SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*** ODBLOKOWANIE CZYLI ŁAGODNY POWRÓT DO NORMALNOŚCI ***

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 152408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
ODBLOKOWANIE, - czyli powrót do „normalności". (Wg łopatologii stosowanej i funkcjonalnej)

Podstawową informacją, która powinna dotrzeć do każdego, kto jest zainteresowany tematem „odblokowania" jest fakt, ze tylko zrozumienie problemu, swobodne poruszanie się w nim, jak tez umiejętność wyciągania poprawnych wniosków, powstałych na bazie wiedzy nabytej z zewnątrz, oraz wiedzy nabytej własnym doświadczeniem - warunkuje sukces.
Wszelkie powielanie schematów, bez zagłębienia się we własna często specyficzna sytuacje, nie daje sukcesu, a tylko „uspokaja" nasza psychikę i stwarza jedynie pozory działania nie zawsze skutecznego!
Aby zrozumieć, na czym polegać ma odblokowanie hormonalne, należy się cofnąć kilka kroków wstecz i pojąć, co to znaczy i jak przebiega zablokowanie hormonalne pewnych czynności oraz funkcji organizmu.
W totalnym skrócie działanie hormonów(, czyli organicznych nośników informacji) polega na sprzężeniu się z receptorem, oraz w ten sposób wywołaniu reakcji biologicznej na hormon.
Wzór: hormon + receptor = reakcja biologiczna.

Receptory hormonalne
Hormony działają poprzez wiązanie się z receptorami o wysokim powinowactwie, ( czyli niczym w układance: hormon ma wypełnić idealnie wielokształtną lukę, dopasowując się do układanki) i w ten sposób wywołać reakcje wzbudzenia odpowiedzi komórki na hormon(, czyli niczym zapadkę uruchomić urządzenie wytwarzające pożądany produkt - w naszym wypadku dokonać Np.: syntezy białek).
Receptory połączone są z jadrem komórkowym efektorowymi układami odpowiedzialnymi za wywołanie reakcji komórki na bodziec, jakim jest hormon ( to tak jak zapadka-włącznik połączona jest z maszyna produkcyjną - różnego rodzaju kablami elektrycznymi lub cięgnami mechanicznymi).
Receptory czynników wzrostu (insuliny, IGF, plytkopochodnego czynnika wzrostu, czynnika wzrostu naskórka, fibroblastów, neuroprzekazniki i innych hormonów peptydowych) jako ze powinny być najłatwiej dostępne są umiejscowione na błonie komórkowej. ( Niczym ogólny włącznik światła, nawiewu wentylacyjnego, ogrzewania - w całej hali produkcyjnej, - do czego dostęp jest powszechny i łatwy).
Sygnał z tych receptorów do wnętrza komórki jest przekazywany za pomocą, kinazy tyrozynowej, która w ten sposób fosforyzuje rybosomy w komórce i te zaczynają produkcje białek lub innych związków potrzebnych w danym momencie ustrojowi.(Niczym główny włącznik prądu na całą hale produkcyjną)
Receptory hormonu wzrostu, erytropoetyny obejmują błonę komórkową, z tym ze nie funkcjonują już na kinazie tyrozynowej, a na kinazie, Janusa, która teraz pobudzając kineza białkową i rybosomalna ma wpływ na syntezę DNA.
Receptory glukokortykosteroidów, mineralokortykosteroidów, androgenów, estrogenów, progesteronu, hormonów tarczycy jak i witaminy D ( uważanej za hormon) znajdują się w cytoplazmie komórkowej lub na jądrze komórkowym. (Niczym ważniejsze włączniki do maszyn na hali produkcyjnej, które są umieszczone każdy przy konkretnej maszynie).
Wreszcie receptory steroidowe - znajdują się tylko w cytoplazmie, dopiero po związaniu receptora z hormonem, odpowiednie białko transportowe tak powstały związek transportuje do jądra komórkowego.( Niczym przepustka do samego komputerowego centrum zarządzania parkiem maszyn produkcyjnych na hali).
Jak widać celowo receptory newralgicznych hormonów są umieszczone w środku komórki, dostęp do nich jest kontrolowany przez błonę komórkową, co zapobiega licznym mogącym wystąpić w przypadku ich łatwiejszej dostępności - błędom ( jak rozwój komórek nowotworowych itp?)
Wszystkie wymienione hormony nazywamy agonistami, gdyż wywołują one poprzez wiązanie się z receptorem - reakcje biologiczna w komórce.
Antagonistami nazywamy hormony przeciwstawne, które tez wiążą się z receptorami agonistycznymi, ale blokując je dla agonisty, całkowicie uniemożliwiają wywołanie reakcji w obrębie danego receptora. Agonisci powodują wyzwalanie pożądanego efektu biologicznego, antagoniści nie!
( dzięki systemowi agonista/antagonista - organizm ludzki ma możliwość kontroli hormonalnej, dzięki czemu ma możliwość pozostania w równowadze,)Dlatego też:

Systemy zabezpieczeń w przypadku upośledzonego wydzielania hormonalnego
W wielu układach receptory są dostępne „w nadmiarze", ich ilość jest kilkukrotnie wyższa niż ilość receptorów wymagana do uzyskania - wywołania max pożądanego efektu biologicznego ( to tak jak włączniki światła na hali produkcyjnej - jest ich kilka - w razie zepsucia jak też, by z różnych miejsc na hali móc włączyć lub wyłączyć światło, - choć cieć jest tylko jeden).
Takie „zapasowe" ilości receptorów są po to, by nawet w przypadku stosunkowo małego stężenia w krwioobiegu agonisty, oraz zablokowaniu sporej ilości receptorów przez antagonistę doszło do reakcji biologicznej, a tym samym do funkcjonowania wielu układów mimo niskiej produkcji hormonalnej.
Kolejnym systemem zabezpieczenia organizmu przy niskiej produkcji hormonalnej ( lub nawet czasowego całkowitego braku hormonu) jest swoiste dopasowanie receptorów do innego hormonu.
Przykładowo receptory progesteronowe w przypadku braku progesteronu mogą być aktywowane przez dopaminę w ilości wystarczającej na wywołanie reakcji podtrzymujących podstawowe funkcje organizmu.
Dlatego też nawet w przypadku całkowitej dysfunkcji (lub uszkodzenia) gonady Np.: na skutek zażywania saa przez sportowca, organizm ludzki jest w stanie dalej funkcjonować, do czasu uruchomienia gonady względnie do momentu aż funkcje hormonalna danej gonady przejmie inna (Np.: w przypadku kastracji - minimalne, niezbędne do życia dawki testosteronu - są wytwarzane przez korę nadnerczy, przypadki: eunuchów, wykastrowanych jako dzieci chłopców - mających śpiewać falsetem)
Niestety w takich przypadkach organizm funkcjonuje już na „niższych obrotach" wiec życie jest już nieco „innej jakości", niż przedtem.
Również życie sportowców po przedawkowaniu sterydów anabolicznych, w przypadku uszkodzeń pewnych gonad i braku leczenia farmakologicznego nabiera znacznie innego - szarego wymiaru.

Systemy zabezpieczeń w przypadku nadmiernego wydzielania hormonalnego Skoro jak wiemy organizm dąży do uzyskania równowagi, jak w takim razie wyglądają jego systemy zabezpieczeń w przypadku nadmiernego wydzielania hormonalnego, względnie niepotrzebnej mu podaży ponadnormatywnych ilości hormonów z zewnątrz? (Przypadek stosowania sterydów anabolicznych przez sportowców).
Podstawową formą zabezpieczenia organizmu przed nadmiernymi dawkami hormonów jest tzw. „regulacja receptorów w dół".
Otóż nadmierna i długotrwała ekspozycja receptorów na hormon, (co właśnie ma miejsce podczas stosowania saa przez sportowców) może doprowadzić do uszkodzeń molekularnych receptorów, polegających na proteolizie białek receptorowych(rozpadzie białek), co całkowicie wyłącza dane receptory z funkcjonowania (tym samym blokuje ich działanie). Zależnie od długości ekspozycji receptorów na hormon, jak tez od stężenia hormonu w krwioobiegu - wspomniane uszkodzenia mogą być trwałe ( nieodwracalne) lub czasowe (istnieje możliwość odbudowania białek receptorowych, - jeśli uszkodzenie nie było zbyt duże).
W ten sposób organizm zmniejsza ilość czynnych receptorów, broniąc się przed nadmierną (szkodliwa dlań) odpowiedzią biologiczna na hormon ( zawsze jest tak w przypadku stosowania saa)
W przypadkach bardzo długotrwałej ekspozycji na hormon może dojść do całkowitego zablokowania wszystkich receptorów wykazujących powinowactwo do danego, występującego w nadmiarze hormonu (Np.: cukrzyca typ II, niepłodność spowodowana stosowaniem saa przez sportowców itp.).
Oczywiście organizm stara się nie doprowadzić do całkowitego zablokowania wszystkich określonych receptorów odpowiednich dla hormonów wywołujących reakcje biologiczne, bez których dalsze życie organizmu byłoby nie możliwe!
Częstym powikłaniem po stosowaniu saa jest blokada (uszkodzenie - najczęściej czasowe)części receptorów (nie mówiąc już o receptorach steroidowych) mineralokortykosteroidów, skutkujące niskoreninowym nadciśnieniem tętniczym.

Oś podwzgórze-przysadka: jako jednostka kontroli i regulacji wydzielania hormonalnego gonad.
Jako, że mózg stanowi najważniejszy organ zarządzający wszystkimi funkcjami nie wegetatywnymi naszego organizmu, podwzgórze mózgowe reguluje funkcje wydzielania wielu hormonów wytwarzanych przez różnorodne organy ludzkiego organizmu.
Nas w tym ujęciu tematycznym najbardziej interesuje regulacja wydzielania testosteronu przez jądra.
Podwzgórze wydzielając hormon godadoliberyne, pobudza do wydzielania przez przysadkę dwóch hormonów mających podstawowy wpływ na produkcję przez jądra testosteronu: są to hormon luteinizujący i hormon folikulotropowy.
To te dwa, cyklicznie wydzielane hormony są odpowiedzialne za pobudzenie jąder do wytwarzania testosteronu jak i dojrzewanie plemników.
Oś podwzgórze -przysadka reguluję za pomocą dodatniego lub ujemnego „sprzężenia zwrotnego" wydzielanie przez jądra testosteronu. Tak, więc w przypadku niedoboru endogennego testosteronu (dodatnie sprzężenie zwrotne) oś podwzgórze -przysadka za pomocą wymienionych hormonów stymuluje jądra do produkcji testosteronu, natomiast w przypadku nadmiernego wydzielania testosteronu (ujemne sprzężenie zwrotne) przez jądra, który przecież dociera do osi podwzgórze -przysadka dzięki krążeniu krwi, hamuje wydzielanie testosteronu przez jądra.
Co dzieje się w przypadku podawania ponadnormatywnie dużych (kilku, do kilkudziesięciokrotnie większych) dawek związków testosteronowych z zewnątrz?
Za pomocą ujemnego sprzężenia zwrotnego oś podwzgórze -przysadka całkowicie blokuje nasze endogenne wydzielanie testosteronu!

Wnioski

Jak widać zablokowanie wydzielania hormonalnego (mowa tu oczywiście o związkach testosteronu) poprzez podawanie saa z zewnątrz polega na :
- zablokowaniu lub zniszczeniu części (lub zdecydowanej większości ) receptorów steroidowych.
- zablokowaniu wydzielania własnego testosteronu przez jądra.
- nadprodukcji hormonów antagonistycznych.
- zablokowaniu osi podwzgórze - przysadka do produkcji hormonów stymulujących jądra do wydzielania testosteronu.

Podstawowym problemem jest stosunkowo duża bezwładność naszych systemów hormonalnych, czyli nawet po stopniowym odstawianiu saa , nie mamy gwarancji, w miarę szybkiego zadziałania wszystkich opisanych systemów wzmagających naszą endogenną produkcje testosteronu!
Ponad to nie wiemy, jaką ilość i w jakim stopniu mamy zablokowane receptory hormonów steroidowych, a co najważniejsze jak długo i w jaki sposób oraz czym mamy stymulować nasze gonady do uruchomienia endogennej produkcji hormonalnej!
Uważam, że każdy uważnie czytający tekst doszedł do słusznego wniosku:, że najważniejsze w cyklu sterydowym jest płynne przejście z fazy braku produkcji naszych hormonów do fazy prawidłowego ich wytwarzania! Od tego przecież zależy, jaka ilość i jakość tkanki mięśniowej nam pozostanie ( znam przypadki, - kiedy ludzie gubili wagę poniżej wagi wejścia na cykl), jaka pozostanie nam kondycja i pamięć mięśniowa, siła i wytrzymałość siłowa, a przede wszystkim, jaki będziemy mieli stan zdrowia!

Postaram się dalej wyjaśnić tematy:
- stymulacji odblokowania hormonalnego lekami i suplementami
- stymulacji odblokowania treningiem, nastawieniem psych, dietą, sexem, regeneracją, oraz innymi czynnikami.
- podanie środkow minimalizujacych zablokowane wchłaniania mineralnego
- podanie og. Wyliczenia ilości i długości podawania leków mających nas odblokować po kuracji (oczywiście to jest sprawa indyw. Zależna od dawek saa branych na kuracje, - ale organizm daje nam sygnały - trzeba je umiejętnie czytać i nigdy nie postępować z nim „na siłę", bo to się zemści pod postacią depresji, spadków siły, masy bądź choroby)

Pozdrawiam i proszę o powstrzymanie się od komentarzy, pytań, opinii - zanim nie zamieszczę w częściach całości tekstu ( potrzeba na to być może nawet, do 2 tyg. !)


