SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z umiarem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1106

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Waga

60

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

6,8

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczeń, 8-14 w szkole. treningi codziennie około 15-17 godziny

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Biegi średniodystansowe, 7 treningów w tyg.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

-

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bez zastrzeżeń

Stosowana lub planowana suplementacja

Thermo Speed (bez skutku)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Chcę zrzucić kilka kg, staram się ograniczać, śniadanie lekkie typu musli z jogurtem, drugie śniadanie to wafle ryżowe, po treningu dobry obiadek. No i problem jest z kolacją. Gdy zjem coś lekkiego, to mam dalej chęć coś zjeść no i często ten cały głód z całego dnia odbija mi się na kolacji, bo wpieprzam wszystko co popadnie, bez kontroli, aby tylko się zapchać.
Poradzicie mi coś, aby zapobiec temu? Jakieś sztuczki psychologiczne?
Słyszałem, że picie wody w dużej ilości skutecznie ogranicza chęć jedzenia.

Zmieniony przez - Imaginary w dniu 2015-06-11 21:59:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
wina leży w zbyt słabych posiłkach porannych, za mało kalorii i jesteś niedojedzony i wieczorem to się kumuluje.

poza tym z 60 kg nie ma z czego się odchudzać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
anubis84
wina leży w zbyt słabych posiłkach porannych, za mało kalorii i jesteś niedojedzony i wieczorem to się kumuluje.

poza tym z 60 kg nie ma z czego się odchudzać

Trenuję bieganie, więc te kilka kg robi znaczną różnicę na bieżni. Tam liczy się każda setna sekundy. A zbędne kilogramy to jak bieg z bagażem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
to tym bardziej powinieneś mieć większe zapotrzebowanie by móc się rozwijać i mieć energię

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Zwłaszcza że biegi średniodystansowe to obecnie przedłużone sprinty więc masa mięśniowa jest niezbędna jako napęd a nie balast

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 378 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10889
pij do jedzenia, duża czarna herbata komponuje się bardzo dobrze do wielu posiłków. skomponuj sobie kolację, aby była OK, jednocześnie jaki problem z tym, że większość zapotrzebowania dajesz na noc po treningu? 8-14 masz szkołę więc głównie siedzisz, więc podejście lekkie śniadania, solidna kolacja / potreningowka moim amatorskim zdaniem jest OK.

skoro jesteś "niezatkany" wieczorem to weglowodany maja duza objetość jeśli wybierzesz różne źródła typu kasze, kartofle - zatka Cię to odpowiednio.

natomiast musli jeśli nie własne zwykle jest mocno dosłodzone, kaloryczne itp. wafle ryzowe to tez taki pseudo oszukiwacz głodu. skoro jesteś niedożarty, a nie masz problemu z nadwagą to po prostu masz sygnał od ciała - że jesteś niedożarty. zjedz porządnie i z umiarem - sprawę załatwisz. kalorie monitoruj to nie przytyjesz. albo dobierzesz 1-2kg, za to zwiekszy Ci sie wytrzymałość bo dożywisz mieśnie. słuchaj się joggera wyżej

blat i ogień

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Imaginary
Witam. Chcę zrzucić kilka kg, staram się ograniczać, śniadanie lekkie typu musli z jogurtem, drugie śniadanie to wafle ryżowe, po treningu dobry obiadek. No i problem jest z kolacją.

Lepiej wrzuć rozpiskę tej twojej "lekkiej" diety, bo coś mi się wydaje że jest pełna lekkich cukrów prostych, a ma mało białka i tłuszczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jedz co chcesz, wygladaj jak chcesz.

Następny temat

Masa czy redukcja

WHEY premium