak. Czy odpuścić ohp i dac ohp na maszynie albo arnoldki ten jeden raz? Z kolei w piatek plecy i tam jakich unikac cwiczen jesli bol bedzie trwal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Brakuje w Twoim planie czegoś z uginaniem kolana, a więc zwykłe uginanie podudzi możesz wrzucic.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Nie mam maszyny na dwojki dlatego robiłem martwy na prostych a od dzis zuraw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW A SPLIT

Następny temat

Rozgrzewka na papierze.

WHEY premium