mc
Zmieniony przez - marek.c w dniu 2006-02-11 16:54:45
2

IHS TEAM

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2431 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
Jesli robie cykl 8 tyg + 2 tyg wstepne przed cyklem na 1 planie treningowym, to po jakim czasie od zejscia moge go zmienic? Jesli cwicze ostro 3x tyg to czy odpowiednie bedzie zejscie na lzejszy trening dla mniej zaawansowanych mozna powiedziec 3xw tyg czy tez ostrzejszy lecz 2x w tyg i na mniejszych ciezarach? A i jeszcze jedno. Jesli przd rozpoczeicem cyklu zapotrzebowanie mam na granicu 3,8k kcal to ile dolozyc i jak szybko po rozpoczeciu cyklu i czy podczas cyklu tez musze odmawiac sobie w weend jakiejsc pizzy, w tyg wypadu z dziewwczyna na lody lub jakiejs drozdzowki w ciagu dnia,dawanie do twarogu dzemu kupnego? Oczywiscie w bilansie.I czy jesli stosuje stala suplementacje kreatyna to musze po zejsciu zwiekszyc jej dawkowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32603
podwieszam posta
1

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
( zdaje sobie sprawę, że większość czytelników czeka na konkrety, czyli na info odnośnie środków farmakologicznych, suplementów, oraz innych czynników służących bezpośrednio odblokowaniu. Jednak zrozumienie, może nieco długiego wstępu, zdecydowanie ułatwi przyswojenie dalszej kluczowej części tekstu.
Pozostaje mi jeszcze przybliżyć kilka zagadnień traktujących o wpływie steroidów anabolicznych na wydzielanie wewnętrzne paru hormonów – zapraszam do dalszej lektury i obiecuje, ze już niebawem będzie ciekawie i konkretnie – zburzę niejeden schemat.)

Wiadome jest, ze steroidy anaboliczne (jak nazwa wskazuje) zdecydowanie przyspieszają syntezę białek mięśniowych, przyśpieszają też syntezę białek kolagenowych – wchodzących w skład tkanki łącznej włóknistej – oraz elastyny, – z której zbudowane są ścięgna jak i powięzi stawowe.
Co prawda,ze względu na słabsze ukrwienie stawów i ścięgien – ich wzmocnienie i rozbudowa zachodzi nieco wolniej niż mocno ukrwionych mięśni, jednak należy o tym pamiętać, gdyż wraz z zaprzestaniem dostarczania z zewnątrz steroidów spada zdolność organizmu do regenerowania mikro jak i makrouszkodzeń tkanki łącznej oraz ścięgien? ( A nie tylko tkanki mięśniowej).
Aby mieć świadomość, z czym przyjdzie się nam jeszcze zmierzyć po odstawieniu steroidów anabolicznych nadmieniam, ze podczas ich stosowania wzmaga się proces erytropoezy w szpiku kostnym ( erytropoeza –jest to proces produkcji czerwonych krwinek – nośników tlenu), co pociąga za sobą lepsze dotlenienie wszystkich tkanek, objawiający się nie tylko wzrostem masy mięśniowej, ale tez i kondycji oddalającej zjawisko długu tlenowego powstałego podczas ćwiczeń siłowych. ( Uważam ze jest to zagadnienie powszechnie znane). Logiczne jest, ze po odstawieniu steroidów anabolicznych spada również (poza syntezą ATP, jak i białek mięśniowych) produkcja czerwonych krwinek, co pociąga za sobą ( wraz z coraz uboższa synteza ATP) spadek formy określany jako kondycja siłowa ( szybsze zmęczenie się podczas ćwiczeń, objawiające się zadyszką oraz dłuższym czasem potrzebnym na „złapanie oddechu” – Np. podczas wykonywania superserii).
Ciekawe jest natomiast to, że wpływ steroidów anabolicznych na proces tworzenia się przeciwciał odpornościowych (białych krwinek) jest odwrotny niż wpływ na erytrocyty, ( czyli krwinki czerwone). Skutkuje to obniżającym się poziomem przeciwciał odpornościowych – pogłębiając w miarę stosowania steroidów anabolicznych brak odporności na choroby wirusowe i zakażenia bakteryjne. Dlatego tez moment odstawiania steroidów anabolicznych staje się po wielokroć niebezpieczny, również ze względu na zwiększone ryzyko zachorowania na grypę lub inną chorobę zakaźną.
Kolejnym naszym „wrogiem „ staną się bóle przeciążonych pracą treningową stawów i ścięgien. Dzieje się tak na skutek wpływu, jaki niesie ze sobą oddziaływanie steroidów anabolicznych na gospodarkę wapniową organizmu.
Oto kilka niezbędnych do zrozumienia powyższego zdania informacji:
Wapń służy jako przekaźnik wewnątrzkomórkowy w procesach
- podziału komórki
- transportu różnych substancji przez błonę komórkową „z” i „do” komórki ( składników odżywczych „do”, oraz produktów przemiany materii „z” komórki)
- kurczliwości mięsni
Wapń jako przekaźnik zewnątrzkomórkowy:
- Skórcz mięśnia sercowego
- przekaznictwo synaptyczne
- krzepliwość krwi

