Temat został odczytany 127171 razy

Wszystko o pływaniu

zgłoś naruszenie
  • jj ptak
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 786
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 3354
chodzilo mi bardziej zebys sprecyzowal po co chodzisz i jak tam plywasz te 45min.

a czas nie jest taki zly.
1126426155000
zgłoś naruszenie
  • szczupaku
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 5
  • Na forum: 10 lat
  • LPA: 9
zapisalem sie na basen poniewaz mialem nadwage - tzn moze nie nadwage bo przy 181 cm wzrostu 80 kg wagi to nie nadwaga, tylko problem polegal na tym, ze to byl prawie sam tluszcz. Duzy brzuch i duze cycki hehehe pochodzilem 2 miesiace 3 razy w tygodniu + dieta i waga spadla mi do 74 kg. Tluszczu juz nie ma i moglobym ostatecznie na tym poprzestac. Ale marzy mi sie oczywiscie kondycja no i chcialbym wyrobic sobie troche sylwetke (zbudowac jeszcze ze 3-4 kg miesni). Slyszalem ze basen do tego celu jest rewelacyjny
na koniec musze dodac ze mam sklonnosc do szybkiego nabierania masy (nie miesniowej tylko tluszczowej :] )
1126470387000
zgłoś naruszenie
  • szczupaku
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 5
aha plywam tak dosc intensywnie jak na moje warunki bo wychodze dosc zmeczony
na poczatek robie sobie kilka wolnych na plecach, kraulem i zabka na rozgrzewke
potem plyne jak najszybciej 10 basenow zabka
chwila odpoczynku, plywam sobie czym mi sie zechce robie sobie przerwy, ale niedluzsze niz 30-45 s, robie sobie dlugosc pod woda (basen 25 m)
chwila skupienia i tak po 2x sprint 50 m kraulem, 100 m zabka
dalej plywam sobie juz tak na zmiane stylami
na koniec chwile sie potaplam tak na roztrenowanie i strzala do domu na wafla ryzowego z miodem :]
1126471163000
zgłoś naruszenie
  • jj ptak
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 786
wafel ryzowy z miodem... mowisz ze masz latwosc nabierania masy tluszczowej?

jak chcesz sie rozwijac w kierunku ksztaltowania sylwetki i budowy wytrzymalosci to bardziej bym postawil na kraula i delfina, ograniczajac zabke.

a co do podzialu to wzialbym trening na przyklad na poczatek wytrzymalosc z el. redukcji szanownego kolegi HD i robil go 2 dni w tygodniu (Pia-Nd), sam musisz ocenic w ktorym momencie bedzisz gotow dolozyc ten 3 trening. Pamietaj jednak ze sportowcy weekendowi to gatunek tych co nie osiagaja na tym polu raczej nic. do budowania wytrzymalosci 4 dniowa przerwa jest zdecydowanie za dluga. fajnie bylo by znalezc czas na jeden trening (niekoniecznie basen) w ciagu tygodnia.
1126508302000
zgłoś naruszenie
  • szczupaku
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 5
no wlasnie tez tak czulem ze to bedzie za dluga przerwa
2x w tygodniu robie sobie pozadna rozgrzewke i rozciaganie + pompki lub drazek wszystko to zajmuje mi jakies 30 min i wychodze z tego spocony
a skad mozna ten trening wziac? sorry za to pytanie ale to sa moje pierwsze posty na tym forum
pozdro
1126554689000
zgłoś naruszenie
  • jj ptak
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 786
radze uzyc wyszukiwarki, na gorze ekranu masz menu forum i pozycje wyszukiwarka, ewentualnie skorzystaj z postu kejt podwieszonego (tlustym drukiem na stronie glownej forum ogolnorozwojowego), gdzie wypisana jest wiekszosc fajnych artow z tego dzialu.

moglbym tez podac linka, ale to by nie bylo dla ciebie rozwijajace

nie musisz przepraszac ze jestes nowy.
1126557858000
zgłoś naruszenie
  • strongzonk
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2580
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 31633
  • Trenuje: kilka lat z małymi przerwami
Ja zacznę chodzić raz w tygodniu na basen. Dodatek do siłowni.
[http://www.youtube.com/user/wojfer87?feature=results_main]
www.strongzonk.blog.onet.pl
1130013126000
zgłoś naruszenie
  • ejget
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • LPA: 12
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć jakie płetwy są najlepsze dla amatora, który:
- pływa rekreacyjnie, mniej więcej 2 razy w tygodniu po 2km,
- robi to dla przyjemności i
- chciałby spróbować także popływać parę basenów w płetwach dla wzmocnienia nóg i frajdy z szybszego pływania.
Na razie zorientowałam się, że są płetwy krótsze/dłuższe, jednolite i z wypustkami/dziurami, sztywne/giętsze, plastikowe/gumowe. W kwestii płetwowej jestem więc totalnym laikiem. Proszę o poradę co w takiej sytuacji byłoby dla mnie najlepszym wyborem.
Dziękuję za ewentualną pomoc.
Pozdrawiam,
A

1130048337000
zgłoś naruszenie
  • jj ptak
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 786
wydaje sie ze dla poczatkujacych lepsze sa krotsze. Jesli moge cos polecic to spytaj na basenie gdzie plywasz o mozliwosc pozyczenia pletw, zobaczysz jakie ci pasuja.
1130052413000
zgłoś naruszenie
  • ejget
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • LPA: 12
Dziękuję za odpowiedź. Polecasz płetwy krótsze ze względu na mniejsze obciążenie dla nóg, tak? Co do statusu początkującego, to faktycznie zaczynam z płetwami, natomiast pływam od lat, w miarę możliwości regularnie. A jeśli chodzi o pożyczanie płetw na basenie, to tam niestety wszystko się sprywatyzowało kilka lat temu i nawet deskę trzeba mieć własną. Pożyczyłam płetwy od znajomych, ale nie powiedzieli, że są o 4 numery za duże:)
1130065524000