SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202667
Siema wszystkim. Od dwóch dni mam bardzo duży problem z lewym dolnym odcinkiem pleców. Ból jest bardzo silny i uniemożliwia wykonywanie wielu czynności, trening na siłowni to koszmar.
Z objawów wynika że nawalają "korzonki". Nie wiem tylko czy gdzieś mnie przewiało czy ból spowodowany jest poprzez uraz wywołany treningiem na dużych ciężarach. Jestem w 3 tygodniu cyklu i nie wiem co robić bo w takim stanie nie dociągnę do końca a towar zaczął się mocno rozkręcać. Przyjmuję od wczoraj profenid 100mg dwa razy dziennie, ból zanika ale póxniej powraca. Może ktoś ma jakiś skuteczny sposób na taką przypadłość bo ja nie wiem co robić. Dzięki. Pozdro.

ps. zaznaczę że z pewnością nie są to back pumpsy

Zmieniony przez - Lasix w dniu 2011-04-26 09:40:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Panowie pamiętajcie,
poćwiczyć jeszcze zdążycie. Najpierw wyleczcie kontuzje a potem wróćcie na siłownię...

i najważniejsze - uczcie się na błędach cudzych a nie swoich...

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 14048 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165707
dobry fizjoterapeuta - najlepsza inwestycja, jaka mozna poczynic.

zaluje, ze kiedys mialem wiecej sily, niz rozumu i wolalem sie przemeczyc i przecierpiec, az "samo przeszlo". nigdy samo calkowicie nie przechodzi, tylko nastepuje powolna akumulacja zniszczen, az w koncu cos dupnie porzadnie.

wiec mowie - z wlasnego doswiadczenia - dobry fizjo. moze sie okazac, ze za 3 dni bedziesz smigac bez cienia bolu.

STERYDY = ŚMIERĆ

adin, dwa, tri .... tolka spakojna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3517
Hej .

Miałem podobnie na początku nic nie pomagało potem stosowałem Ketonal przez okres 7 dni dwa razy dziennie plus plastry rozgrzewające troszkę pomogło jednak odpuściłem siłkę na 3 dni a potem przez jakiś miesiąc w ogóle nie wykonywałem ciągów i siadów wtedy jednak ja byłem off Teraz jestem ON i od początku cyklu wykonuje te ćwiczenia jednak naprawdę porządnie rozgrzewam prostowniki a Martwy wykonuje jako 3 ćwiczenie i stosuje większa ilość powtórzeń z mniejszym ciężarem .

Powiem szczerze nie wiem co to dokładnie było jedyne co mogę ci polecić to jakieś doustne środki przeciwzapalne zażywane przez dłuższy okres czasu (7-10 dni) plus odpuszczenie na jakiś czas tych ciężkich ćwiczeń oczywiście możesz sie udać do lekarza sportowego ale on i tak na pewno każe ci odpuścić na jakiś czas trening .

Pozdrawiam i zdrówka życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202667
dzięki wbijam sogi

fizjoterapeutę z pewnością odwiedzę na dniach, na razie będę stosował ten profenid - substancja czynna to ketoprofenum identyczna jak w ketonal ale czy to pomoże to się okaże

wydaję mi się że nabawiłem się tego przy treningu barków przy wycisku sztangą zza głowy bo używam do tego stosunkowo dużego obciążenia

stosował ktoś maść Viprosal ? używałem ostatnio naproxen ale nie pomaga

jak radzicie przerywać cykl czy jeszcze zaczekać ?

Zmieniony przez - Lasix w dniu 2011-04-26 10:14:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 14048 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165707
tez mialem problem z wyciskaniem stojac. lubie to cwiczenie, ale przy wiekszych ciezarach mimowolnie sie odchylam i pare razy zalatwilem sobie dolne plecy naprawde porzadnie. postanowilem robic wycisk siedzac, bo stwierdzilem, ze szkoda sie psuc.

moim zdaniem ciagnij cykl, jak najszybciej fizjoterapeuta, cwicz dookola kontuzji, na ile mozesz. przerwac zawsze zdazysz

Zmieniony przez - chudzina w dniu 2011-04-26 10:33:30

STERYDY = ŚMIERĆ

adin, dwa, tri .... tolka spakojna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Wyciskanie siedzac obciaza kregoslup jeszcze bardziej niz stojac! Zreszta zacznijcie robic cwiczenia dynamiczne - sa o wiele zdrowsze.

Viprosal stosowalem, bez rewelacji. Ortopeda, fizjoterapeuta, wyluzowac na 8-10 dni z ciezkimi cwiczeniami. Najpierw trzeba ustalic zrodlo bolu. Wskazany rezonans.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202667
Właśnie wróciłem od lekarza, przepisał mi: Bioprazol, Refastin i Myopam - mam nadzieję że nie będą kolidowały ze środkami w cyklu zobaczymy czy cokolwiek pomogą jutro śmigam do fizjoterapeuty

Knife to że wycisk obciąża kręgosłup mocno to fakt ale dla mnie to jedno z najlepszych ćwiczeń na barki, a treningi to na 2-3 dni odpuszczę całkowicie bo nawet przy tych mniej ciężkich ćwiczeniach odczuwam duży ból, zgina mnie w pół jak strzelbę

Dzięki wszystkim za pomoc.

Zmieniony przez - Lasix w dniu 2011-04-26 12:36:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Jak robisz dobrze technicznie, to nic sie nie dzieje. Okresowo polecam push press - rownie dobre albo wrecz lepsze od wyciskania statycznego.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202667
Będę musiał się nad tym zastanowić bo jak to wyleczę to nie chciałbym przechodzić tego ponownie a co do techniki to staram się robić bardzo poprawnie choć wydaje mi się że przy wyciskaniu na barki siedząc za bardzo wyginam dolny odcinek do przodu i to może powodować takie bóle. Zauważyłem że problem ten dotyka mnie tylko przy wyciskaniach na barki i klatkę - skos górny, nigdy przy martwych ciągach czy przysiadach ; jakoś nienaturalnie ustawiam dolny odcinek pleców

_Knife_ soga wbiłem wcześniej dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 854
Powiedz knife po c*** push press i dynamiczne cwiczenia osobom ktorych priorytetem jest hipertrofia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Jeśli nadal cię boli i ból promieniuje na pośladek i nogę to proponuję iść do neurologa i jeśli masz możliwość to jak najszybciej na rezonans magnetyczny lub tomografię.
Być może masz problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym - przesunięty dysk, przepuklina itd.
Nie lekceważ tego ! ! !

Jeśli rzeczywiście wyjdzie że coś poważnego ci dolega - proponuję akupunkturę, mi pomogło za drugim razem bo za pierwszym była operacja:(

Tak czy owak nie lekceważ tego !

yeah buddy...light weight baby!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

saa w tabletkach...

Następny temat

Źle wykonanie injekcje - brak efektu?

WHEY premium