SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening 100 podciągnieć i pompek a FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2257

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1195
Witam,
Mam takie pytanie otóż jak się ma trening 100 podciągnięć oraz pompek (www.podciaganie.pl) do mojego treningu FBW? ktory wykonuje 3 razy w tyg. Myslalem zeby np zastąpić w moim treningu cwiczenia na plecy tymi podciągnieciami i pompkami, jednak gdy wyrbalem te 2 treningi, pisza tam żeby nie wykonywac tych 2 treningow w 1 dniu, tylko robic 1 dzien przerwy. Wiec nie wiem czy to nie bedzie za bardzo problem bo wyszloby ze cwiczylbym 3 razy w tygodniu FBW, i 3 razy w tygodniu te pompki. Co w tym przypadku bedzie z regeneracja? Czy moze zrezygnowac calkowicie z treningu FBW i jak sie chce to mozna sie pobawic w te inne w moim przypadku 2 treningi.
www.podciaganie.pl
www.100pompek.pl

Cel: masa
Ektomorfik
Waga 63kg
Wzrost 186cm.

Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-07 16:02:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 287 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6891
Cwiczenia typu pompki i podciaganie moga Cie wzmocnic ale nie uzyskasz nimi takiego efektu jak cwiczac z dodatkowym ciezarem.

Jak robisz mase to jest wskazane jak najkrotszy trening i jak najmniej roznego wysilku zeby nie spalac...
napisał(a)
Początkujący
a np gdybym cwiczyl same cwiczenia na te podciaganie? jest tam tylko 5 serii, moglbym zastapic w moim treningu fbw, cwiczenia na plecy na to cwiczenie. byłoby ok?
bo w moim treningu fbw
na plecy mam tylko wioslowanie.

Ogolnie cos takiego:
Nogi: przysiady, wspięcia na palce
Plecy: wiosłowanie hantla
Klatka: pompki, rozpietki
Barki: Arnoldki, wznosy hantli bokiem
Bicepsy: Uginanie hantlami z supinacja, uginanie hantlami miłotkowo
Tricepsy: francuskie wyciskanie hantli siedząc, pompki w podporze tyłem
Przedramie: Uginanie nadgarstków podchwytem/nachwytem w siadzie

Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-07 16:59:24
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 287 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6891
A ile razy w tygodniu cwiczysz tym FBW?

Wydaje mi sie ze podciagnie to raczej cwiczenie na rece nie na plecy chyba ze tylem.

Mozesz to dac zamiast cwiczenia na biceps i tak w planie masz za duzo wiczen na triceps i biceps i klate masz po 2 cwiczenia na te partie a wystarczy jedno tak samo na barki...FBW polega na tym zeby robic jak najmniej najbardziej zlozonych cwiczen zeby poruszyc duzo parti naraz.
napisał(a)
Początkujący
3 razy w tyg fbw, a te podciaganie pisza że "jest jednym z najlepszych ćwiczeń dla mięśni pleców i ramion" wiec nie tylko rece ;)

No to ok wstawie te podciaganie zamiast bicepsow, chociaz te podciaganie polega na opuszczaniu wiec nie wiem czy dobrze akurat zamienic ta partie a nie inna.
Cytuje:
"Trening opuszczania będzie skuteczniejszy ponieważ wywoła szybszy przyrost siły i wytrzymałości niż ewentualny trening podciągania z bardzo krótkimi w tym wypadku seriami. Opuszczeń możesz wykonać więcej, dzięki czemu poddajesz mięśnie obciążeniom przez dłuższy czas i bardziej stymulujesz ich rozwój."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadki siły.Co jest?

Następny temat

Trening FBW

Aspartam to trucizna? Fakty i mity Aspartam to trucizna? Fakty i mity Zapiekane szparagi proteinowe Zapiekane szparagi proteinowe Katarzyna Boik - ocena sylwetki Katarzyna Boik - ocena sylwetki Men's Physique PRO Shawn Labega odzyskuje sprawność po amputacji nogi Men's Physique PRO Shawn Labega odzyskuje sprawność po amputacji nogi IFBB Diamond Cup Serbia 2018 -  Oliwia wreszcie zauważona! IFBB Diamond Cup Serbia 2018 - Oliwia wreszcie zauważona! Top 10 filmów, które każdy kulturysta musi zobaczyć Top 10 filmów, które każdy kulturysta musi zobaczyć Laura Amy - piękna Australijka, która wygrała z anoreksją Laura Amy - piękna Australijka, która wygrała z anoreksją Christopher Schwarzenegger  nie poszedł w ślady ojca Christopher Schwarzenegger nie poszedł w ślady ojca