SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wiesiooooo - droga do Masterchefa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Cześć wszystkim
Jako, że gotowanie to takie moje drugie hobby bo jeść trzeba, a lepiej jest jeść smacznie i ładnie niż zapychać kichy byle czym postanowiłem dokumentować moją szamę. To chyba pierwszy blog w tym dziale i mam nadzieję nie ostatni
A więc zaczynamy:









Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Dzisiaj ciągle w biegu i na kolację trzeba było zjeść prawie 700 kcal :D ale na szczęście zacne makro. Smażył się 40 minut ale było warto. Placek z 4 jaj, 200g twarogu chudego, mąka żytnia pełnoziarnista posmarowany serkiem wiejskim light, z kakao
Chyba najlepszy jaki do tej pory zrobiłem










5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Jako, że nie można edytować postów to jeszcze napiszę co jest co :D
1. Naleśniki pełnoziarniste z twarogiem i truskawkami na jutro na uczelnię
2. Omlet z dzisiejszej kolacji
3. No i dzisiejszy tatar po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Super, będę zaglądać oraz łap pochwałę na zachętę

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4548 Napisanych postów 35816 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263257
Powodzenia w prowadzeniu

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
witamy pierwszego chętnego , również pochwała na dzień dobry

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3252 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22813
możesz do fot dawać przepisy zawsze to komuś się przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Szama na uczelnie:
600g udziec wołowy + 400g fasolka + papryka zwykła i peperoni + 100g ryżu brązowego (niestety mało węgli bo redu)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
Brazowy ryz jak wy to jecie

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Rozgotowany jest spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Jako, że szamka wyszła petarda daje przepisik :D
Składniki:
1 duża czerwona papryka
600g wołowina udziec
2 papryczki peperoni
400g fasolki szpragowej
2 cebulki
Przyprawa Texas Grill Kotanyi

Przygotowanie:
Paprykę kroimy w średniej wielkości kostkę, cebulkę w piórka, peperoni w paseczki. Podsmażamy na suchej patelni lub pamie kilka minut i zdejmujemy.
Wołowinę kroimy w kostkę ok. 1,5cm posypujemy obficie przyprawą i odstawiamy do lodówki na 30 minut. Po tym czasie rozgrzewamy patelnię, psik pamem i wrzucamy wołowinkę. Smażymy do zrumienienia aż puści sok i następnie dusimy pod przykryciem do miękkości. W tym czasie gotujemy fasolkę tak by była lekko twarda. Gdy wołowina będzie już prawie miękka dodajemy na patelnię fasolkę i resztę warzyw i dusimy do miękkości. Podajemy z dowolnymi dodatkami. Ja jadłem z ryżem brązowym i sosem BBQ :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
I dzisiejszy kolacja :D placuszki na jogurcie greckim, z kakao i truskawkami z jogurtem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

*** BLOGI KULINARNE W KUCHNI SFD ***

Następny temat

Zupa na redukcje i nie tylko! Pomidorowo szpinakowa

WHEY premium