SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Do celu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16794

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Uwazaj na stawy, bieganie może przysporzyć kontuzji. Jeśli twoim głównym celem jest silownia, zastanowiłbym się nad innym cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Co byś zasugerował?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Chodzenie, dzienny cel krokow. Naprzyklad na redukcji miałem 10 tysięcy w dzień treningowy, I 14 w dzień nie treningowy. Z tego w dzień nie treningowy robiłem część z tego na biezni pod górkę ba czczo w formie cardio. Jakie są plusy?
Możesz wykonywać w domy, pracy , na spacerze i bierzni.
Masz kontrolę nad ilością i możesz dokładać odejmowac.
Nie ma szansy na kontuzje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Hm, dość ciekawa alternatywa. Nie będę zakładał sobie żadnych celów bo czasowo jest u mnie różnie, ale w miarę możliwości będę sobie coś działał żeby bardziej pobudzić tkankę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 254 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 46885
Mi samo chodzenie nie wystarcza. jak nie mialem auta to z konieczności robiłem okolo 15 k kroków dziennie. U mnie to jako kardio to sie nie do konca sprawdzało. Byc moze, ze organizm sie przyzwyczaił. Moim zdaniem bieganie jest dobre ale wiadomo nie mozna przesadzać. Warto jest zróżnicować, raz bieganie, raz skakanka, worek treningowy... Nie wiem czy scytales juz ten artykuł. Jak cos to voilà : https://www.sfd.pl/art/Trening/Cardio__czym_jest_trening_kardio_i_jakie_daje_efekty-a2344.html 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Z kilku już przeczytanych artykułów na temat redukcji wnioskuje, że bez diety to nawet nie ma się co za to brać. Generalnie wyprowadziło mnie to z pewnego przeświadczenia które kilka osób mówiło mi przed startem ponownie na siłowni. Teraz sam uświadomiłem się w tym, że bez diety raczej efektów szczególnych nikt nie uzyska, ale mogę się mylić, taka dygresja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
No tak, dieta jest najważniejsza, nie masz nic ogarnięte? Beż diety to trochę bezsensu.

Co do krokow I przyzwyczajenia organizmu nie zgodzę się. Kazda aktywność wymaga Energi, organizm w deficycie bedzie pobieral energię z zapasów tluszczu, wiele ludzi opera swoją aktywność na krokach,jest to bardzo popularne ostatnimi czasy u większości znanych youtuberow z dziedziny fit.


Zmieniony przez - althetic w dniu 2023-03-12 14:26:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Niee, dietę mam od samego początku. Po prostu teraz doszedłem do wniosku, że dobrze, że posłuchałem sam siebie, a nie innych bo zdania czasem są mocno podzielone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 237 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2131
Czy jest sens stosowania czegoś więcej niż Białko/ kreatyna/ omega D3? W sensie jakieś przedtreningówki itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 254 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 46885
Moim zdaniem Białko/ kreatyna/ omega D3 na początek w zupełności wystarcza. Co do postu wyżej, pewnie , ze trzeba słuchać samego siebie i testować co dziala a co nie.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening push pull legs - ocena

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium