SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14880
No to super ^^
Na to wlasnie liczylem :D

Dzieki Ci dobry czlowieku za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2140
Kuro

to możliwe jest że bez koksu ma sie rozstępy ?

forum ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
No ja mam. A nie koksowałem.

Kobiety też mają. A nie koksują. Wystarczy,że tyją, albo jak są w ciaży. Rozstepy to normalna sprawa - szybki przyrost masy, a skóra nie zdąży się dobrze rozciągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14880
Kuro
Mam jeszcze jedno pytanie.

Jest wiele rodzajow pompek , ktore wg. Ciebie sa dobre? Daja moze wieksze efekty ? itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Wszystkie są dobre

Po prostu angażują nieco inne grupy mięśniowe.

Dlatego radze robić wiele serii. Na początku masz zapał, to zbudujesz podstwawy siłowo - wytrzymałościowe na tradycyjnych pompkach. Ale miną 2 - 3 tygodnie i zacznie być nudno. Wtedy się kombinuje. Co seri to inny wariant.

Z grubsza można powiedzieć:

- im szerszy rozstaw rak tym bardziej pracuje klata (zew. rejony)

- im węższy rozstaw rąk tym bardziej pracuje triceps

- im wyżej położone są nogi tym bardziej pracują barki

DO tego dochodzą pompki dynamiczne (różnego rodzaju wybicia i podskoki). Oraz pompki niesymetryczne. Z uniesioną jedną nogą. Z obrotem....

heh...trzaskało się kiedyś pompki....Mój max. to 10 serii po 22 powtórzenia na piąstkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14880
heh...trzaskało się kiedyś pompki....Mój max. to 10 serii po 22 powtórzenia na piąstkach.

Ladnie ^^


Troszke skorygowalem moj plan i powiedz czy moglbym zmienic :P

1. Pompki 10 powtorzen, 4 serie
2. Ciezarek 10-12 powtorzen , 4 serie
3. Przysiady z obciazeniem 15 powtorzen , 3-4 serie.
4. A6w

Co Twoim zdaniem mozna dolozyc do tego ?

Zmieniony przez - Medwa w dniu 2007-12-27 17:58:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
1. Pompki 10 powtorzen, 4 serie
2. Ciezarek 10-12 powtorzen , 4 serie
3. Przysiady z obciazeniem 15 powtorzen , 3-4 serie.
4. A6w


1) Przysiady rób jako pierwsze. Jeżeli to obciążenie to ciężarek 4 kg to rób dużo więcej powtórzeń. Zacznij od 50.

2) Pompki. Uwzględnij od razu pompki z wąskim rozstawem rąk. Tak aby się palce wskazujące stykały. Jedna seria. Jako pierwsza. Tric też musi swoje dostać

3) Ciężarek. Nie wiem co masz na myśli pisząc "powtórzenia". Pewno chcesz ćwiczyć bica. Ale ćwicz przede wszystkim barki. Czyli - unoszenia przodem, unoszenie na boki. Sprawdź w Atlasie ćwiczeń jak to wygląda jak nie wiesz.

4) Brzuch. Ok.

5) Nie ma nic na plecy. Zakup jak najszybciej drążek do podciągania. Być może Mikołaj sypnął kaską pod choinkę. A jak nie to łasnie się ukłoń Babci.

6) Zrób plan. Cały z taką ilością powtórzeń. Potem sprawdź gdzie trzeba dodać. Gdzie trzeba ująć. Nie będzie dobrze jak zaczniesz od swoich maksów. Zacznij od mniejszych ilośći i zwiększaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14880
No drazek by sie przydal i to bardzo.
Zgadza sie mikolaj sypnal troszke kaska :D
Ale wlasnie jest problem , nie wiem gdzie taki drazek moglbym zamontowac :(

A po ile serii i powtorzen mam robic te cwiczenia do przodu i w boki ciezarkiem ?


Mowiac powtorzenia to mialem na mysli 1 powtorzenie = 1 podciagniecie ciezarka :P

Zmieniony przez - Medwa w dniu 2007-12-27 21:13:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Kup drążek rozporowy. Taki, który możesz zamontować w drzwiach. To ważne - bo będziesz w ten sposób ćwiczył plecy.

Odważnik.

unoszenie przodem 12 powtórzeń. 3 serie.

unoszenie bokiem 12 powtórzeń 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14880
Ok to drazek juz wiem jaki . Teraz musze pochodzic po sklepach i sobie taki sprawic :D


No to z Twoich porad jestem w stanie ulozyc plan :D Jutro napisze jaki i mysle , ze pomozesz go dopracowac do perfekcji :P


A i jeszcze jedno : czy te wszystkie cwiczenia bede mogl robic codziennie? Czy bede musial np. 3 razy w tygodniu ?



Zmieniony przez - Medwa w dniu 2007-12-27 21:38:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening silowy

Następny temat

górna cześć plecow

WHEY premium