SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o pływaniu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 163810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
patent instruktora pływania ? co trzeba zrobić aby go mieć ? ile kosztuje (mniej/więcej) ? Ja też mam młodszego i za rok chcę zrobić wodnego ale potrzebuję patentu i na tych wakacjach muszę jakiegoś wyrobić, który wg. was by było najlepiej mieć ? który patent jest najprościej zdobyć ?

słyszałem, że egzamin na wodnego to to samo co na młodszego tylko ćwiczenia są dłuższe ( np. holowanie żeglarskim na 100m podczas gdy na młodszego trzeba było 50m ) i ta sama teoria + odrobina czegoś nowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Jasne ze odrobina czegos nowego :) np to ze wodnego musisz juz robic na wodach otwartych czyli jeziorach albo innych akwenach. I tam jak na srodku jeziora cos cie zlapie to bol bol bol :> i tam sie plywa juz znacznie dluzsze dystanse nie to co na mlodszego dlatego kondycja musi byc. A moja obecnie jest marna i moze doradzilibyscie jak w przeciagu roku zlepszyc kondycje aby zdac ten egzamin ? Dzisiaj ide pobiegac... (czy bieganie ma jakis wplyt na kondycje w plywaniu?)
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
Ja tam kondycją się nie martwię i wiem, że na wodnego zdam, nie wiem tylko co z tym patentem zrobić, który wybrać ? Bieganie da ci dużo w pływaniu ale tylko jeżel umiesz już pływać technicznie, jeżeli nie to lepiej idź na ten basen i trenuj kraul i żabę dotąd aż będziesz potrafił pływać wmiarę szybko i bez wielkiego wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Ok dzieki, tylko ja mam wlasnie problemy z basenem :( bo nie mam zbytnio takiego dostepu :( a co do patentu to wybierz sobie ten ktory najbardziej cie interesuje... ja jak juz cos to bede robil chyba motorowodny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
albo tego instruktora plywania o ktorym mowi jj ptak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
skoro nie możesz chodzić na basen to nie widzę innego rozwiązania jak dużo biegać i chodzić na siłownię, przynajmniej poprawisz wytrzymałość, spróbuj złapać każdą okazję wyjścia na basen czy nad jezioro żeby sę potrenować w wodzie bo sama siła nie wiele ci da, musisz wiedzieć jak się poruszeć w wodzie, jeżeli będziesz sporo pływał to z czasem sam wyrobisz sę styl, możesz pujść z kimś doświadczonym żeby pokazał ci co robisz źle i jak powinno to wyglądać, tak będzie szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
Jak plywam kraulem, to poruszajac nogami powinny one tak walic o wode, ze je nawet widac, czy powinny byc calkowicie zanurzone i w wodzie nimi ruszac?
i jeszcze jedno podczas kraula jak mam wsadzac ta reke do wody, troche glupie pytanie, no ale nie wiem :) na pewno nie walic tak o wode, ale nie umiem jakos ze tak powiem oplywowo wlozyc jej :)

jak by ktos mogl odpowiedzec to bylbym wdzieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
pływaj tak jak ci jest najwygodniej, to jak duży plusk za sobą pozostawiasz nie ma większego znaczenia, jeżeli uważasz że jednak jest on za wysoki to pewnie uginasz nogi w kolanie czego nie powinieneś robić, usztywnij nogi w kolanach a stopy ugnij do dołu, co do rąk w kraulu to po pociągnięciu pod wodą pierwszy wychodzi łokieć, ciągniesz rękę jak najdalej w przód i ręka znowu wchodzi do wody ( pierwszy zanuża się kciuk ), dłoń wkładaj do wody tak aby wbiła się ona w wodę z jak najmniejszym oporem (bokiem)( wtedy plusk będzie mały ) i znowu pociągnięcie ( przy pociągnięciu trzymaj palce złączone )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
to nie jest prawda ze wodnego sie robi na wodach otwartych... mozna normalnie w basenie(glebokim ). patenty:
- motorowodny
- żeglarski,
- trenera lub instruktora pływania,
- nurkowania swobodnego,

egzotyczne:
- lekarz medycyny!!!!
- pielęgniarka!!!!
- ratownika medycznego po studium policealnym!!!!

oraz troche mniej popularne:
- przewodnika turystyki kajakowej,
- instruktora innych sportów, dyscyplin wodnych.

co do tych ostatnich to panuje wolna amerykanaka (czasami sa problemy takze z pletwonurkiem bo sie nie dorobilismy standardu najlepiej jakis swiatowo uznany robic PADI, albo co) niektorzy instruktorzy sciemniaja i nie chca uznawac (szczegolnie tych ktore zrobiles u kogos innego zamiast u niego albo jego kolegi) wiec lepiej sie wczesniej dowiedziec.

Pawl: czasami mozna zaliczyc kurs tego instrukotra plywania w czasie wakacji. tzn. bulisz jak 500-600 i jedziesz na wakacje nad jezioro(10-14 dni): zakwaterowanie wyzywienia (te sprawy) i przy okazji robisz patent. slyszalem o takich ofertach np. w WLKP (Srem chyba). jednym slowem przyjemnie z pozytecznym. mozesz zadzwonic do lokalnego Wopru i sie poprostu zapytac.

"kondycja" to sprawnosc ukladu krazeniowo oddechowego mozna ja poprawic takze biegajac, prawda kejt?
ale oczywiscie w plywaniu najwazniejsza jest techika (jescze raz to napisze i zrobie sobie podpis) wiec sie zdazaja sytuacje w ktorych osoba z perefct techinka wycina kolesia z super kondycja (poprostu wykorzystuje swoja slabsza kondycje optymalnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
to jak duży plusk pozostawiasz po sobie nie ma większego znaczenia, jeżeli jednak uważasz, że jest on zawysoki to pewnie uginasz nogi w kolanach czego nie powinieneś robić pływając kraulem, usztywnij nogi w kolanach a stopy ugnij do dołu, staraj się raczej nie wynużać nóg z wody, jeżeli chodzi o ręce to gdy robisz pod wodą pociągnięcie to trzymaj palce złączone, dalej wyciągasz rękę z wody ( pierwszy wychodzi łokieć ), ciągniesz rękę jak najdalej przed siebię i wbijasz ją w wodę tak aby przy wejściu pod wodę miała ona jak najmniejszy opór ( pierwszy wchodzi kciuk, a cała dłoń wchodzi bokiem ) i dalej znów pociągnięcie pod wodą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ósema....

Następny temat

wyprawa do Norwegi - Nordkap

WHEY premium