SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[JUDO] jakie mieliscie kontuzje?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
miło widziec,że nie tylko ja nie mogę spać
Te poparzenia są paskudne,ale po kilku latach skóra się przyzwyczaja i już nic nie wychodzi.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To mnie nie pocieszyliście za bardzo
Miałem zamiar się zapisać na judo, ale jak tak czytam o tych kontuzjach to mi się odechciewa. Mam dość słabe kości i miałem już złamaną prawą rękę 3 razy plus pare zwichnięć i skręceń nóg.
Może poszukam jakiegoś spokojniejszego sportu, szachy na przykład, tylko że tam też można sobie gońcem oko wybić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
uwierz,że jak będziesz trenować rozsądnie,to nie będziesz miał tylu kontuzji

Zresztą,zależy jeszcze,czy będziesz trenować rekreacyjnie, czy wyczynowo. Weź pod uwagę także fakt,że każdy sport ma charakterystyczne dla niego kontuzje.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
a co powiecie o zapasach........czy zapasy sa tak zamo kontuzjogenne jak JUDo??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Te sporty są dosyć podobne,dlatego myślę,że kontuzyjność także będzie podobna. Z obserwacji technik wnioskuję,że pewnie czeste są wybicia palców.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Z góry sorry, ale nie przeczytałem wszystkich wypowiedzi tylko z grubsza przejrzałem. Postaram się wam przybliżyć - może nie tym co już ćwiczą i wiedzą co jest grane,tylko ludziom,którzy chca zacząć trenować grappling i pochodne - na co warto uważać. Jeśli chodzi o judo,zapasy,brazylijskie jiu jitsu(w moim przypadku),a nawet break dance(również trenowałem) i sporty które wymagają ,że tak sie wyrażę kontaktu z podłogą czy matą, są bardzo kontuzjogenne właśnie na:
-palce rąk i nóg(jeśli ćwiczy się bez butów);
-stawy kolanowe oraz nadgarstki(dobrze rozgrzewać);
-kark(BARDZO DOKŁADNIE I OSTROŻNIE ROZGRZEWAĆ!!!).
Kark jest uważam najważniejszy w każdej z w/w dziedzin. Naraża sie go najczęściej podczas sparingów gdzie narażony jest na duszenia typu "mataleo" czy tzw "gilotynie". Wiadomo,że nikt was nie bedzie chcial udusić ale czasem człowiek w ferworze walki, która jest znieczulona po częsci adrenaliną, nie odczówa bólu i uważa że wyjdzie z zakładanej techniki jaka wykonuje sparingpartner. W tym czasie kończymy zajecia a 80% przypadków w moim klubie kontuzji wychodzi właśnie na drugi dzien rano. Polecam głownie początkującym i młodym adeptom,żeby sobie wzięli do serca to co napisałem. SŁUCHAJCIE trenera to wam się krzywda nie stanie, a przynajmniej zminimalizujecie problem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56
po treningach(około rok) aikido brałem udział w jednym treningu judo. ukemi aikido różnią się od ukemi judo(odkrywczy wniosek, co?:) i odpowiedź na pytanie, czy można uszkodzić nerki brzmi: tak. przez jakiś czas trochę sika się krwią, ale to mija. aktualnie jestem na etapie zakochiwania się w judo:)
do kolejnego urazu!:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
to chyba coś słabo robiłes te pady,jak uszkodziłes nerki

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56
mocno, tylko nie tak, jak trzeba:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1285
ostatnio przydazyla mi sie kontuzja o ktorej juz dawno zapomnialem mianowicie przeprostowalo mi sie troche kolano :)

-----------------------------------------------
PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER
-----------------------------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejny obóz KravMaga dobiegł końca.

Następny temat

Znów działa strona Polskiego Związku Zapaśniczego

WHEY premium