Debiuty - wspaniała huczna impreza z liczną obsadą początkujących zawodników. Ich pierwsza ocena, prezentacja efektów włożonej pracy, poniesionego trudu i poświęcenia. To miejsce narodzin nowych gwiazd sportów sylwetkowych. Dla jednych pierwsze wygrane, triumf, który pozostanie w pamięci do końca życia, dla innych smak porażki może nawet łzy rozpaczy, rozczarowanie czy niezrozumienie werdyktu. Tak czy inaczej to początek czegoś nowego… Kategoria wellness wzbudza coraz większe zainteresowanie, co jest w pełni zrozumiałe. Na razie to po prostu „większe bikini”. Czy polskie zawodniczki będą podążać w stronę brazylijskich rodzimych trendów? Europejskie gusta to smukłe długie nogi, rodzima Brazylia preferuje nieco krótsze nogi i pełniejsze kobiece kształty …

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Nikoletta Sularz

Nikoletta zaprezentowała się naprawdę doskonale. Jej przewaga nad rywalkami była widoczna od pierwszej chwili pojawienia się na scenie „całej stawki”. W postawie przodem widzimy dobre proporcje poziome, szerokie barki w stosunku do talii. Dobrze widoczne są mięśnie naramienne oraz mięśnie ramion biceps i triceps. W obrębie talii widoczne mięśnie proste brzucha.

Nogi maja dobre proporcje kości długich, widoczne poszczególne głowy mięśni czworogłowych. W postawie bokiem szerokie barki, wąska talia, ładna linia bioder, pośladków i ud. Jest pośladkowy średni, naprężacz powięzi szerokiej, widoczna smuga biodrowo-piszczelowa, która oddziela mięśnie czworogłowe od dwugłowych ud. Ale najbardziej interesująco przedstawia się sylwetka zawodniczki w postawie tyłem: plecy o bardzo wyraźnym rysunku – tylne aktony barków, czworoboczny grzbietu, mięśnie obłe większy i mniejszy, wąski pas i bardzo dobrze zbudowane pośladki, doskonale oddzielone od ud.

Podsumowując: zawodniczka o pięknych kobiecych kształtach, prezentująca doskonały tonus mięśni i skóry. W postawie bokiem i tyłem uwydatnia atuty – „gęste” pośladki i uda, „mocne” dobrze „poukładane” plecy. Dalsza praca zapewne wpłynie na doskonalenie proporcji poprzez konsekwentne wypełnienie sylwetki mięśniami w obrębie obręczy barkowej, a także mięśni ud (czworogłowe w pozie przodem, mięśni łydek), także pośladków (w części górnej). „Dyskretna”, subtelna uroda, dobra prezencja troszkę wycofana, „niekrzykliwa” osobowość sceniczna, jednak przyciągająca uwagę widza.

Prezentacja prawidłowa, pewna, dokładna, dobrze wytrenowana. Wspaniały debiut, pierwsza i od razu najwyższa medalowa lokata. Zapewne posłuży tylko, jako motywacja do dalszej pracy. Kategoria wellness zapowiada się coraz ciekawiej.

https://www.youtube.com/watch?v=MTgEeNHwhDs