Wapń w formie niezjonizowanej ( niezwiązanej z albuminami osocza) jest formą aktywna podlegającą regulacji hormonalnej.
Gospodarka wapniem w skrócie wygląda tak: każdy spadek stężenia wapnia w krwioobiegu jest odbierany przez komórki, przytarczyc, które za pośrednictwem odpowiednich „sensorów” odbierają ten sygnał i stymulują tarczyce do produkcji parahormonu (PTH). Teraz PTH pobudza pobieranie wapnia z jelit (spożywane posiłki), zwiększa resorpcję zwrotna wapnia w nerkach(przesącz kłębuszkowy w nefronach), oraz to, co nas najbardziej interesuje – zwiększa pobieranie wapnia ze stawów i kości!Oczywiscie w odpowiedzi na to zwiększa się synteza endogenna Wit D, działającej ochronnie: zwiększając wchłanianie wapnia w świetle jelita, jak i wbudowywanie wapnia do kości.
W tym przypadku również rolę ochronna dla układu kostno-stawowego stanowi wydzielanie kalcytoniny, zapobiegającej pobieraniu wapnia z kości, ( czyli w przypadku niedoboru, najpierw wapń zostanie pobrany z jelit, z pokarmy, oraz z wchłaniania zwrotnego w nerkach, a dopiero w przypadku totalnego deficytu z kości). Tak się składa, że steroidy anaboliczne pobudzają mocno wydzielanie kalcytoniny – zapobiegającej pobieraniu wapnia z kości i stawów, wspomagającej wbudowywanie wapnia do kości i stawów,. Oraz podnoszącej próg bólu w przypadku jakichkolwiek mikro i makrouszkodzeń układu stawowo-kostnego.
Zatem spadek stężenia w krwioobiegu steroidów anabolicznych powoduje tez spadek kalcytoniny, co pociąga za sobą pobieranie wapnia z kości i stawów, jak tez znacznym obniżenie progu bólu wywołanego jakimikolwiek mikrouszkodzeniami stawów, o co w przypadku treningu siłowego nie jest trudno!

wnioski
do wymienionych dochodza nam jeszcze :
- bóle stawów i scięgien
- spadek kondycji i siły
- zwiększone ryzyko zachorowania na grype lub inne choroby wirusowe

Dziękuje za cierpliwość i proszę jeszcze o nie wstawianie własnych opinii i pytań. ( postaram się w kilka dni do konca uzupełnić cała resztę postu.)

mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 381 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5448
Mam pytanie(wiem,ze nalezy poczekac do konca artykulu ale nie moglem sie oprzec)
"Ciekawe jest natomiast to, że wpływ steroidów anabolicznych na proces tworzenia się przeciwciał odpornościowych (białych krwinek) jest odwrotny niż wpływ na erytrocyty, ( czyli krwinki czerwone). Skutkuje to obniżającym się poziomem przeciwciał odpornościowych - pogłębiając w miarę stosowania steroidów anabolicznych brak odporności na choroby wirusowe i zakażenia bakteryjne."
Czyli wywniosek z tego jest taki,ze jesli kotos ma wiecej leukocytow-powiedzmy,ze troche powyzej normy(jeszcze nie bialaczka) to saa maja pozytywny wplyw na organizm...?(w celu zmniejszenia ich ilosci)

Zmieniony przez - N.W.S w dniu 2006-02-21 00:15:38
2

Powrót po latach...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
to nie jest tak, podwyzszony poziom leukocytow ( znacznie) moze doprowadzac do powstawania ognisk zapalnych i licznych odczynow alergicznych ( np : w posocznicy podniesiony poziom leukocytow dokonuje spustoszen w organizmie - oczywiscie jest on w tej chorobie podniesiony kilkukrotnie - wiec wnioskuje ze jesli sie nie leczysz to znaczy ze Twoj poziom leukocytow niewiele odbiega od normy ), nikt nie jest w stanie przewidziec o ile spadnie poziom bialych krwinek i jaki ich rodzaj zostanie mocno zubożony podczas stosowania sterydow ( zaden lekarz nie odpowie dokladnie , bo nikt nie stosowal w jakiejkolwiek terapii 5 cio czy 10 cio krotnych dawek testosteronu powyzej tych ktore sa uznane za zalecane w przyp. braku wydzielania wlasnego).

pozdr
mc

ps
prosze jeszcze o cierpliwosc , malo czasu oraz wyjasnienie jeszcze jednego problemu koncowego powstrzymuje mnie od dalszego dzialania. najp. jutro wkleje dalsza czesc i pozniej jak bedzie czas koncowke

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Podstawowe suplementy, jakie mamy obowiązek brać podczas stosowania sterydów anabolicznych.

Kwasy tłuszczowe omega – 3 (w kaps) od 1,5 do 3 g /dziennie (zależnie od ilości tłuszczu w diecie i jego rodzajów) – zapobiegają powstawaniu zmian miażdżycowych w naszych naczyniach krwionośnych, są „surowcem” do produkcji eikozanoidów, związków regulujących gospodarkę cholesterolem i tłuszczami.

