SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady dietetyczne

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1228

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Założyłem swój temat gdzie pytałem się odnośnie ćwiczeń, tu chciałbym się doradzić odnośnie diety.

Otóż przez jakieś 1,5 roku redukowałem(byłem otyły) i od poprzedniego poniedziałku(07.04) postanowiłem zmasować i ważyłem 77.9kg. Ważyłem się w między czasie i było to dość dziwne bo po kilku dniach spadła mi waga do 77.6kg, a wczoraj było 78.6kg natomiast dziś 78.9kg... Nie wiem więc jak ocenić te wyniki... Czy to nie za szybko leci?

Tyle, że to co jest najdziwniejsze to to, że z liczników zapotrzebowania kcal wynika, że przy 5 treningach tygodniowo powinienem zjeść około 3350kcal, żeby utrzymać wagę i tak na prawdę ta moja masa to jest jedzenie tych 3350 kcal czyli nie zjadam nadwyżki, a przybrałem na masie(chciałem najpierw przechodząc z redukcji na masę jeść jakiś czas tyle ile potrzebuję do utrzymania wagi, żeby tak nagle nie przeskakiwać...)

A i po drugie to czy ma znaczenie duże czy kalorie będę nabijał z tłuszczy czy z węgli? Bo nie mam możliwości tak sobie diety ułożyć, żeby było wszystko równo. Jedynie co to białka staram się jeść 2g/kg. Słyszałem, że w moim wieku nie trzeba aż tyle białka jeść, więc jeżeli nie zjem tych 156g białka dziennie to czy będzie(np. zjem 10g mniej) to czy masa będzie gorzej iść?

Plan treningowy:
poniedziałek - K1
wtorek - wolne
środa - K1
czwartek - w domu na "siłowni"
piątek - bieganie
sobota - w domu na "siłowni"
niedziela - wolne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czemu bez sensu? I nie mówię tutaj o siłowni tylko o bieganiu. Trening siłowy miałbym nadal w czwartki i soboty(i treningi K1 w poniedziałki i środy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Witaj, na początku schodzi woda co mocno widać.
By zredukować ogranicz węglowodany a bilans kcal wypełnij białkiem i zdrowymi tłuszczami.
Białko przy redukcji nawet 2,4g na kg masy, węgle do 3g, tłuszcze reszta, to one Ci dadza "moc"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli nie muszę bać się tego, że zjem zbyt dużo tłuszczy? Bo ja jako nieletni nie mam tyle pieniędzy by dietę sobie ułożyć idealną...

A co do wagi to dlatego, że woda zeszła to waga zeszła mi do 77,6kg? A czy nie przy szybko wbiło mi się do 78.6/78,9kg?

Ile powinienem pić wody dziennie na masie? I który kalkulator zapotrzebowania jest dobry, bo nie wiem czy ja mam dobrze swoje zapotrzebowanie wyliczone...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jeżeli mowa o tłuszczach zdrowych to spokojnie ale wiadomo, z głową

Jak waga szybko "Zejdzie" w krótkim czasie, organizm zaczyna panikować i chcę się jeść więcej, pić itd.

Może po prostu coś zjadłeś, wypiłeś, ważenie się rano na czczo, po oczyszczeniu jelita grubego:)

https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
białko ok 2,4g, tłuszcze ok 1,4g, węgle do 3g na kg masy. Maksymalnie.

Wody? No te min 3litry wypijaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to ja staram się wypijać 2l wody...

Ważyłem się właśnie na czczo i po oczyszczeniu jelita za każdym razem, więc nie wiem co z tą wagą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
wahania wagi to norma

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie postaram się jeszcze jakiś czas obserwować tą wagę i zobaczę co się będzie dziać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
dokladnie, 2 razy w tygodniu sprawdzaj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
rano, przed jedzeniem, po porannej toalecie. W innych wypadkach ważenie IMO nie ma sensu, a nawet w tym co podałem będą wahania z powodu różnej ilości wody w organizmie oraz wchodzi jeszcze błąd pomiaru wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście sprawdzam tak jak napisał DreamEvil :) Będę teraz uważnie to wszystko śledził i wtedy zobaczę jak to idzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.
Czy gdybym zrezygnował z piątkowego biegania to czy byłoby to równoznaczne ze zjedzeniem dodatkowych 500kcal? Bo to, że ważę więcej jest chyba dlatego, że jem więcej i organizm nie nadąża tego ani przetrawić ani wydalić, więc "zalega" to we mnie, dlatego chciałbym usunąć jeden trening... Dziś np. ważyłem 78,6kg i wydaje mi się, że to właśnie kwestia tego jedzenia....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny dla mnie (Poprawka)

Następny temat

Plan na redukcje - sprawdzenie

WHEY premium