SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

judo w zapasach i zapasy w judo czyli kilka ciekawych rzutów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3490
witam

chciałem się dowiedzieć czy w judo praktykuje się taki sposob rzutu przez ramie

http://www.themat.com/CoachesCorner/technique/ArmSpinHeadTie/default.php

lub taki

http://www.themat.com/section.php?section_id=8&page=ta

sam powiem ze bardzo mi przypadla do gustu ta wersja rzutu przez ramie jesli chodzi o latwosc wykonywania
pominawszy kwestie czy mamy do czynienia z judo czy z zapasami, takie "obrotowo wciagajace" wersje rzutu przez ramie/seoi nage roznia sie zasadniczo od normalnego rzutu przez plecy, stad moje pytanie, czy sa cwiczone w judo bo osobiscie sie nie spotkalem (choc to byc moze kwestia mojego niewielkiego stażu), i jeszcze chcialem zapytac - jak uwazacie jaka wersja jest bardziej efektywna i prostrza w walce.


i drugi rzut - czesto jak na treningach mamy taka zabawe - wypchnac przeciwnika za maly obszar. wiadomo ze zazwyczaj zaczyna sie od tego ze mamy klincz i przeciwnik napiera do przodu. widzialem taki rzut na youtube (p.s. od razu mowie ze nie mam zwyczaju uczyc sie ze szkoleniowek i potem trenowac z dziadkiem w szopie )i zauwazylem ze w tej zabawie bez Gi swietnie mi on wychodzi. Jak nazywa sie ten rzut? jak nalezy go wykonywac, bo widze ze co filmik to inna wersja, inne ulozenie nog, niektorzy rzucaja nisko a niektorzy wysoko. pytam z ciekawosci bo trudno mi wyobrazic sobie taki rzut w judo. a moze jednak?

rzut znany pod nazwami "lateral drop/throw/toss"












<- tutaj prezentowany przez Ivana Ivanova, zauwazcie jak bardzo sie rozni od tego wykonywanego przez 2 chlopaszkow


czy to jest nasz "półsuples"?




p.s. te filmiki dowodza o bezsensie "nauki ze szkoleniowek" - w kazdej jest cos przedstawione na swoj sposob i nie ma mozliwosci korygowania bledow



i sprawa trzecia - dlaczego tak rzadko widzimy na zawodach judo ogoshi? kwestia trudnosci dojscia reka pod ramie przeciwnika w judodze w realnej walce czy latwosc skontrowania?



pozdrawiam

the purpose of any travel is to get home.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
1 i ostatnie video pokazuje ten rzut wykonany z whizzera natomiast chlopaczki ze standardowego over/under.
W grapplingu to nie wychodzi, bo nie ma presji na agresywna stójke - zawsze można uciec do gardy.
Co innego w MMA, tu widuje się takie numery i to raczej w wersji pokazywanej przez tych chłopców.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Rzut pokazany w pierwszym linku wrzuconym przez Ciebie to ippon-seoi-nage z kolan, który jest często ćwiczony na judo i wykonywany na zawodach. Wersja pokazana w pierwszym linku jest dość mocno "przestrzelona", gdyż przyjmuje się, że osoba wykonująca rzut powinna znaleźć się między nogami przeciwnika.
No i seoi-nage to jest właśnie rzut przez plecy.

Filmy z YT nie chcą mi się otworzyć

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3490
wlasnie o to mi chodzi, ze ten rzut jest przestrzelony, z tym ze jak widze na zapasach sie taki wariant trenuje:





i osobiscie nie spotkalem sie na judo z taka wersja seoinage

p.s. Saida, jeśl klikniesz na znaczek Jutuba na filmikach to powinno cię przekierować na stronę, pozdrawiam

Zmieniony przez - Kubek89 w dniu 2010-06-22 14:31:42

the purpose of any travel is to get home.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32
Hiraoka robi coś podobnego




Choi Minho też ale to bardziej od strony sode


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587



i osobiscie nie spotkalem sie na judo z taka wersja seoinage


bo to nie jest seoi-nage tylko zapaśnicza wiraszka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
i sprawa trzecia - dlaczego tak rzadko widzimy na zawodach judo ogoshi? kwestia trudnosci dojscia reka pod ramie przeciwnika w judodze w realnej walce czy latwosc skontrowania?

za łatwo skontrować - idzie tani-otoshi i 90% przypadków udane

Ten lateral drop tez rzadko jest robiony, bo w judo rzadko walczy się w takim klinczu i nie ma takiego napierania na przeciwnika jak w zapasach. Poza tym najważniejsza jest kwestia uchwytu, ten rzut dlatego tak dobrze wychodzi, bo zahaczasz rękę pod pachą, w judo nie ma potrzeby tak bardzo się zbliżać.


Zmieniony przez - Samuray-X w dniu 2010-06-22 19:53:39

Zmieniony przez - Samuray-X w dniu 2010-06-22 20:04:39

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3490
dziekuje za odpowiedzi, sogi poszly.

Samuray-X moze jeszcze zeby nie zakladac nowego tematu - czy można gdzieś w Łodzi trenować zapasy rekreacyjnie? (btw. mam 21 lat), czy zostaja tylko treningi zapasow w Gracie Barra? kiedys chodzilem tez przez rok na mma i bylo troche stojki chwytanej i teraz jakos trudniej mi odnalezc sie w judo w szmatach, choc i tak jestem tym sportem zafascynowany i poki mam mozliwosc bede trenował judo.

the purpose of any travel is to get home.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Rekreacyjnie to zapasów nie powinno się uprawiać
Na poważnie to spróbuj przejść się na Budowlanych (wolniak) no i są jeszcze klasycy w Pabianicach.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
od razu mówie że na budowlanych są sekcje tylko dla dzieci. W temacie o zapasach w Bazie klubów i informatorze Łódzkim zamieściłem adresy wszystkich klubów zapaśniczych w łodzi z adresami lub telefonami,jak chcesz to podzwoń...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing - zmiana klubu

Następny temat

Gdzie kupić sprzęt bokserski tarnów/nowy sącz

WHEY premium