W miniony weekend w Dubaju odbyły się zawody World's Ultimate Strongman. Najsilniejszy człowiek świata 2020 Oleksii Novikov zaledwie o 1 punkt pokonał Mateusza Kieliszowskiego w walce o tytuł. Podobna sytuacja miała miejsce podczas Arnold Strongman Classic South America 2019, gdzie Ukrainiec także pokonał Kieliszowskiego o 0,5 punktu. Walka o pierwsze miejsce obejmowała pięć konkurencji: log press, yoke walk, farmer’s walk, chain railway carriage oraz atlas stones.

 

Podczas pierwszej konkurencji, czyli log press, Bobby Thompson wraz z Novikovem zremisowali wykonując 4 powtórzenia. Mateusz Kieliszkowski oraz Aivars Smaukstelis wykonali 3 powtórzenia, a JF Caron jedno. Mateusz zawsze w tej konkurencji był dobry, ale w zeszłym roku doznał kontuzji tricepsa, co mogło to mieć wpływ na jego start. Miał pewne problemy podczas pierwszego powtórzenia, ale udało mu się ukończyć konkurencję z przyzwoitym wynikiem. 

 

Następny był Yoke walk, gdzie Mateusz Kieliszkowski zwyciężył pokonując dystans 71,1 metra. Drugi był Novikov z wynikiem 69,2 metra. Kolejną konkurencję Farmer’s walk także wygrał nasz rodak, a Oleksii był ponownie drugi. 

 

Nowością była tajemnicza konkurencja o nazwie Chain railway carriage. Polegała na pchaniu wagonika z łańcuchami na torze, a następnie ciągnięcia liny i ustawienia go z powrotem do pozycji wyjściowej. Mateusz Kieliszkowski odniósł swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach z czasem 25,34 sekundy, a drugi był Oleksii Novikov z czasem 29,11 sekundy.

 

Piąta konkurencja to znany atlas stones, czyli przenoszenie kamiennej kuli i położenie jej na podest. To tam Oleksii Novikov zapewnił sobie zwycięstwo odkładając wszystkie 10 kamieni w czasie 57,04 sek. Zajął drugie miejsce za Aivarsem Smaukstelisem, który podniósł 10 kamieni w 55,65 sek. 

Cieszy nas, że Kieliszkowski pokazał się w doskonałej formie po przebytej kontuzji. Zabrakło tak niewiele do zwycięstwa, ale wierzymy, że następnym razem mu się poszczęści. Siłę i talent niewątpliwie ma. Gratulacje!

 

Wyniki World's Ultimate Strongman

 

Ołeksij Nowikow , Ukraina  —  45,5 p.

Mateusz Kieliskowski , Polska  —  44,5 p.

Aivars Smaukstelis , Łotwa  —  34,5 p.

JF Caron , Kanada — 32 p.

Konstantine Janashia , Gruzja — 27 p.

Bobby Thompson , USA — 26,5 p.

Mohamad Ezatpor, Iran — 18 p.

Ervin Toots, Estonia — 17 p.

Rauno Heinla, Estonia — 15 p.

Ramin Farajnejad, Iran — 12 p.

Komentarze (4)
rarytas1

W belce Mateusz zaliczył 3 powtorzenia ,w sumie wykonał 5 powtórzeń. W pierwszym nie zablokował łokci w ostatnim krzywo podnosił i również nie zablokował łokci. Pełną sprawność operowanego tricepsa uzyska dopiero w styczniu a obecnie wg.lekarza nie powinien jeszcze startować. W 2022 będziemy mieli mistrza świata

1
natasza__

Racja, poprawione.
Na to właśnie liczymy!

1
lodzianin1

Godny następca Pudziana

0
Bull

tylko 10 x bardziej skromny i z klasą

1