SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - stoi.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Witam.
Mam 19 lat, 185 cm wzrostu, 88kg.
W październiku zeszłego roku wziąłem się za odchudzanie.
Było kilka podejść, kilka razy efekt jojo, w końcu jednak udało mi się ze 115kg zrzucić do wagi obecnej.
Niestety, od kilku miesięcy waga stoi, chociaż ciągle staram się być na deficycie kalorycznym i ćwiczę (siłownia 3-4 razy w tygodniu po około 2 godziny) i mniej więcej 2 razy w tygodniu biegam.
Unikam fast foodów, słodyczy, ciast itd.
Gdy zaczynałem się odchudzać (robiłem to sam, bez pomocy dietetyka, czy kogokolwiek innego) Starałem się utrzymać pułap 1600kcal.
Myślę, że jestem typem endomorficznym, zawsze byłem nie owijając w bawełnę gruby i z łatwością przybierałem masy tłuszczowej.
Do sedna.
Nie wiem jakiego pułapu kalorycznego powinienem się trzymać, po tym wszystkim, co kombinowałem już się pogubiłem.
Jeśli ktoś może obliczyć mi zapotrzebowanie kaloryczne, byłbym bardzo wdzięczny.
Proszę o traktowanie mnie jako laika, nie jestem za bardzo obeznany w "tym wszystkim", jednak chciałbym trochę wyrzeźbić swoje ciało.
Od razu mówię, że trudno mi kontrolować makroskładniki, ale robię co mogę, żeby było jak najmniej tłuszczu (jednak nie zero), sporo białka i jeszcze więcej węgli.
Uczę się, nie stać mnie na spalacze i suplementy.
Jeśli ktoś byłby w stanie dokładnie i przejrzyście wytłumaczyć mi, co powinienem robić/zmienić/jeść i jak ćwiczyć, będę jego dłużnikiem tak długo, jak długo będę pamiętał, że ktoś był na tyle dobry i mi pomógł, to dla mnie bardzo ważne, całe życie byłem otyły i bardzo chcę to wreszcie zmienić :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sam jestem na diecie i z warzyw polecam - i myślę, że to dobre warzywa na odchudzanie
Ogórek zielony,Papryka Czerwona,Pekinka,Sałata,rzodkiewki ,Pomidor,Kalafior - myslę że te ważywa jak najbardziej .
A unikać Marchwi i buraczków tak jak napisal: Pumplron

Zgodzicie się co do tych warzyw co wymieniłem do jedzenia?

Bo ja tych warzyw jem ,masę , a waga spada , do tego bardzo często zalewam to jogurtem naturalnym

Zmieniony przez - brof123 w dniu 2014-06-05 23:41:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3797
Z tego co napisałeś to rzeczywiście mało wiesz o diecie... zacznij od czytania postów podwieszonych:

https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

Potem sam coś zaproponuje, wrzuć dietę, ankietę działu i pogadamy... nikt nie będzie za Ciebie wszystkiego rozpisywał i tłumaczył Ci krok po kroku.

Zmieniony przez - Katol w dniu 2014-05-08 22:48:11

SOGi mile widziane ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
widzisz, moze jestes takim typem, ktorego po zbyt duzej ilosci ww zalewa itp. ja bym obnizyl ww (chociaz nie podales ile i w jakich proporcjach spozywasz) a podniosl tłuszcze.. ( w ogole napisz rozklad b/t/w) poza tym zwieksz aeroby, zacznij od 3x30min, potem 4x30, 5x30 itp. a potem zwieksza np. o 5 minut czas i obserwujesz organizm i w koncu ruszyć musi :) powodzenia

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Widzisz NoIzZeR, jest tak, że nie liczę makroskładników, orientuję się mniej więcej w jakich pokarmach czego jest dużo i staram się po prostu jeść jak najwięcej dań białkowych, jak już pisałem trudno mi przy "domowych" posiłkach gdzie składniki są wrzucane na oko liczyć makroskładniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Poza tym nie mam jeszcze wagi kuchennej, chociaż planuję nabyć w najbliższym czasie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
ja też nie mam ale uwierz ze da sie w miare ogarnac na "oko" wage poszczegolnych skladników

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
W internecie możesz znaleść ile waży np łyżka oliwy czy szklanka czegokolwiek . Waga nie jest najważniejsza a chęci.
Dieta 1600kcal zamuliła Twój metabolizm . Mniej jeść już nie możesz - zwiększaj aeroby .
Pokaż nam swoją dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Trudno powiedzieć, żebym miał jakąś konkretnie określoną dietę. Mogę za to opisać typowe posiłki, które od paru dni jem codziennie, próbując czegoś nowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Omlet:
4 jaja, 2 łyżki mąki, 2 łyżki jogurtu greckiego light, trochę soli, dużo pieprzu, dużo ostrej papryki, na to 4 plastry żółtego sera.
Na śniadanie zazwyczaj owsianka albo 2 kromki chleba cienko posmarowane margaryną, do tego szynka albo ser.
Staram się jeść jak najwięcej warzyw, dużo warzywnych zup bez dodatku śmietany, mąki itd.
Mięso robię w rękawie, albo na ruszcie w piekarniku żeby tłuszcz się "wytopił". Mleko nie tłustsze niż 1,5%, ale zwykle jest 0,5%.
Ogółem staram się jeść sporo nabiału.
Z napojów to jest głównie woda, sama albo z cytryną, albo zielona/zwykła herbata bez cukru.
Jeśli jest jeszcze coś co powinienem napisać, to pytajcie śmiało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Brakuje zdrowych tłuszczów w Twojej diecie , warzywa też nie wszystkie nadają się na redukcje ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta na mase

Następny temat

Ocena diety redukcyjnej - przykładowa rozpiska dnia.

WHEY premium