Czosnek ( w kaps) – zapobiega infekcjom bakteryjnym oraz nadciśnieniu, ( na które to jesteśmy w dużym stopniu narażeni podczas stosowania dopingu).

Witaminy antyoksydacyjne A,C,E selen – zapobiegają powstawaniu komórek nowotworowych, oraz procesom uszkodzenie błon komórkowych, jak tez opóźniają starzenie się organizmu( na dopingu jedziemy na zwiększonych obrotach – szybciej się budujemy, regenerujemy, ale tez i „zużywamy”)

Magnez oraz napoje izotoniczne – odpowiedzialne za prace serca, układu nerwowego, oraz całą gospodarkę elektrolitową.

Odblokowanie lekami po stosowaniu dopingu na bazie środków depot (estry testosteronu).
Rozważmy, co dzieje się z kumulacją w ludzkim organizmie estrów testosteronu, jeśli „nasz” zawodnik „pojedzie” na „towarze” 12 tygodni stopniowo zwiększając dawki środka mającego połowiczny czas rozpadu około 2 tyg. Jest wiadomym ze taki środek „będzie aktywny” w ludzkim organizmie średnio do 4 tyg. (zanim nie zostanie dezaktywowany przez naszą wątrobę). Czas rozpadu takiego środka nie przebiega liniowo, lecz w pierwszym tyg. Dezaktywacja jest największa a w ostatnim pozostaje danego środka o wiele mniej niż 25% jak by wynikało z czasu połowicznego rozpadu. Jednak mnie o wiele łatwiej będzie przedstawić zagrożenia idące wraz z kumulacja w naszym organizmie środka jak tez skutki „zablokowania”, dlatego upraszczając temat przyjmę liniową charakterystykę rozpadu saa w organizmie

Nasz zawodnik opiera swoja kuracje na środku działającym do 4 tyg. (depot/prolongatum)
jego kuracja wygląda tak w tygodniach po kolei (od 1 do 12), dawki w mg 100, 200, 300 - pozostale ilosci sa to ilosci jakie pozostaja z kazdej 100tki , 200tki , 300etki przechodzącej na następne tygodnie (kumulując sie w krwioobiegu):

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
100 75 50 25
200 150 75 50
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
300 225 150 75
200 150 100 50
100 75 50..

Na tym przykładzie widzimy do jak dużej kumulacji środka dochodzi w środkowych i ostatnich tygodniach stosowania dopingu depot/prolongatum. Biorąc to pod uwagę celowym będzie pobudzenie jąder do pracy poprzez podawanie, hcg co najmniej przez okres 4 tygodni w dawce, 2000j co drugi dzień. Ludzka gonadotropina kosomókowa (hcg) imituje wydzielanie hormonów luteinizujacych przez (zablokowana podczas cyklu) przysadkę mózgową. Dopiero po przywróceniu jądrom normalnej wielkości i pobudzeniu ich do pracy, możemy zacząć podawać clomid przez okres, co najmniej 2 tygodni w ilości 50mg 2 x dziennie. Powyższe pobudzi funkcje naszej przysadki mózgowej do produkcji hormonów sygnałowych, stymulujących jądra do wydzielania testosteronu. ( Branie nawet do 6 tyg hcg oraz później do 3 tyg clomidu będzie nawet słuszniejsze, wtedy przez okres 14 i 15 tygodnia rownolegle do podawania hcg zawodnik powinien podawać – propenicum - krotki ester środka który był uzywany jako depot, w liości malejącej zbliżonej do naturalnej endogennej produkcji testosteronu t.j 10mg co drugi dzien, pozniej 8mg, 6 mg i ostatnie dni 4mg testosteronu co drugi dzień) dopiero po tej fazie powinniśmy zrobić badania na poziom testosteronu w krwioobiegu. Zależnie od wieku oraz cech indywidualnych jeśli mamy jego poziom 30% powyżej minimum – można odblokowanie lekami uznać za skuteczne.
problem polega na tym ze jak widać skumulowany środek moze zamienic sie na skutek jego nadmiaru w estrogeny (jednak tu tego tematu- aromatyzacji nie porusze ,bo uznaje to za odrebny problem), moze tez znacznie dłuzej byc aktywny, ze względu na znaczne obicązenie wątroby , co moze spowolnic jej "prace " na deaktywacją saa.
wszystko wskazuje na to ze własnie mimo "wejscia" hcg w 13 tyg jeszcze pezez ten 13 jak i 14 tydzien ( a moze wiecej) mamy w krwioobiegu egzogenne dawki testosteronu. podawanie w 14 i 15 tyg. niweielkich dawek propenicum zapweni nam w miare lagodne "zejscie " z dawek egzogennych oraz "wejscie" - "zazębienie" z endogenną produkcja własną.
mniej wiecej powinno to wygladac tak : w 14 tyg podajemy co drugi dzien 10mg, 10mg, 8mg, 8mg, 6mg , 6mg, 4mg, 4mg testosteronu propenicum (co nawet moze nam wejsc na 16 tydzien ) oczywiscxie caly czas podajemy pezez 13, 14, 15, 16, 17, 18 tydzien hcg . dopiero pozniej podajemy clomid przez 1 tyg 2x50mg a w ostatnie 2tyg 1x 50mg.
Dalszą częśc „odblokowania” oraz powstrzymania spadków formy będziemy już wykonywali za pomocą suplementow, ziól oraz witamin, jak tez okreslonego postępowania treningowo-regeneracyjnego.

