SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening amatora

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23
Witam. Od dwoch lat cwicze amatorsko na domowej silowni. Sprzet, ktory posiadam to lawka z regulacja skosow, oczywiscie sztanga, dokladane rozpietki, dzwignia na nogi, wyciag, oraz hantle. Cwicze 3x w tygodniu nastepujaco: I - klata z rozpietkami, II - biceps i triceps, III - bary, plecy, nogi. Do tego od czasu do czasu w zaleznosci od checi A6W. Cwiczenia zmieniam co ok. trzy miesiace. Domyslam sie, ze juz na tym etapie w moim planie sa bledy odnosnie laczenia poszczegolnych partii miesni w dane dni. :) Chcialbym prosic o plan treningowy z dokladnymi cwiczeniami, ktory da efekty bez stosowania specjalnych diet, oraz odzywek. Generalnie zalezy mi na rzezbe, chociaz zastanawiam sie poki co czy jest co rzezbic... :) Dlatego w celu treningowym wpisuje mase.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 72

Wzrost: 180

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 2 lata

Uprawiane inne sporty: Kolarstwo gorskie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Opisany w poscie

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak

Jest jedna rzecz, dla ktorej warto zyc - Rajdy! I nie zmienia sie nic.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Dotego od czasu do czasu w zaleznosci od checi A6W - jestem bardzo ciekawy jak to robisz w zależności od chęci skoro ten plan jest jedną łączną całością i jego ćwiczenie ma sens wtedy kiedy te chęci w zależności występuja przynamiej 42 chyba dni z rzędu.

Co do treningu i połączenia które stosujesz jak na 2 lata ćwiczeń moge powiedzieć zmarnowałeś sporo czasu, więc czas się zabrać.

W stopce u mnie masz link - spis tematów - szukasz tam tematów FBW i układasz coś na bazie zdobytej wiedzy.

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Po dwóch latach to już byczek mógłby z ciebie być a tu lipa. Po pierwsze bez właściwej diety nic z tego. Po drugie bez właściwego treningu nic z tego. Czyli poczytaj na forum bo z tego co piszesz to pojęcia nie masz ("bez stosowania specjalnych diet"; czy ćwiczenie nóg,pleców,barków na jednym treningu, a na drugim samej klatki). Jak poczytasz to coś zaproponuj bo za ciebie nikt nie ułoży.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23
Rbk - Wychodze z zalozenia, ze lepiej zrobic co dwa dni chocby jedna serie A6W, niz nic. Uwazasz, ze to kompletnie nie ma sensu i jezeli nie mam zamiaru robic pelnego treningu A6W to lepiej sobie odpuscic calkowicie? Poczytalem troche o FBW w tematach, ktore byly w linku w Twoim podpisie i postanowilem ulozyc cos takiego:

Nogi - Podnoszenie dzwigni lezac na plecach 3s.
Plecy - Sciaganie drazka za glowe 3s.
Klatka - Wyciskanie sztangi na skosie 3s.
Barki - Wyciskanie sztangi za glowe 2s.
Biceps - Uginanie przedramienia w oparciu o kolano 2s.
Triceps - Wyciskanie francuskie hantli jednoracz 2s.

Co o tym myslicie? Raz w tygodniu chcialbym rowniez brac jeden raz maksymalny ciezar na klate. Czy lepiej robic to przed treningiem, czy moze w ktorys "wolny" dzien, oczywiscie po krotkiej rozgrzewce?

Jest jedna rzecz, dla ktorej warto zyc - Rajdy! I nie zmienia sie nic.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Nogi - nie wiem co to za ćwiczenie?! Rób ćwiczenia wielostawowe dla nóg to będzie przysiad.
Plecy - najlepiej podciąganie w szerokim.
Klatka - tu zależy jesli faktycznie jest rozwinięta a góra ma braki to ciśnij na skosie. Raz w tyg zrób tylko 2s i spróbój sobie tego maksa.
Bic- - patrz nogi - ćwiczenia izolowane nie są ci potrzebne, np uginanie za sztangą będzie si

OnGear

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia odpowiednie dla mnie.

Następny temat

Split 4 dniowy

WHEY premium