SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Do celu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16661

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Trening przy restrykcjach żywieniowych to pikuś. ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Wiesz ja się śmieję, że jak by sam trening wystarczał do robienia formy to bym wyglądał jak Colemann co najmniej. Uwielbiam ciężko i intensywnie trenować, ale na przykład okresy masy mięśniowej są dla mnie ciężkie bo generalnie nie lubię dużo jeść.
Niestety tak działa kształtowanie sylwetki, że jedno i drugie musi iść w parze bez jednego już efekty są mizerne.

Poza tym jak by poprawa sylwetki nie była wymagająca to byśmy nie mieli otyłych ludzi bo wszyscy by wyglądali po prostu dobrze. Zaangażowanie i praca musi być.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Dokładnie, trafione w sedno. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 158 Na forum 139 dni Przeczytanych tematów 1488
ile treningów robisz tygodniowo i w skali miesiąca? widzę , ze masz, aż 5 posiłków także nie masz źle bo ja mam tylko trzy dziennie i odczuwam głód szczególnie rano i wieczorem...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Trening robię trzy razy w tygodniu. Planuje niedługo przejść na cztery. Jeśli odczuwasz głód to proponowałbym podzielić te trzy posiłki na pięć dań i powinno być trochę lepiej. Bądź dorzuć między posiłKami jakiś skyr/ banan, na mnie dobrze to działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Jak posiłków jest mało to trzeba tak skomponować menu w nich aby były o możliwie dużej objętości i zawierały produkty, które sycą na dłużej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 158 Na forum 139 dni Przeczytanych tematów 1488
Opsiq
Trening robię trzy razy w tygodniu. Planuje niedługo przejść na cztery. Jeśli odczuwasz głód to proponowałbym podzielić te trzy posiłki na pięć dań i powinno być trochę lepiej. Bądź dorzuć między posiłKami jakiś skyr/ banan, na mnie dobrze to działa.

U mnie serek wiejski Piątnica wysokobiałkowy plus banan to cały posiłek czyli kolacja... To tak długo już ćwiczysz i tylko trzy treningi w tygodniu to jak dla mnie to trochę za mało .... Cztery by było ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Czas mnie czasem ogranicza, ale myślę, że za chwilę wejdę na cztery treningi w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
PODSUMOWANIE 2023

Chciałbym w miarę krótko podsumować mój zeszły rok pracy. Zabierając się w styczniu zeszłego roku za ciężary nie sądziłem, że zajdę aż tak daleko. Przechodząc przez trudy początkującego odnośnie treningu, diety itd i multum pytań które się pojawiały każdego dnia jak i również wyrzeczenia z którymi trzeba zmagać się każdego dnia myślę, że było warto. Jeśli chodzi o psychiczne zmiany to na pewno samodyscyplina na mega plus, nie sądziłem, że zadziała to aż tak. Jeśli chodzi o walory wizualne to jak zawsze każdy oceni sobie sam, ale ja jestem zadowolony tak na 80% bo wiem, że mogłem zrobić o wiele więcej, ale w tym roku chce to nadrobić. Zdjęcie co do realnego wyglądu trochę się różni, ale nic innego nie jestem w stanie Wam przedstawić. Nadal trwam w budowie naturalnej, a jak przychodzi mi smak na doping to czytam sobie skutki uboczne i od razu mi się odechciewa (taka skuteczna metodyka).- Nie neguję tego, każdy ma wybór i dokonuje go sam. Jeśli chodzi o siłę to myślę, że dla mnie duże zaskoczenie. Z początkowych 60 kg na klatę przebiłem się na 100 kg. W planach na ten rok również mam lekką przebudowę siłowni, ale wyjdzie wszystko w “praniu”, ale chętnie bym to odświeżył choć trochę brakuje mi miejsca na nowy sprzęt.
Podsumowanie skierowane do każdej początkującej osoby która będzie to czytała i mam nadzieję, że będę mógł nadal relacjonować dążenie do sylwetki naturala jakiej oczekuję i pokazania, że się da. Jeśli stanę w rozwoju naturalnym to dopiero mogę poważniej pomyśleć o czymś więcej, ale na chwilę obecną tego nie przewiduje.
Poniżej zdjęcia z 5 stycznia 2023:










Zmieniony przez - Opsiq w dniu 2024-01-29 16:41:43

Zmieniony przez - Opsiq w dniu 2024-01-29 16:42:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Aktualnie:




1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening push pull legs - ocena

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium