SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] I'm back, czyli: Niedwiedź wraca na siłownię.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 35 lat

Waga : 107,5 kg

Wzrost : 186 cm

Cel treningowy : recomp

Staż treningowy na siłowni : 18 lat z przerwami (ostatni cykl treningowy w 2018 roku)

Uprawiane inne sporty : rekreacyjnie rower, bieganie

Dostęp do sprzętu: full osprzęt siłownia

Dieta : IF + carb back loading, DT 3700 kcal, DNT 3000 kcal (w DNT low carb)
W DT okno 14/10, w DNT 16/8

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : ZMA, witaminy, okazjonalnie kofeina

Ostatnio przerabiany plan: ACT

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach

przysiad: 70 kg x 8
klasyczny martwy ciąg 90 x 5,
wyciskanie na ławce leżąc: 60 x 6)

Siema, jestem Michał i postanowiłem z powrotem się za siebie zabrac. Tydzień temu zakończyłem dwutygodniowy okres adaptacyjny; trening w formie ACT, w pierwszym tygodniu trzy obwody, w drugim cztery. Jestem właśnie po pierwszym tygodniu nowego planu w formule push/pull/legs

Obecnie wygląda to następująco:

Rama treningowa:


Sesja A, pull:

ściąganie drążka wyciągu górnego szerokim nachwytem 5 serii x 10 powtórzeń (progresja tak, aby w ostatniej serii wykonac 10 powtórzenie bez zapasu, dotyczy to wszystkich cwiczeń podstawowych)
wiosłowanie sztangielką 4 serie x 12 powtórzeń
uginanie ramion ze sztangielkami stojąc lub siedząc 4 serie x 12 powtórzeń
Uginanie ramion na wyciągu, gryf łamany 2 serie x 15 powtórzeń.

Sesja B, push

wyciskanie sztangielkami na ławce poziomej 4 serie x 10 powtórzeń
wyciskanie sztangielkami na ławce skośnej głową w górę 3 serie x 12 powtórzeń
wyciskanie sztangielek stojąc nad głowę 3 serie x 12 powtórzeń
wyciskanie francuskie z hantlem stojąc 4 serie x 8 powtórzeń
rozpiętki z linkami wyciągu 3 serie x 12-15 powtórzeń
prostowanie ramion z linką wyciągu górnego 3 serie x 15 powtórzeń.

Sesja C, legs

przysiady tylne 4 serie x 10 powtórzeń
wyciskanie na suwnicy 4 serie x 15 powtórzeń
prostowanie nóg na maszynie siedząc 3 serie x 20 powtórzeń
martwy ciąg na prostych nogach 4 serie x 12 powtórzeń
wspięcia na palce na suwnicy 3 serie x 40 powtórzeń.

Po każdej sesji treningowej 15 min aerobów w formie orbitreka/bieżni/rowerka stacjonarnego.

Micha:

Od lat stosuję IF w połączeniu z Carb back loading (dla zainteresowanych: https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Carb_Back_Loading__czym_jest_i_jak_to_działa_-a1061.html)

Na mnie to połączenie działa świetnie, lata obserwacji własnego ciała podczas stosowania różnorakich form odżywiania doprowadziły mnie do tego wniosku i tego się będę trzymał ;)

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

DT: okno 14/10, 85% węgli po treningu

DNT: okno 16/8, low carb.

Przykładowy jadłospis wrzucę wieczorem, razem ze zdjęciami sylwetki.

Zapraszam do odwiedzin i komentarzy :)

Yeee buddy, light weight!

Pozdr.








Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-03 11:34:33

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-03 11:35:36

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-03 11:37:16

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-03 11:41:34

Good ol' chicken!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 250 dni Na forum 249 dni Przeczytanych tematów 3864
Staż 18 lat z przerwami ? Czy te przerwy wynosiły w sumie 17 lat i 6 miesięcy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Zaczynałem w 2005, regularne treningi do 2009, potem przerwa, 2011-2012 regularne treningi, potem przerwa do 2014. 2014-2016 regularne treningi, potem przerwa do 2018 i dalej rok z hakiem regularnych treningów, do momentu covida. 2019- teraz to ostatnia i mam nadzieję ostatnia przerwa na dłuższy czas

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Załączam wypiskę z dzisiaj wraz ze zdjęciami sylwetki. Micha w kolejnym poście, bo więcej zdjęc się nie mieści.

DOMSy w nogach po piątkowym treningu mocno odczuwalne, zwłaszcza czwórki i pośladki. Od rana chodziłem zamulony i obolały, a trzeba było posprzątac chawirę, więc do porannej herbaty zarzuciłem 200mg kofy plus ibuprom i od tamtej pory zasuwam jak mały samochodzik, z przerwami na posiłki i krótki odpoczynek.
Dzisiaj dzień nietreningowy w związku z tym micha low carb.
Suplementacja: kofeina, ZMA, ADEK+Omega 3 Strong

Z aktywności fizycznych w planach mam jeszcze wieczorny spacer około 2h w terenie w tempie 4-4,5 km/h.

Pozdro













Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Micha dzisiaj:

Fotka pierwszego posiłku: pół kilo kury, fasolka szparagowa, sos czosnkowy - prosto, zdrowo i smacznie

Reszta produktów z tabelki w kolejnych dwóch posiłkach, najwięcej węgli zgodnie z założeniami CBL w ostatnim posiłku.

Pozdr




Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 913 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10984
A tego browara do obiadu tez wliczyłes?;D długie przerwy potrafią wszystko zniszczyć widzę też po sobie. Systematyczność czyni cuda :)


Zmieniony przez - Kury w dniu 9/3/2023 7:00:37 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Jaki browar panie, toż to zielona herbata
To prawda, długie przerwy to masakra, na szczęście należę do tych, co szybko wracają do formy, zatem cisnę i nie ma, że boli ;)


Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-03 19:16:58

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Dzisiaj teoretycznie dzień treningowy, obudziłem się nawet wyspany po 4 godzinach snu
Czy zdążę na trening, to się okaże. Posiłek przedtreningowy: box z podwójnym kurakiem i surówkami w bafra kebab bo nie miałem innego wyjścia. DOMSy w nogach i pośladkach cały czas się utrzymują, zaczynam też czuć łydki.
Wieczorem wypiska z treningu (jeśli dojdzie do skutku) i reszta posiłków.
Elo



Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-04 17:08:33

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 250 dni Na forum 249 dni Przeczytanych tematów 3864
MisieXL
Dzisiaj teoretycznie dzień treningowy, obudziłem się nawet wyspany po 4 godzinach snu
Czy zdążę na trening, to się okaże. Posiłek przedtreningowy: box z podwójnym kurakiem i surówkami w bafra kebab bo nie miałem innego wyjścia. DOMSy w nogach i pośladkach cały czas się utrzymują, zaczynam też czuć łydki.
Wieczorem wypiska z treningu (jeśli dojdzie do skutku) i reszta posiłków.
Elo




Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2023-09-04 17:08:33


I teraz tak : pójdziesz na trening zalejesz się większa ilością kwasu mlekowego po takim jedzeniu, namnożysz jeszcze więcej stanów zapalnych i zdegradujesz odpowiedź hormonalną organizmu. O jelitach nawet nie wspominam.
Jak masz zjeść junk food vs nie zjeść nic, to lepiej nie jeść nic a dostarczyć sobie wody,soli,cytrusów i miodu jako naturalny antyoksydant i izotonik. Jedzenie jest mega istotne pod kątem możliwości wysiłkowych i efektów treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Dziękuję za ten cenny komentarz

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Wypiskę z treningu załączę jutro wraz z fotkami szamy, bo kobita mi już truje, że się tłukę po chałupie o tej porze

Good ol' chicken!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rozbudowę nóg

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium