SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwiększenie masy i rzeźba

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4007
Cześć,

mam na imię Michał i mam 31lat. Mówią że nigdy nie jest za późno więc pora coś zmienić...

trochę o mnie:

Ważę 64kg i mam 186cm wzrostu
obecnie z uprawianych sportów to squash raz w tygodniu i jazda rowerem
praca raczej biurowa lecz troszkę chodzenia po schodach jest
odżywanie na obecną chwilę głownie fast-food , pizza\kebab\chińczyk itp


Zależy mi przytyciu +/-10kg i rzeźbie lecz nie jakiejś przesadnej taka ze zdjęcia poniżej w zupełności mnie zadowoli


Od czego zacząć ?
pewne jest to że muszę zacząć się inaczej odżywiać, gdzie zasięgnąć w tym temacie wiedzy, konieczna jest wizyta u specjalisty ? pisałem do jednej osoby z fb która teoretycznie wypisuje diety itp ale wydaje mi się że to działa na szablonach uniwersalnych a nie konkretnie pod osobę.

planuję zakup hantli i na początku interesowały by mnie ćwiczenia w zaciszu domowym czy to wystarczy ? co prawda mam multiport i siłownię blisko ale na razie przy obecnej posturze i braku wiedzy wolę trochę popracować w domu.

jeśli ma to pomoc to odżywki też wchodzą w grę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli masz fundusze to kup więcej obciążenia. 10kg to będzie po kilku tygodniach za mało. Moje podopieczne tym ćwiczą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
nie przesadna, raczej ta ze zdjecie już jest dobra, ze 3 lata przed tobą treningów, najpierw musisz zbudowac masę mięśniową i zmienić podejście do odżywiania.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Panie kolego taką sylwetkę jak pan na zdjęciu buduje się kilka lat nie w sezon czy dwa.

Co musisz zrobić zacząć jeść i budować masę mięśniową bo masz sporą niedowagę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4007
Więc gdzie się udać ? szukać informacji w internecie co do żywienia czy lepiej skorzystać indywidualnych porad specjalisty ? zacząć ćwiczenia typu brzuszki przysiady pompki czy najpierw skupić się na masie ?
Zależy mi by dobrze zacząć krok po kroku z obecnego stanu tak by widzieć jednak w tym efekty i nie stracić motywacji co jest najważniejsze


Zmieniony przez - michal87a w dniu 2018-08-29 15:08:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Jeśli masz możliwość to konsultacja z dobrym trenerem, który ogarnie miskę i trening wskazana. Jeśli nie to znajdziesz całe info na forum tutaj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
albo https://potreningu.pl/plan 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4007
tutaj widzę że jest doskonale wszystko opisane ale czy jest w stanie ktoś podpowiedzieć od jakich treningów zacząć?
https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/


Zmieniony przez - michal87a w dniu 2018-08-29 21:24:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czytaj temat podwieszony "pierwszy rok treningów".

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 54 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2657
64 kg i 186 wzrostu? Ja przy wadze 66,5 kg i 176 wyglądałem jak patyk. Wszyscy myśleli , że jestem chory i mam problemy ze zdrowiem. W ciągu niecałego roku dorobiłem się 79 kg. Ćwiczę fbw w domu, co do diety poczytałem trochę i jest ok. Nie jest to jakaś super dopięta dieta ale skutkuje. Nie zalałem się jakoś szczególnie. Jestem zadowolony i to było moim celem. Najważniejsze obrać sobie cel i cieszyć się z niego. Najpierw obrałem cel 70 kg, później 75kg a teraz ma być 80 kg. Myślę, że to dobra metoda bo szybciej cieszy niż jak bym sobie zaplanował od razu 80 kg. Rób tak żeby sprawiało ci to przyjemność a efekty przyjdą. Poczytaj, pooglądaj, poeksperymentuj z ciałem. To jest moja opinia. Nie mam dużego stażu ale takie sobie wyciągnąłem wnioski. Uwagi mile widziane :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Waga nie zawsze jest wyznacznikiem. Znalem takich co przy 70/75kg wyglądali solidnie a nie mieli po 160cm wzrostu. Ale niski poziom tłuszczu, chudy kosciec robia swoje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4007
zacząłem ćwiczyć w domu, problem jeszcze z usystematyzowaniem diety ale idzie raczej w dobrym kierunku, czy jesteście w stanie doradzić mi jakąś odżywkę która pomoże w uzyskaniu dodatkowych kg ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przedramie

Następny temat

czy to ma sens?

WHEY premium