prosze jeszcze o 2 dni czasu
dzieki
mc
1

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
tabela calkiem mi sie rozjechala. chodzi o to ze w pierwszym tyg ze 100mg na nastepny przechodzi 75mg na nastepny 50mg na nastepny 25 mg, w drugim tyg nasz zawodnik bierze 200mg wiec odpowiednio w nastepnym ma 150mg (z tej 200tki) 100 oraz w czwartym 50mg, teraz w trzecim bierze 300mg i odpowiednio w nastepnym ma 225 , w nast. 150 wnast 75 . proponuje sobie to rozrysowac i zobaczyc ja dawki sie kumuluja !przeciez teraz beda odpowiedni sie kumulowac z 100mg dalejk z 200mg i dalej z 300mg !!!

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
co do odzywiania na cyklu : ilosc bialek od 2,5g do 3,5 g na kg wagi zaleznie do rodzaju diety jak i od cech indywiduallnych.
z chwila zejscia nalezy obciac bialko do 2 - 2,5 g . pozostanie na np 3,5g poza obciazeniem nerek i watroby nic nam nie da . jedynie na towarze mamy przyspieszaona synteze bialek wlasnych jak i energii ATP. adekwatnie do zejscia zchodzimy tez z bialek jak i kalorycznoisci diety. oczywiscie musi sie to pokrywac z zejsciem z obciazen treningowych jak i ilosci cwiczen , serii.(pozostanie na tej samej dawce kalorii spowoduje tylko "zapasienie" sie w tłuszcz zawodnika , a nie zachowanie masy miesniowej)

opisze to pozniej ( wazne jest bardzo by zawodnik mial "nosa" do zchodzenia z "treningu' dalsze pozostawanie na tych samych obciazenbiach jak i ilosci cwiczen , serii - spowoduje tylko spadek formy !!wszelkie jej zatrzymanie poprzez zawziecie sie i duszenie na siłe formy gwarantuje tylko spadek , a nie pozostawienie jak najwiekszej ilosci masy i sily )

cdn

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Odżywianie w fazie odblokowania

Wraz ze spadkiem poziomu hormonów androgennych (przestajemy je dostarczać z zewnątrz, a nasza „produkcja” endogenna nie jest jeszcze uruchomiona), zdecydowanie spada nam synteza białek ustrojowych (zarówno mięśniowych, jak i regulatorowych, enzymatycznych i innych).
Spada tez synteza ATP podstawowego związku energetycznego w każdym organizmie ssaka i kręgowca. Ogólnie można powiedzieć ze nasz organizm zaczyna funkcjonować „na zwolnionych obrotach”.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty, spada nasze zapotrzebowanie na białko jak i energię, ponieważ spadająca synteza białek pociąga za sobą mniejsze zapotrzebowanie energetyczne na:
- transport metabolitów do odpowiednich miejsc syntezy(Np.: wątroba)
- tworzenie molekuł i prekursorów, niezbędnych do syntezy białek
- przemieszczanie się składników wbrew gradientowi stężeń osmotycznych przez błony komórkowe
- transport związków organicznych z miejsca ich powstawania do miejsc przeznaczenia ( Np.: z wątroby do pracujących mięśni, z nerek do krwioobiegu …)
Dlatego też zgodnie ze spowolnieniem wymienionych ( jak i wielu niewymienionych)procesów powinniśmy zmniejszyć podaż białka do kolo 2 – 2,5g/kg wagi, jak tez ogólne spożycie energii o około 20%. Pozostawanie na wymaganym podczas cyklu spożyciu białka 3,5g/.kg wagi poza znacznym obciążeniem pracą układu trawiennego ( zwłaszcza nerek i wątroby, oraz wielu układów enzymatycznych) zamiast korzyści przyniesie jedynie straty energetyczne wynikające z nadmiernej produkcji amoniaku, a późnej mocznika, co może objawić się „zatruciem” organizmu produktami przemiany materii.
Natomiast pozostanie na dotychczasowym poziomie dostarczeniu energii ogólnej, doprowadzi jedynie do „obrastania w tłuszcz” zawodnika, który za wszelką cenę pragnie zachować wagę!
Podyktowane jest to faktem, że przy spadku poziomu hormonów androgennych, spada synteza białek, ale nie spada synteza kwasów tłuszczowych!
Dzieje się wręcz odwrotnie! Proces ten jest wzmożony, gdyż dotychczasowy duży poziom hormonów androgennych aktywował liolizę (rozpad tkanki tłuszczowej), jak tez pomagał zamienić na energie spożywane węglowodany oraz tłuszcze. Teraz spadający poziom hormonów androgennych pozwala na wzmożona aktywność hormonów odpowiedzialnych za syntezę tkanki tłuszczowej!
Dlatego tez, jeśli zależy nam na utrzymaniu uzyskanej na cyklu muskularnej sylwetki należy:
- zmniejszyć spożycie białka do 2 – 2,5g/kg wagi
- zmniejszyć spożycie energii o około 20% ( nie dotyczy chudzielców)
-całkowicie zrezygnować z cukrów prostych ( w tym z carbo, gainerów, soków itp.)
-kontrolować spożycie tłuszczu
- dostarczać białko z najlepszych źródeł: chude mięso, jaja, nabiał, ryby, odzywki oparte na białkach serwatkowych (whey), albuminie jaj (egg) (a nie na śmieciach z allegro)

Zmniejszenie spożycia białka dokonujemy stopniowo, równolegle z odblokowaniem środkami farmaceutycznymi (hcg, clomid)
Tzn z 3,5g schodzimy po 2 tyg. Na 3g po 2 kolejnych tyg. na 2,5g oraz po kolejnych 2 tyg na 2g.
Adekwatnie postępujemy z redukcja spożywanych kalorii ( jak sam tytuł mówi ma to być „łagodny powrót do normalności”), czyli stopniowo obcinamy kalorie z każdego posiłku by Np. po miesiącu z 4tyś kcal dojść do 3tyś kcal.

Przykładowy test na „wchłanianie białka”
- przed snem podajemy od 30 do 50g (zależnie od wagi ciała) mixa białkowego( whey, egg, kazeina, soja)na wodzie, jeśli w ciągu nocy obudzi nas parcie na pęcherz moczowy, to znaczy ze większość spożytego białka poszła w amoniak, a nie w tkanki organizmu. ( Wniosek: mamy ujemny bilans azotowy, albo spożywamy za duże ilości białka jak na nasze potrzeby).
Podobny mix spożyty na cyklu nie powinien spowodować parcia na mocz wcześniej niż 5ta, 6ta rano ( wnioski: na cyklu synteza białek jest kilkukrotnie wyższa niż normalnie)

Supementacja :

- kreatyna 20g/dziennie ( zaczynamy z chwila końca cyklu i bierzemy 2 tygodnie na tydzień przerwy, przez okres trzech miesięcy).
- białko serwatkowe i egg ( porcja 20 do 30g zaraz po treningu i na noc)
- aminokwasy hydrolizat ( 10g na porcje, bierzemy zaraz po przebudzeniu, przed treningiem i w nocy w chwili przebudzenia się)
- kwasy tłuszczowe omega – 3 ( 1,5 do 3g /dziennie- zapobiegają miażdżycy i regulują gospodarkę hormonalna eikozanoidow)
- czosnek ( kaps. 3/Dziennie _ zbija nadciśnienie i zapobiega infekcjom bakteryjnym, na które jesteśmy podatni na cyklu i zaraz po nim).
- antyoksydanty (A,C,E, selen – przed i po treningu- zapobiegają niszczeniu błon komórkowych i struktur DNA przez wolne rodniki tlenowe)
- B1(10mg), PP (min dawka), B12 (500mikrog) wszystko zastrzyku – bierzemy w 6 tyg. po zakończeniu cyklu przez okres 2,5 miesiąca, trzy razy w tyg. (zapobiegamy w ten sposób spadkowi tzw. kondycji siłowej oraz stymulujemy syntezę hormonów androgennych jak i powstawanie enzymów wątrobowych odpowiedzialnych za przemiany aminokwasów i węglowodanów).
fat burner oparty na lecytynie i cholinie (zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.)
metiovit – 2tabl/dziennie (regeneruje nasza „zrytą”wątrobę)
Kofeina – przed treningiem (zwiększa naszą „spadającą „ motywację do wysiłku)
- magnez 250mg (w plynie po treningu - odpow. za pracę serca i układu nerwowego i wielu innych)
- żelatyna (20g) wapń (300mg )witC(300mg) rano dośniadania jako regenerator stawów.

cdn
1

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3766 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23755
marku znasz moze przyblizone ceny witamin inj ktore wymieniles i czy mozna dostac je bez recepty? pytam zeby sobie siary w aptece nie zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2057
www.googlejełopie.com 

dziewczyny to najmocniejszy narkotyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

winko

Następny temat

Primo Depot i Stanozolin firmy Lyka LAbs

WHEY premium