Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 116951 razy
  • Autor

Wszystko o pływaniu

• jj ptak
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 3354

Wysłano 11 września 2005 10:09

zgłoś naruszenie
    chodzilo mi bardziej zebys sprecyzowal po co chodzisz i jak tam plywasz te 45min.

a czas nie jest taki zly.
  • szczupaku
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 9

Wysłano 11 września 2005 22:26

zgłoś naruszenie
    zapisalem sie na basen poniewaz mialem nadwage - tzn moze nie nadwage bo przy 181 cm wzrostu 80 kg wagi to nie nadwaga, tylko problem polegal na tym, ze to byl prawie sam tluszcz. Duzy brzuch i duze cycki hehehe pochodzilem 2 miesiace 3 razy w tygodniu + dieta i waga spadla mi do 74 kg. Tluszczu juz nie ma i moglobym ostatecznie na tym poprzestac. Ale marzy mi sie oczywiscie kondycja no i chcialbym wyrobic sobie troche sylwetke (zbudowac jeszcze ze 3-4 kg miesni). Slyszalem ze basen do tego celu jest rewelacyjny
    na koniec musze dodac ze mam sklonnosc do szybkiego nabierania masy (nie miesniowej tylko tluszczowej :] )
  • szczupaku

Wysłano 11 września 2005 22:39

zgłoś naruszenie
    aha plywam tak dosc intensywnie jak na moje warunki bo wychodze dosc zmeczony
    na poczatek robie sobie kilka wolnych na plecach, kraulem i zabka na rozgrzewke
    potem plyne jak najszybciej 10 basenow zabka
    chwila odpoczynku, plywam sobie czym mi sie zechce robie sobie przerwy, ale niedluzsze niz 30-45 s, robie sobie dlugosc pod woda (basen 25 m)
    chwila skupienia i tak po 2x sprint 50 m kraulem, 100 m zabka
    dalej plywam sobie juz tak na zmiane stylami
    na koniec chwile sie potaplam tak na roztrenowanie i strzala do domu na wafla ryzowego z miodem :]
  • jj ptak

Wysłano 12 września 2005 08:58

zgłoś naruszenie
    wafel ryzowy z miodem... mowisz ze masz latwosc nabierania masy tluszczowej?

jak chcesz sie rozwijac w kierunku ksztaltowania sylwetki i budowy wytrzymalosci to bardziej bym postawil na kraula i delfina, ograniczajac zabke.

a co do podzialu to wzialbym trening na przyklad na poczatek wytrzymalosc z el. redukcji szanownego kolegi HD i robil go 2 dni w tygodniu (Pia-Nd), sam musisz ocenic w ktorym momencie bedzisz gotow dolozyc ten 3 trening. Pamietaj jednak ze sportowcy weekendowi to gatunek tych co nie osiagaja na tym polu raczej nic. do budowania wytrzymalosci 4 dniowa przerwa jest zdecydowanie za dluga. fajnie bylo by znalezc czas na jeden trening (niekoniecznie basen) w ciagu tygodnia.
  • szczupaku

Wysłano 12 września 2005 21:51

zgłoś naruszenie
    no wlasnie tez tak czulem ze to bedzie za dluga przerwa
    2x w tygodniu robie sobie pozadna rozgrzewke i rozciaganie + pompki lub drazek wszystko to zajmuje mi jakies 30 min i wychodze z tego spocony
    a skad mozna ten trening wziac? sorry za to pytanie ale to sa moje pierwsze posty na tym forum
    pozdro
  • jj ptak

Wysłano 12 września 2005 22:44

zgłoś naruszenie
    radze uzyc wyszukiwarki, na gorze ekranu masz menu forum i pozycje wyszukiwarka, ewentualnie skorzystaj z postu kejt podwieszonego (tlustym drukiem na stronie glownej forum ogolnorozwojowego), gdzie wypisana jest wiekszosc fajnych artow z tego dzialu.

moglbym tez podac linka, ale to by nie bylo dla ciebie rozwijajace

nie musisz przepraszac ze jestes nowy.
  • strongzonk
    • Na forum: 10 lat
    • Trenuje: kilka lat z małymi przerwami
    • LPA: 31491

Wysłano 22 października 2005 22:32

zgłoś naruszenie
    Ja zacznę chodzić raz w tygodniu na basen. Dodatek do siłowni.
  • ejget
    • LPA: 12

Wysłano 23 października 2005 08:18

zgłoś naruszenie
    Witam,
    Chciałabym się dowiedzieć jakie płetwy są najlepsze dla amatora, który:
    - pływa rekreacyjnie, mniej więcej 2 razy w tygodniu po 2km,
    - robi to dla przyjemności i
    - chciałby spróbować także popływać parę basenów w płetwach dla wzmocnienia nóg i frajdy z szybszego pływania.
    Na razie zorientowałam się, że są płetwy krótsze/dłuższe, jednolite i z wypustkami/dziurami, sztywne/giętsze, plastikowe/gumowe. W kwestii płetwowej jestem więc totalnym laikiem. Proszę o poradę co w takiej sytuacji byłoby dla mnie najlepszym wyborem.
    Dziękuję za ewentualną pomoc.
    Pozdrawiam,
    A

• jj ptak

Wysłano 23 października 2005 09:26

zgłoś naruszenie
    wydaje sie ze dla poczatkujacych lepsze sa krotsze. Jesli moge cos polecic to spytaj na basenie gdzie plywasz o mozliwosc pozyczenia pletw, zobaczysz jakie ci pasuja.
  • ejget
    • LPA: 12

Wysłano 23 października 2005 13:05

zgłoś naruszenie
    Dziękuję za odpowiedź. Polecasz płetwy krótsze ze względu na mniejsze obciążenie dla nóg, tak? Co do statusu początkującego, to faktycznie zaczynam z płetwami, natomiast pływam od lat, w miarę możliwości regularnie. A jeśli chodzi o pożyczanie płetw na basenie, to tam niestety wszystko się sprywatyzowało kilka lat temu i nawet deskę trzeba mieć własną. Pożyczyłam płetwy od znajomych, ale nie powiedzieli, że są o 4 numery za duże:)