SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie białko serwatkowe przy odchudzaniu, redukcji tkanki tłuszczowej?

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 149397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4 Wiek 49 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 122
Witam, tak ja w pytaniu, jaki rodzaj odzywki białkowej mam kupić aby wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej?
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Białko nie gwarantuje żadnych efektów redukcyjnych, gdyż na to składa się całokształt działań – trening aerobowy, interwałowy, siłowy, zaś przede wszystkim dieta. Jednakże gdyby chcieć analizować pod tym kątem białka dostępne na rynku – raczej słabo sprawdzą się białka roślinne (ryżowe, sojowe, pszeniczne) – mają słaby profil aminokwasowy, przede wszystkim mało leucyny. Na domiar złego soja ma wpływ na testosteron. Lepiej sięgnąć po białka pochodzenia zwierzęcego.

Możesz zastosować np. chude mięso, ryby, ale też np. koncentraty, izolaty i hydrolizaty białka serwatkowego.

Do kupienia tutaj:
https://sklep.sfd.pl/Izolaty_WPI-k161.html
https://sklep.sfd.pl/Koncentraty_WPC-k162.html

Podsumowanie:
• izolat (WPI) ma bardzo mało tłuszczu (np. 0.5-1%) oraz bardzo mało laktozy (do 2%) w porównaniu do koncentratu białka serwatkowego (WPC),
• współczesne białko WPC może mieć nawet kilka % laktozy, starsze produkty miały nawet do 55% laktozy,
• współczesne białko WPC może mieć do kilku % tłuszczu, starsze produkty do 10%,
• izolat ma więcej białka w 100 g, z reguły najczęściej spotykane WPC mają 70-82% białka, izolaty często ponad 90%,
• izolat ma szybszą kinetykę, jest łatwiej przyswajany,
• izolat jest znacznie droższy, gdyż jego produkcja pociąga za sobą skomplikowany proces produkcyjny,
• izolat może być bardziej korzystny dla osób nie tolerujących laktozy czy dbających aby produkt był maksymalnie odtłuszczony czy pozbawiony węglowodanów,

W czasie redukcji:
-należy pamiętać, iż gigantyczna utrata tłuszczu w krótkim czasie nie jest możliwa,
- warto zastosować dietę, trening aerobowy, interwałowy,
- należy kontynuować trening siłowy,
- warto zakupić np. odżywki takie jak białko serwatkowe (czyste proteiny, prawie bez tłuszczu i węglowodanów),

Warto kupić także jakiś spalacz np. BURN4ALL: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Burn4ALL_Extreme-opis34859.html


Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 102 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2410
moim zdaniem powinieneś kupić karnityne bo ona redukuje tłuszcz
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
l-kranityna nie działa.

Białko nie spala tłuszczu , daje sie go wiecej gdy obcina się węglowodany i tłuscze żęby ochrnić mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Dokładnie jak jabi.
2

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1629 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 99432
j/w oraz większe spożycie białka zwiększa metabolizm (redukcja) ale tłuszczu samoczynnie nie spali
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, bialko podwyzsza metabolizm, można więc dodać, dziala także jako antykatabolik- ochrona więc mięśni.

l-karnityna oczywiście, że wspomaga procesy spalania tk.tł.- bez niej byłoby to raczej niemożliwe- ale realnie dająca sie odczuc dawka jest dosyc wysoka- dobre dzialanie w tym względzie i przy niizszych dawkach ma karnityna acetylowana alc/.

podstawowa jednak rzeczą bedzie dieta ew. wspomagna bialkiem- ale raczej o roznych "momentach" wchłanaiania- zawierające w skladzie przynajmniej dwa rożne ich rodzaje np.długowchłanialne i średnio czy szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4 Wiek 49 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 122
oczywiście chodzi mi o ochronę mięśni i przyśpieszenie metabolizmu i zdaje sobie sprawę ze białkem tłuszczu sie nie pozbędę

wprowadziłam większą aktywność areobową dołączyłam thermo speed Olimp-u i chciałam kupić odżywkę białkową

jaka dla mnie byłaby odpowiednia i normalna smakowo?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
No to nie rozumiem dlaczego skonstruowałeś w taki sposób pytanie.

Odpowiedź brzmi: Najlepiej mięso.

jaka dieta? Z ujemnym bilasnem kalorycznym -więcej bialka, mniej węgli.

Nie ma gotowej. Musisz sam przetestować jak twoje geny zdefiniowały twój organizm i jego reakcję na taki, albo inny sposób odżywiania.!
6

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4104
ja powiem tak wolowinka :)

--- zelazo hemowe
--- l-karnityna
--- białko
--- wit z gr B
chyba wyjdzie taniej niz wszystkie preparaty razem wziete :) ( aczkolwiek patrząc na ceny zywnosci moze to byc rówznie)
2

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 205
witam mam pytanie chciałbym zeby mi ktos poradził jakie białko wybrac Whey protein complex Olimpa czy HI TEC Anabolic Protein
CZY MOZE JAKIES INNE

cheeatos

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakiś dopalacz, no booster z Olimpu i Treca?

Następny temat

Cell Pump + Animal Pump razem czy osobno ?

WHEY premium