Dla wszystkich miłośników siłowni na całym świecie, obecna sytuacja jest dość skomplikowana. Kraje radzą sobie z globalną pandemią na różne sposoby. Jedni wprowadzają częściowy lockdown, inni całkowity. Jeszcze inni twierdzą, że w ich kraju nie ma żadnych zakażeń i problem koronawirusa ich nie dotyczy. Z pewnością  branża fitness jest jedną z tych, które została dość niesprawiedliwie potraktowana. w procesie radzenia sobie z tą globalną pandemią. Podczas pierwszej fali, nawet gdy niektóre sektory gospodarki zaczęły się ponownie otwierać w różnych krajach, to siłownie i centra fitness były zazwyczaj jednymi z ostatnich, którym pozwolono na wznowienie działalności. To wszystko sprawiło, że właściciele siłowni i wszyscy ich członkowie są naprawdę sfrustrowani i zdesperowani, aby wrócić z powrotem do treningów i móc otworzyć ponownie biznes. Oczywiście są kraje, które wiedzą, jak ważna w procesie budowania zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego jest aktywność fizyczna. Tam wprowadzono np. możliwość wejścia do siłowni tylko poprzez zapisanie się na konkretną godzinę, gdzie obowiązuje limit miejsc zależny od powierzchni obiektu.

Niestety w niektórych regionach Wielkiej Brytanii, w tym w Liverpoolu niedawno zdecydowano, że podczas drugiej fali koronawirusa siłownie nie będą już mogły działać. To oczywiście nie spodobało się większości miłośników sportu, w tym kulturyście Nathanowi De Asha, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zdecydował, że sprzeciwi się temu nakazowi i pozostawi otwarte drzwi do siłowni. Zaowocowało to niestety wizytą policji. Wszystko zostało nagrane i udostępnione na jego Instagramie.

De Asha został ukarany grzywną w wysokości 1000 funtów za naruszenie przepisów. Oprócz tego można usłyszeć, jak policjanci grożą mu, że jeśli nie zamknie siłowni, to będą wracać co godzinę, aby ukarać go ponownie.  Właściwie nie tylko jego, ale także członków siłowni, którzy zdecydowali się zostać. Kilka dni przed wizytą władz, De Asha nakręcił film wyjaśniający, dlaczego decyduje się pozostawić siłownię otwartą. W dużej mierze spowodowane jest to problemami finansowymi jego i jego pracowników.

„W siłowni mamy 22 pracowników. Zamknięcie może spowodować, że stracą dach nad głową, nie będą mogli spłacać kredytów hipotecznych, samochodów, stracą wszystko. Mam 22 potencjalnych samobójstw, które będziemy mieć na rękach.”

Znany brytyjski kulturysta wyjaśnił, że zastosował wszystkie środki ostrożności, aby pozostać w zgodzie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, a także szczegółowo opisuje korzyści dla zdrowia psychicznego wynikające z chodzenia na siłownię. Z pewnością jest to dla niego trudna sytuacja, a jego gotowość do zaakceptowania konsekwencji jest godna podziwu. Miejmy nadzieję, że nie doprowadzi to do tego, że zostanie aresztowany, jak widzieliśmy w przeszłości.

 

Polecamy również: Nathan De Asha oskarżony o handel sterydami

Komentarze (8)
lordknaga

no i dobrze zrobil, podobno niektore restauracje te, operuja, bo wziely przyklad z nathana w liverpoolu... a ciezko o to, zeby kilka takich samych biznesow, ktore ze soba konkuruja na codzien, nagle zaczely wspolpracowac i sie wypinac na policje :-)

2
Possible

W Krakowie właściciele jednej z siłowni znaleźli ciekawe rozwiązanie. Zarejestrowali siłownie jak Kościół Zdrowego Ciała. I przyjmują wyznawców, czyli ćwiczących. A swobodę wyznać gwarantuje konstytucją, więc nic im nie mogą zrobić.Raczej...
Była już tam policja ale tylko legitymowała wiernych :)
Funkcjonuje też sposób na testowanie sprzętu odpłatnie i siłownia działa jako sklep.

1
pingvin83

Przypuszczam że dzwoni na Police właściciel innej restauracji albo właściciel innej pakierni. Straszne czasy nadciągnęły.

0
lordknaga

ale tak bylo zawsze :-D czemu klient ma isc do kogos, skoro moze isc do mnie :-P u mnie jeden gosc oglosil, ze zostawia otwarta silownie, nastepnego dnia juz policja o 5rano czekala przed wejsciem :-D

0
tomunneck

no to mu sie sytuacja finansowa poprawila po tej wizycie ')

0
lordknaga

poprawila i to sporo, na go found me, zalozyl zrzutke na mandat 1000£ a w ciagu 24h uzbieral kolo 30tysiecy :-)

1
Bull

to krzywdy nie ma

0
M-ka

Ale szkoły, wiele zakładów pracy i transport publiczny są otwarte.
Czyli nauczycielowi w ramach przywilejów wolno umrzeć na koronawirusa, a innym tylko z głodu.

1