SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przykład mojej prostej i skutecznej diety na mase!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6068

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 405
Witam. Założyłem ten temat w związku z licznymi pytaniami na temat "co mam jeść zeby przytyc?" albo "ułóżcie mi diete". Przeczytałem wiele artykułów na ten temat (nie tylko na tym forum, o czym swiadczy mój profil) i postaram sie zmieścic to wszystko w "kupie" Mój staż nie jest za duży, cwicze od stycznia tak na poważnie.. diete stosuje od lutego, ważyłem wtedy 75 kg, teraz mam już 79 kg. Myśle że rezultat 4 kg w niecałe 2 miesiace bez odzywek (tylko 30 g carbo po treningu) to dobry wynik Przejde do konkretów: Liczysz sobie mniej wiecej Twoje zapotrzebowanie (2 g Białka, 4 g wegli i powiedzmy 1.5 g tłuszczu na 1 kg masy) nie musisz koniecznie trzymac sie tego, wszystko jest "mniej więcej". Spożywaj minimum 5 lekkich posiłków do 7 dziennie. Powiedzmy co 3-4 godz. Pierwszy posiłek - Śniadanie - najlepiej płatki owsiane + jogurt lub jajecznica i do tego powiedzmy z 2 kawałki chleba + jakiś napój (u mnie najcześciej herbata). Drugi i w sumie trzeci posiłek jem w szkole najczesciej są to kanapki obfite w ser, poledwice sopocką itd. Trzecim posiłkiem jest obiad (tu najczęsciej to co mama przygotuje, raczej niech bedzie to zdrowe jedzenie) 4 posiłkiem jest posiłek przedtreningowy (głównie węgle) powiedzmy 2 banany + kanapka z pasztetem, może być jogurt tu juz działa Twoja wyobraźnia jednak glównie niech bedą to węgle. Po treningu pije carbo, wracam do domu spozywam 5 posiłek, tu juz wiecej białka (serek wiejski, kanapki z serem zółtym) 6 posiłek przed snem - tez głównie białko serek wiejski, rybka z puszki... Oczywiscie spożywajmy dużą ilośc napojów, do szkoły biore 1,5 lub 2 l butelke wody, na treningu tyle samo i juz mamy minimum 3 L. Jeśli chodzi o godz spożywania najczesciej mam tak: Sniadanie - 7.00, w szkole (licze to za 2 posiłki, oczywiscie nie jest to jedna kanpka-jedna przerwa, tylko minimum 2 na 1 przerwie) na przerwie 10,35 i 13,25 (zalezy jaki mamy plan) potem obiad około 15-16 (czesto jest on moim posiłkiem przedtreningowym bo niestety szkoła :/ ale i tak w czasie jazdy na siłownie jem jeszcze banana itp.) Wracam z siłowni około 19 jem 5 posiłek i około 21 6 ostatni. 22 sen. Jeśli chodzi o proporcje dobierasz sobie sam wg zapotrzebowania. Moje zdanie na temat diety jest takie że nie widze sensu jedzenia codziennie "tego samego" , po pierwsze zbrzydnie nam to po czasie, po drugie kto ma na to kase a po trzecie trudno jest utrzymac "stałą" diete... Oczywiście to tylko moje zdanie, każdy patrzy na to inaczej. Ja mówie o moim sposobie spozywania posiłków, co naprawde skutkuje. Wszelkie pytania kierujcie w postach, postaram sie odp... Tylko prosze pominąc takie jak np "Ułóz mi diete" albo "ile po takiej przytyje" wiem ze kazdy jest inny...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
chleb z pasztetem przed treningiem,serek po treningu,ser zolty gdzie tu wegle,a na dodatek fat po silce,gdzie wogule mieso w menu

poprostu kwestia genetyki!!

jeden na czyms takim by sie zalal drugi schudł

Zmieniony przez - koles08 w dniu 2009-03-22 13:35:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 405
Nie zalejesz sie jak bedziesz sie pilnował .. Zjadłes duzo wegli to mało tłuszczu.. Przed treningiem węgle to chyba oczywiste, jak spozyjesz zaraz przed treningiem białko zostanie ono zużyte jako energie a wtedy jest bardzo słabe .. Napisałem ze serek po treningu bo wegle spozywam w postaci wegli, uzupelniam glikogen, oczywiscie później tez je spozywam to chyba jasne ze samego serka nie jem...jest on dla mnie po prostu źródłem białka..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 405
w postaci carbo * sory za błąd :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 405
Mięso ? Głównie obiad (ale nie tylko i wyłacznie pierś z kurczaka..) Kanapki z polędwicą itp .. Chodzi mi o to ze nie musimy jesc tego samego cały czas.. Napisałem Ci ze "serek" i masz go jesc .. Ja jem dla smaku a nie z przymusu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
porownujesz wegle z carbo do ryzu/kaszy BRAK porzadnego potreningowego,kanapki to paninenki na redukcji jedza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
edytuj posty to raz

we wielu rzeczach co napisałeś, mylisz się.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
gdzie jakies orzechy,oliwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 405
Wiesz ja tu nie podaje gotowych posiłków.. Jestem ciekawy czy jedzenie codziennie piersi z kurczaka , ryżu / kaszy nie zbrzydnie Ci ? Ja oczywiście jem te produkty ale bez przesady...

Sądzisz że kanapki są dla panienek to co poardzisz tym którzy chodzą do szkoły ? Mam sobie gotowac rano ryż do tego miecho i w chlebak włozyc i jesc na przerwie ? Chyba nie

Zmieniony przez - arczi1991 w dniu 2009-03-22 13:56:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Mam sobie gotowac rano ryż do tego miecho i w chlebak włozyc i jesc na przerwie ? Chyba nie

naprzykład Ja preferuje kanapki razowego + jakieś mięcho do środka + serek wiejski Nie wiem w czym masz problem, ojej . . . a może koledzy będą się śmiać ? No tak, pewnie, przecież lepiej jest się dławić suchymi kanapkami

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
oczywiscie ze pieczywo razowe nie jest zle do szkoly jak najbardziej ale nie po treningu!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co tu zmienic

Następny temat

Potrzebna pomoc w doborze suplementów

WHEY premium