SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozbudowa górnej części klatki + wew. obszarów czekam na sugestie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Panowie jak sądzicie, myśle że taki trening będzie ok i nie zamierzam nic zmieniać, no chyba że padnie jakaś ciekawa sugestia

W kazdym razie czekam na Wasze komentarze.


Mięśnie: Piersiowe
Priorytet: rozbudowa mięśni piersiowych mniejszych ( górna część klatki) oraz wewnętrznych obszarów mieśni piersiowych ( mniejszych i większych)

Klatka ćwiczona raz w tygodniu ( stąd duża ilość serii)

Poprzedni trening rozpoczynał się na płasko, następnie skos dół, buterfly + przenoszenie hantla.

Trening obecny

Wyciskanie sztangi na skosie w góre , chwyt szeroki x 4 przerwy między seriami ok 1,5 minuty
Wyciskanie sztangi na płasko, chwyt wąski x 4 przerwy między seriami ok 1,5 minuty

Superseria:
Rozpiętki na skosie w górę x 3
Przenoszenie hantla za głowę x 3

ewentualnie na dotyrke z 2 seryjki buterfly.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2023
przenoszenie hantla nie bardzo angażuje mięśnie piersiowe raczej do super serii daj coś innego.. Przenoszenie troszke rozciąga klatke ale jest to ćwiczenie głownie na plecy oraz tricepsy

Raz się żyje , Raz umiera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
zalezy jak sie je wykonuje i jakim obciążeniem

w szczytowym etapie przenoszenia maksymalnie napinam klatke. bardzo lubie to ćwiczenie i prawda jest taka że nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Aby odczuć prace mięsnie piersiowych naprawde nalezy sie do niego przyłożyć.
Prawda jest że jest to ćwiczenie dobrze rozciągające klatke ( to samo tyczy się rozpiętek, a sa one świetnym ćwiczeniem na wewnętrzne obszaty klatki), ale o to między innymi chodzi żeby odpowiednio zakończyć trenig. Po 12 seriach ćwiczeń poprzednich mięsnie sa wystarczająco skatowane.

tricepsy w tym ćiczeniu angazuja się przy złej technice. A tak apropo, to pracują przy wszystkiego rodzaju wyciskaniach

ja w tej pozycji w ogóle nie odczuwam pracy pleców- TECHNIKA.

Pozatym każdym innym ćwiczeniem dublował bym poprzednie.



Zmieniony przez - stachers w dniu 2008-04-15 21:40:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2023
Wsumie jest w tym trochę racji ale nie wyeliminujesz żadną techniką naprzykład pracy czworobocznego :D. Ja naprzykład szukam ćwiczenia które poszeży moją klatkę ponieważ nie wychodzi ona wogule na boki " Już się do tego przyzwyczajiłem że mam marną klate "
ale może coś ktoś wreszcie znajdzie

Raz się żyje , Raz umiera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 22385
ja bym dodał krzyżowanie linek na wyciągu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
wyeliminowac sie nie da, ale odpowiednią technika mozna nak osłabić jeso pracę, żeby była nieodczuwalna

co do poszerzania klaty- ja całe życie ćwiczyłem szerokim chwytem, przez co zewnętrzne obszary mam bardzo ładnie rozwiniete zawsze natomiast zaniedbywałem środek- nigdy nie robiłem wąskim chwytem, rozpiętki ograniczałem do funkcji rozciągająej stag kiepsko u mnie z 'rowkiem'. Ale już niebawem się to zmieni
\
MOIM ZDANIEM KRZYZOWANIE LINEK WYCIĄGU BARDZIEJ DZIAŁA NA WEWNTRZNE CZĘŚCI MIĘŚNI- JEST TO ANALOGICZNE ĆWICZENIE DO ROZPIĘTEK.


ALE ZARAZ ZARAZ - to ja czekam an Wasze opinie nt mojego planu hehe

pzdr.


Zmieniony przez - stachers w dniu 2008-04-15 22:21:43

Zmieniony przez - stachers w dniu 2008-04-15 22:22:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6530 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
dałbym tak

Wyciskanie skos 12/10/8/8
wycisk płasko szerokość barków 12/10/8
krzyżowanie linek na bramie 10/10/10

i powinno byc git

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
ehh gdybym miał tą bramę
dlatego właśnie wykonuje rozpiętki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6530 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
no to lipka trochę

to zostaw rozpiętki i daj wyciskanie na szerokośc barków

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2229
Na srodkowa czesc proponowalbym wyciskanie hatnli z supinacja, ostatnio przekonalem sie, ze bardzo dobrze dziala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41512
aktualnie wykonuje takie ćwiczenie które może zastąpić bramę, według mnie jest lepsze od bramy, w opadzie tułowia ręce z hantlami "wiszą" i na lekko ugiętej ręce prowadzisz rękę do wewnątrz dociskając biceps do klatki, jakbyś chciał złapać sie np. prawa ręką za lewa łopatkę. mam nadzieje ze w miarę logicznie wytłumaczyłem ja robie jednorącz siedząc skrawkiem tyłka na ławce. bardzo polecam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie dotyczące brzucha

Następny temat

Dla wszystkich ubogich w genetyke...

WHEY premium