SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Witam! Przed chwilą obliczyłem moje zapotrzebowanie kaloryczne, wyniosło ono: 2636 kcal. Obliczyłem także w jakich proporcjach mam przyjmować makroskładniki: tłuszcze - 659 kcal, białko - 616 kcal, węglowodany - 1361 kcal. Moglibyście powiedzieć mi, tak "na oko" czy te obliczenia są dobre? Bo coś zaczynam wątpić w moje zdolności matematyczne

I jeszcze jedno. Teraz mam wybierać produkty, patrzyć ile mają kcal i na tej podstawie układać dietę tak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
kolos & emecha - dał bym wam SOGI ale kurde nie mogę :/ pisze że nie jestem pełnoprawnym uczestnikiem forum. to jak mogę zostać pełnoprawnym użytkownikiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
tluszcze - 25% ok
białko - ~23% ok
reszta wegle- ok.

podaj jakiej jestes budowy, ile wazysz??

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Mam 15 lat, 180 cm wzrostu i ważę 70 kg, na siłownie chodzę od miesiąca i jestem mezomorfikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
jest ok.
bialka mozesz dac nawet do 2g/kg kosztem wegli

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
ale dokładnie chodzi mi o to że:

np. serek wiejski posiada 20g białka, oraz 135 kcal. w moich obliczeniach wyszło że mam zjeść powiedzmy 600 kcal białka. w związku z tym jak zjem cały serem to mam odjąć te 135 kcal o 600 kcal? w takim tempie była by to chyba dieta redukcyjna, a nie masowa.

czy może w ogóle nie ma to być 600 kcal tylko 600g? bo w serku wiejskim mamy 20g.

sorki za głupie pyt. ale za bardzo tego nie rozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nic nie odejmujesz poniewaz sa kalorie które sie podczas chodzenia spalaja a inne tylko podczas wysiłku fizycznego. obliczenia jakie zrobiłes wygladaja poprawnie, tylko jaka jest twoja waga i ile trwa trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorki za pytanie o wage, nie zauwazyłem ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
to mam odjąć te 135 kcal o 600 kcal? w takim tempie była by to chyba dieta redukcyjna, a nie masowa.

na opakowaniu podane jest kcal calego serka (białko+tluszcze+ww)
skoro białka jest 20g to serek zawiera ok.80 kcal z bialka (20*4)
reszta pochodzi z tluszczy i wegli. Przyjmij ze:
1g bialka = 4kcal
1g ww = 4kcal
1g tluszczy =9kcal

600kcal dostarczysz jedząc ~150g białka (600/4). I od tych 150g odejmujesz te 20. Czyli musisz dostarczyc jeszcze 130g bialka w ciagu dnia.
Najlepiej jak przyjmiesz, ze masz jesc białka 2g/kgmc (2 gramy na kilogram masy ciała), i tluszczy 1g/kgmc. Reszte zapotrzebowania stanowią weglowodany. Wiec jezeli wazysz 70kg to:

bialko - 2g*70 = ok. 140g (~560kcal)
tluszcze - 1g*70 = 70g (~630kcal)

wegle 2636kcal-(560kcal+630kcal)=2636-1190 =1446kcal
1446/4= ~361 kcal

mam nadzieje ze proste, gdybys poczytal posty podwieszone ze zrozumieniem to byc zrozumial

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak napisałes jestes mezomorfem chcesz przybrac na masie miesniowej nie tłuszczowej. Białko by sie przyswoiło to musi miec wiecej weglowodanów czyli np. 2g białka na 4g węglo. masa sama Ci bedzie przychodzic poniewaz jestes młody i dopiero sie rozwijasz, a mezczyzna rozwija sie do 21 czasem do 23 roku zycia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolos 88 dobrze ci to przedstawił pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Po pierwszwe - jeśli chodzi o białko to raczej nie patrz na jego kaloryczność najpierw tylko na ilość. Czy się masujesz czy odchudzasz powinieneś mieć w diecie te 2g białka na kilogram wagi ciała (albo więcej).
Gram białka to 4 kcal.
Powiedzmy, jeżeli ważysz 75 (podstaw swoją wagę) to musisz dostarczyć 75 * 2 = 150 g białka.
150 * 4 kcal = 600 kcal.

Właśnie widzę, że Ty masz tyle samo w obliczeniach. Czyli mniej więcej zgadłem twoją wagę Pamiętaj - liczy się gramatura białka - te 2 g na kg wagi ciała ma być! Skorzystaj z dziennika Darkthorna jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Na dole arkusza bedziesz miał w nim podsumopwanie ile gramów jakiego makroskładnika przyjąłeś.


Dylemat z serkiem:
Serek wiejski posiada jak mówisz 20 gr białka na 100 g wagi.
Białko z tego serka ma więc 80 kcal (4 na gram) i tyle kalorii powinieneś odjąć od ogólnych 600 z białka.


Mówisz, że serek ma 135 kcal na 100 g. To znaczy, ze mamy jeszcze 135 - 80 = 55 kcal które pochodzą z innego źródła niż białko. Nie pochodzą one z białka tylko z innych makroskładników z serka - z węglowodanów i tłuszczu.
Sprawdź opakowanie i zobacz ile serek ma ww i tł na 100 gr wagi i uwzględnij je w swojej diecie.




edit:
Kolos mnie wyprzedził

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-11-11 14:51:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta

Następny temat

Moja dieta do oceny !?

WHEY premium