W Ameryce dzięki nowoczesnej branży fitness o wartości około 22 miliardów dolarów, luksusowe sale gimnastyczne, które zapewniają najnowocześniejszy sprzęt i wiele zajęć takich jak joga, pilates i zajęcia cardio oraz spa i baseny, powoli stają się normą. Siłownie obiecują swoim klientom, że utrzymają ludzi w fantastycznej formie znacznie lepiej niż w “zwykłej” siłowni, ze względu na ich niesamowitą obsługę, najlepszych trenerów i indywidualnie dopasowane treningi i plany żywieniowe. Kolejną ważną zaletą wyboru lepszej jakości siłowni (według właścicieli luksusowych klubów), jest brak tłumów.

 

Zatłoczone siłownie mogą być bardzo nieprzyjemne i frustrujące oraz mogą utrudniać wykonanie treningu ludziom, którzy naprawdę poważnie podchodzą do swoich celów. Często trzeba dostosować plan dnia do czasu, gdy lokalna siłownia jest najmniej zatłoczona. Jednak wiele prawdziwych dzików nadal preferuje tzw. “mordownie”, które oferują podstawowe potrzeby do ćwiczeń i są wolne od luksusowych gadżetów i gości, którzy przychodzą na siłownię tylko dlatego, że wszyscy inni też to robią. Cenią poczucie wspólnoty mniejszych, lokalnych siłowni i fakt, że ludzie, którzy naprawdę chcą dobrego treningu, nie potrzebują wyszukanych rekwizytów, aby ich dodatkowo zmotywować. Niezależnie od Twoich preferencji, oto lista najbardziej luksusowych siłowni na całym świecie, które zapewniają najwyższej jakości udogodnienia dla tych, którzy oczekują więcej od swojej siłowni.

 

1# Harbour Club

Harbour Club w Londynie jest często odwiedzany przez rodzinę królewską i innych zamożnych członków społeczeństwa. Wyposażony jest w kryty wodospad, luksusowe spa, masaż VIP i pakiety na twarz oraz 13 kortów tenisowych, z których mogą korzystać członkowie, oprócz indywidualnie dopasowanych szkoleń z najlepszymi trenerami fitness - wszystko za cenę 20 000 $ rocznie.

 

2# The Houstonian Club

 

Poprzez zainwestowanie 24.000 $ w członkostwo w siłowni w Houstonian Club w Houston w Teksasie, zyskujesz dostęp do 300 różnych maszyn, różnego rodzaju wolne ciężary, 3 dużych basenów olimpijskich, 8 kortów tenisowych, ring bokserski, bogaty wybór zajęć grupowych i indywidualnych oraz osobistego szlafroka. Twoje dobre samopoczucie będzie starannie utrzymywane przez specjalistów fitness w unikalnie zaprojektowanych obiektach fitness.

 

 

3# Madison Square Club

W tym ekskluzywnym klubie fitness, prowadzonym przez guru fitness Davida Kirscha i wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt fitness, może ćwiczyć nie więcej niż sześciu klientów jednocześnie. Członkostwo kosztuje 25 000 $ rocznie, a siłownia oferuje indywidualne sesje treningowe dwa razy w tygodniu, aby skupić się maksymalnie na kliencie w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Nie wspominając o tym, że obiekty są bogato zdobione i często można zauważyć tutaj gwiazdy takie jak Heidi Klum i Ivana Trump.

 

 

4# E at Equinox

Equinox to jedna z największych luksusowych marek fitness na świecie, a jak głosi jej strona internetowa: "Equinox to nie tylko klub fitness, to świątynia dobrego samopoczucia". Ekskluzywne członkostwo E kosztuje 26 000 $ rocznie i jest oferowane tylko w dwóch lokalizacjach - w Nowym Jorku i Greenwich w stanie Connecticut. Zapewnia dostęp do najwyższej jakości maszyn, prywatnych pryszniców, najlepszych osobistych trenerów i dostępu do ich technologii skanowania ciała Fit3D, która tworzy trójwymiarowy widok składu ciała członka, który pozwala trenerowi opracować dla niego specjalny program treningowy. Członkowie mają swoje prywatne wejście do budynku.

 

 

5# Wellness Sky

Ta sala gimnastyczna w Belgradzie w Serbii słynie z oszałamiającej architektury i cudownego widoku na miasto. Najbardziej chwalona jest za program równowagi ciała, który łączy jogę, pilates i tai-chi. Oferując wyjątkowe wrażenia estetyczne i treningowe, siłownia Wellness Sky zapewnia swoim członkom luksusowe centrum odnowy biologicznej i spa, salon kosmetyczny, doskonale wyposażoną siłownię i basen o wymiarach olimpijskich.

 

6# EXOS

EXOS to super centrum fitness w Phoenix w Arizonie, które specjalizuje się w poprawianiu wyników sportowych. Gości światowej sławy sportowców takich jak Mario Williams i Kevin Love. Obiekt o powierzchni prawie 3.000 metrów kwadratowych wyposażony jest w podwodną bieżnię, boisko do piłki nożnej i bogaty program terapii fizycznej. Ekskluzywne systemy EXOS skupiają się na poprawie siły, odżywiania i wytrzymałości na korzystając z innowacyjnych i wymagających sposobów, które mają doprowadzić sportowców do najwyższej jakości. Cena członkostwa? Jedyne 30 000 $ rocznie.

 

Komentarze (4)
MMA

Czy nie byłby bardziej odpowiedni tytuł "Najdroższe fitness kluby na świecie"?

0
RPS1990

Dokładnie, niektóre z nich to nawet nie kluby fitness tylko kluby wellness.

0
mudafuka

Jak to się ma do hardcorowych piwnic osiedlowych?

0
Bull

moj garaż tez bez wstydu!

1