SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam 15 lat na siłownie chodze od 3 miesięcy...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Witam...mam 15 lat...wziołem sie poważnie za chodzenie na siłownie...chodze od poczatku lutego...mam juz za soba jedna odżywke "Gainer MCT" Teraz mam zamiar kupic nastepna..Mam 178 cm...i waże 60-62 kg...Prosil bym o jakies porady dla poczatkujacego...i co sadzicie o tym ze w tak wczesnym wieku wybralem sie na silownie...Wiecie troche sie nie zręcznie czuje na siłowni...wszyscy tacy napakowani i patrza na mnie jak na jakiegos dziwoląga...heh ale nie przejmuje sie tym za bardzo tylko ćwicze i ćwicze..To wszystko prosze o jakies porady i wypowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 179
Moim zdaniem nie jest za wcześnie na siłownię w tym wieku, zwłaszcza kiedy można sobie już spokojnie robić ogólnorozwojowy, jest to też odpowiedni czas na poznanie techniki wykonywania ćwiczeń. Jedyne co może stać na przeszkodzie to ten właśnie niedojrzały, młodzieńczy entuzjazm - nie warto się rzucać na gainery i spore ciężary. Dobrze jedz i ciężko ćwicz, przynajmniej przez 1 rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5699
No Patryk jako pierwsza i podstawowa sprawa o której musisz wiedzieć na forum to lepiej przed zadaniem jakiegokolwiek pytania samemu się troszke wysilić i poszukać, prawy górny róg "szukaj" tam wpisujesz temat który Cię interesuje. Tam napewno znajdziesz czego szukasz. A o jakie porady Ci konkretnie chodzi ?? Jeśli chodzi o napakowanych kolesi którzy się dziwnie na Ciebie patrzą na siłowni, to się nie przejmuj. Każdy jakoś zaczynał, oni wyglądali pewnie tak samo jak ty albo podobnie , także w żadnym wypadku się nie zrażaj. Z wiekiem to jest różnie, według mnie do siłowni trzeba dorosnąć i nie można mieć siana w głowie !!! Pamiętaj zadawaj konkretne pytanie !!

Nikt sie nie leni, bo nie ma na co czekać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Ok ok dzisiaj dopiero sie zarejestrowalem na forum..Wiec wybaczcie...a konkretnie chodzi mi o plan cwiczen...czy to dobrze ze odzywki biore...itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5699
Napisz swój dokładny staż, i ile razy w tygodniu chodzisz na siłownie. A co do planu treningowego zapraszam do działu "Trening", lub wyszukiwarka.

Nikt sie nie leni, bo nie ma na co czekać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Na siłownie chodze 2 raz yw tygodniu...środa i sobota...i moj trening wyglada tak..pierwszy dzien klata...triceps..brzuch...drugi dzien to samo...potem plecy..biceps..brzuch...i tak caly czas...I chcialbym sie jeszcze dowiedziec co to jest "Martwy ciąg" spotkalem sie z tym duzo razy ale nie wiem co to jest..;/ Plan treningowy jako tako mam dobry kumpel pomogl mi go ułożyć ktory chodzi z 3 lata na siłke..ale chetnie bym sie dowiedzial jakie sa jeszcze dobre ćwiczonka dla mnie :P Dla młodego chlopaka :P Sorry za taka prostote w wypowiedziach...ale moj wiek powinnien wszystko wyjasnic :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5699
Martwy ciąg jest bardzo popularnym ćwiczeniem, wchodzącym w skład "wielkiej trójki" trójboju siłowego. Jednak wersja wykonywana w ramach trójboju ma na celu zwiększenie siły dolnego grzbietu i przeznaczona jest dla osób o nienagannie ukształtowanym kręgosłupie. Jeśli ktoś miał problemy z grzbietem lub jego kręgosłup nie jest w idealnym stanie, nie powinien wykonywać tego ćwiczenia. A co do ćwiczonek to kieruję Cie tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas , poczytaj wszystko, zobacz co i jak . A co do planu treningu dla "młodego chłopaka takiego jak ty" zaczynającego przygode z kulturystyką to również kieruje do działu "Trening" lub wyszukiwarka Po paru przeczytanych postach w tym dziale i przejrzeniu atlasu, będziesz mógł sobie sam ułożyć najlepszy plan treningu dla Ciebie.

Nikt sie nie leni, bo nie ma na co czekać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Aha no spoko dzieki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
hm jesli cwiczysz 2x tydzien i pewnie masz pelną silownie ludzi , wiec polecam moze taki planik...

I: klata .bark[przod i bok],tric,brzuch,łydki
II:uda,plecy,bark[tyl],bic,przedramie

klata:
-plaska 3x12-10-8
-rozpietki na skosie w gore 3x 12

bark:
przod i bok:
-wyciskanie sprzed klaty 3x 12-10-8
-wznosy bokiem 2x 12

tył:
-wznosy w opadzie 3x 12
plecy:-

drązek 3x max
wioslowanie sztangą 3x 12-10-8
wznosy tulowia z opadu 2x 15

uda:
prysiady ze sztanga 3x15-12-10
wyprosty na maszynie 3x 12

uginanie leżac 3x 12

łydka:
wspiecia na palce stojąc 3x 15
brzuch:
-wznosy nog 3x
-spiecia skosne 3x
przedramie:
-ugiannie nadgarstkow ze sztangielkami 2x 15
bic:
sztanga podchwyt 3x 12-10-8
tric:
francuzkie jednorącz stojac sztangielką 3x 12


rzecz jasna obiazenia tak abys zostawial sobie Zapas siły na jeszcze 2 powtrzenia ktorych nie robisz , planik na 6 tyg. np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Dzieki :D Prosił bym o jeszcze jakies porady...typu czego nie powinienem robic na silowni (jakie cwiczenia zaszkodzily by mi ) a co powinnienem robi...piszcie piszcie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5699
Nie powinieneś wykonywać ćwiczeń obciążających twój kręgosłup. Ponieważ w dalszym czasie rośniesz, a te ćwiczenia hamują wzrost. I pamiętaj, żeby zawsze był ktoś w pobliżu, żeby Ci ściągnąć ciężar np z klaty , asekuracja to podstawa. pzdr

Nikt sie nie leni, bo nie ma na co czekać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 570 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8522
Ja zawsze na siłownie chodze z kumplem w moim wieku i nawzajem sie asekurujemy wiec jest dobrze :) A te ćwiczenia co obciążają kręgosłup to jakie to ? Tylko prosze jasno i zrozumiale dla mnie opisac te cwiczenia...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki kulturystyki w ciężkich warunkach

Następny temat

trening na rzezbe

WHEY premium