SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węgle proste po treningu na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
Witam przejrzałem już kilka tematów na ten temat i sam juz nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Jedni mówią, że tak, znowu inni że nie.

Dotychczas robiłem to tak, że bezpośrednio po treningu na siłowni aplikowałem sobie jakieś węgle proste, tak około 30g, następnie cardio 30min, i po skończonym cardio szejk z 50g białka serwatkowego.
Brałem węgle po siłce aby uzupełnić glikogen, bo gdybym od razu walnął sobie szejka to większość białka z powodu braku węgli zostałaby przemieniona w białko i według mnie jest to tylko marnowanie białka. Może mi ktoś to w końcu wyjaśnić, tak jednoznacznie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
rób aero prosto po siłowym, węgle proste są tu zbędne, a nawet niekorzystne.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
Czyli żadnych węgli po siłowym treningu ? Bo to było tak że zazwyczaj schodziłem z siłki i w drodze na rowerek (mam w innym miejscu) wcinałem jakieś batona małego czy coś, zjadłem i na rowerek i już po rowerku szejk. Czyli coś takiego odpada co ?
Dodam, że po treningu siłowym często mi drgają łapy. Po zażyciu węgli to ustaje w miarę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
batona? Wklej całą dietę do oceny.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
I posiłek 5:30 - omlet - 3 jajka, 50 gram płatków owsianych,
II posiłek 9:30 - zależy od dnia co jadłem, ale spożywam około 40g białka, 20g tłuszczu o 15g węglowodanów
III posiłek 12:30 - szejk 30g białka i jakiś mały banan,
IV posiłek 14:30-15:00 - tutaj akurat przeważnie normalny obiad (wiem wiem, to jest błędem) około 60g węgli, 40 tłuszczu i 30 białka
16:30 Siłka ---->tak jak mówiłem jakiś mały baton(max 20-25g ww)----->cardio 30 min (rowerek stacjonarny, 20km w 30min, szybkie tempo) ------->białko serwatkowe 50g
Na koniec dnia 22:00 - serek wiejski

Zmieniony przez - bielu000 w dniu 2013-02-16 17:13:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
te proporcje to tak se na oko piszesz czy ten obiad jakoś przeliczyłeś czy co :D ?
baton + aero = i tak idzie w tłuszcz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
dziii
te proporcje to tak se na oko piszesz czy ten obiad jakoś przeliczyłeś czy co :D ?
baton + aero = i tak idzie w tłuszcz :D


jaki masz puls na tym rowerku bo ja w 30 min robię większy dystans :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
nie ma żadnej różnicy czy te węglę będa i kiedy będą, jak masz identyczna podaż kaloryczna i ilość węgli, kinaza AMPK aktywowana poprzez nadmiar produkowanego AMP w stosunku do dostarczanego paliwa ATP i tak będzie aktywowana przez taka samą ilość czasu, czy to będzie pulsacyjnie czy falowo - jest to jeden pies.

miej tylko na uwadze, że insulina zatrzymuje katabolizm białek. oczywiście, nie tylko ona.

Zmieniony przez - orjon w dniu 2013-02-16 18:02:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
Szczerze to nie zwracalem uwagi na puls, jadę prewaznie z predkoscia 44km/h to mi wychodzi te 20-22km w 30 min, proporcje liczone ;) nic na oko. Kolego orjon wybacz ale nie zrozumialem kompletnie nic z Twojej wypowiedzi, jestem amatorem i nie znam się na tym od strony biologicznej ;) czyli co chlopaki żadnych węgli prostych po siłce tylko od razu na rowerek śmigać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
http://pl.wikipedia.org/wiki/AMPK

gdy jestes na minusach kalorycznych, masz niedobór paliwa (ATP), więc chronicznie aktywujesz AMPK, które powoduje spalanie tkanki tłuszczowej, jako że z niej min trzeba uzyskac rezerwę energetyczną dla procesów życiowych, ruszanie się, chodzenie., dla wyższej intensywności jak trening silowy, energia pozyskiwana jest wyłącznie z glukozy, czyli tutaj ważne są węglowodany, ich źródło., jeśli brak jest dostarczanej glukozy z wegli to wtedy organizm pozyskuje ją z mięśni w procesie zwanym glukoneogenezą.

dlatego jest to bez znaczenia kiedy zjesz te węgle i jakie to węgle będą skoro ich podaż jest identyko. w podejściu żonglerki węglami różnica jest jedynie w postaci źródła palonego tluszczu, ale nie w samej ilości palonego tłuszczu per se, ale to (zmiana źródła palonego tluszczu) zachodzi tylko w bardziej ekstremalnych/restrykcyjnych i przede wszystkim długotrwałych warunkach pozbawienia się źródła węglowodanów, tj, diety lc, keto. takie banaly natomiast nie będą mieć żadnego wymiernego, namacalnego efektu.



Zmieniony przez - orjon w dniu 2013-02-16 20:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 934 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7072
tutaj masz artykul o prostych : http://potreningu.pl/artykuly/1583/slodkie-nieporozumienie-czyli-weglowodany-insulina-i-kwestia-glikogenu 

Tetrahydrocannabinol z nim mi chwile płyną

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga zatrzymała się od misiąca, pomocy!

Następny temat

EKTOMORFIK - POSIŁKI

WHEY premium