SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1107

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

90kg

Wzrost

199cm

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

Koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki (od 4kg do 20kg)

Dieta

-

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Słabe stawy kolanowe

Zażywane suplementy

Gain Bolic 6000

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Witam. Od około tygodnia zacząłem ćwiczyć sztangielkami, bowiem tylko one są do mojej dyspozycji. Nie posiadam innego sprzętu. Stosuję dietę:
8:00-11:00 (płatki owsiane, dwa bochenki chleba)
12:00-13:00 (cztery bochenki chleba, dwa jogurty)
14:00-16:00 (obiad - w zależności co jest)
16:30-17:00 (Gain Bolic 6000 - 150g)
18:00 (trening)
19:00 (Gain Bolic 6000 - 150g)
19:30 (saszetka ryżu, dwa jogurty)
22:00-23:00 (pięć bochenków chleba, dwa jogurty)
+ często dużo nabiałów typy: jajka, mleko


Nie jestem pewien, czy dobry. Trening: (poniedziałek, środa, piątek)

Biceps:
3x (uginanie przedramion z hantlami trzymanymi podchwytem) 12/10/8 - dokładany ciężar (2kg),
3x (unoszenie hantli stojąc w chwycie młotkowym) 10,
3x (uginanie przedramion siedząc na ławce skośnej) 10/o połowę lżejszym ciężarem do wyczerpania,

Triceps:
3x (prostowanie przedramion w leżeniu na ławce poziomej) 12,
3x (prostowanie przedramienia w opadzie tułowia) 10,
3x (uginanie przedramion w oparciu wspierając się o ławeczkę) 15,

Barki:
3x (wznosy hantli bokiem w górę) 10,
3x (arnoldki w pozycji siedzącej) 12/10/8 - dokładany ciężar (2kg),
3x (wznosy hantli przodem w górę) 10,

Nie ćwiczę jak na razie na dolną część ciała, ponieważ jestem po zabiegu. Jeżeli plan treningu, lub dieta jest nieprawidłowa to proszę o propozycje i wskazanie błędów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Czyli ogólnie trening jaki mam, który przedstawiłem jest dobry i przy dobrej diecie będą efekty, tak? (zapoznałem z odpowiednim działem i stamtąd dobrałem ćwiczenia)
Aha! i ogólnie mogę robić, że jedno ćwiczenie będzie z dokładaniem ciężaru, a drugie na tą samą partię mięśni będzie z jednym ciężarem?


Zmieniony przez - Nieznajomy7D82 w dniu 2013-07-08 17:00:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
ile można chleba zjeść 11 bochenków to jakieś 5 kilo
po pierwsze dział odzywianie tam poczytaj co to jest dieta itp,
po drugie gainer ci nei potrzebny póki diety ni ma
po trzecie z takim sprzetem to dział trenign w domowych warunkach
a jezeli nie mozesz ćwiczyć połowy ciała to poczekaj aż będziesz sprawny w 100 %

Zmieniony przez - meverick w dniu 2013-07-07 20:14:10

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Nie bochenków tylko kawałków. = D Wszędzie napisałem bochenków przez przypadek. Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dział Trening w Domowych Warunkach, skoro nie masz sprzętu, a jeżeli chodzi o dietę to dział odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Ogarnąłem już prawie wszystko, dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanie, ponieważ widzę dużo planów treningowych. Lepiej przy moich warunkach robić serie z dokładaniem ciężaru typu 12, 10, 8, czy robić do wyczerpania dwie serie drugą ciężarem mniejszym - 10 - 10 kg i do wyczerpania 5 kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
nigdy do wyczerpanai przy takim stażu

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Mhm, okey. Znalazłem na forum i jedną z diet wybrałem - http://storage.sfd.pl/ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/e82b01297f8647ed909ab6765a6a3af8.png. Przy przestrzeganiu diety i ćwiczeniach z samymi sztangielkami na biceps, triceps, barki, klatkę piersiową, brzuch, pierwsze efekt mogą być widziane tak jak słyszałem nawet po kilku miesiącach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pierwsze efekty możesz zobaczyć po tygodniu, dwóch, trzech, a może nawet kilku miesięcy.

Wszystko zależy od Ciebie jak trenujesz i jak się odżywiasz. Nie oceniamy tutaj diet!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Kminię, ale... Nie do wyczerpania. Ale z tym dokładaniem ciężaru, rozumiem, że mogę, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
na początku najlepiej jak będziesz robił progresje co serię np 1 seria 20 kg druga 25 3 30 4 35 5 40 i te 40 robisz w pierwszym tygodniu z zapasem powtórzeń, i co tydzień dokładasz ciężaru tak żeby w 3-4 tyg wejsć na max obciążenie dla tych powtórzeń i cały czas dokładasz co tydzień i w osatnim tygodniu bijesz rekord np z 45 kg *10 na 55 * 10, chodzi o to żebyś najpierw zaczął od malych ciezarów i sukcesywnie zwiększał

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
No tak. Nie oszukujmy się, nie podnoszę za wiele, zwłaszcza, że dobieram ciężary, aby wykonywać poprawnie ćwiczenia, ale np. 12 pow. - 4kg, 10 pow. - 6kg, 8 pow. - 8kg i trzy takie serwie, będą dobre? I ile minut odpoczynku między seriami? 2 minuty?

Zmieniony przez - Nieznajomy7D82 w dniu 2013-07-08 15:08:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu i dieta na masę

Następny temat

Plan treningu...

WHEY premium