SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc z ułożeniem planu treningowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 30
Witam. Ćwiczę od około 8 miesięcy regularnie (licząc trening przed przerwami łącznie ponad rok) ostatniego czasu dopadła mnie monotonia i zastój siły od 3 miesięcy .. Próbowałem zmiany treningu nawet wyremontowałem siłownie ;D lecz nic nie dało.. Mam do dyspozycji ławeczkę (prosta, skos) sztanga, gryf łamany, hantle skręcane i drążek.

Kiedyś ćwicząc czułem to że jestem w cyklu organizm się przyzwyczaił do nagłego wysiłku i przyrost był ogromny(przynajmniej dla mnie) Sprawiało mi to ogromną radość, ból pospinanych mięśni coś pięknego ;D lecz do czasu..


Dotychczasowy trening wyglądał tak:

I Dzień

1. Wyciskanie sztangi na ławeczce prostej 6x6 (zajmowało mi to łącznie z przerwami ok 15 min)
2. Wyciskanie hantli na prostej ławeczce 6x10
3. Rozpietki 6x10
4. Unoszenie hantli w lekkim opadzie 6x10
5. Wyciskanie sztangi z przed i zza głowy w siadzie 6x8

II Dzień

1. Uginanie rąk z gryfem łamanym 6x8 (oparcie o ścianę tak aby jak najbardziej wyizolować ćwiczenie)
2. Uginanie rąk z pojedynczymi hantlami z supinacją nadgarstka 6x8
3. Uginanie rąk z hantlami leżąc na ławeczce skośnej 6x10 (pobrane z treningu Arnolda Schwarzenegger'a)
4. Uginanie rąk z hantlami chwytem młotkowym 6x8
5. Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 6x15

Prosił bym o ułożenie planu treningowego aby w miarę możliwości dzięki niemu osiągną moje cele:

Chciał bym osiągnąć lepsze efekty wizualne i siłowe. Czytałem że objętość i wygląd mogą chodzić w parze, więc chciał bym abyście pomogli mi to osiągnąc

Jeśli chodzi o klatkę piersiową to chciał bym bardziej wyeksponować(zwiększyć, uwidocznić itp) górną cześć oczywiście spadek lub dalszy zastój siły nie wchodzi w grę.. o ile to możliwe.

Ramiona przede wszystkim przydało by się jeszcze parę cm w bicepsie, przedramieniu i wymodelowanie bicepsa.

Tak na koniec jakieś dodatkowe informację.
Wzrost 188cm
Waga 88kg
Obwód bicepsa 38cm
Obwód klatki piersiowej 110cm
Wyciskanie na ławeczce poziomej 112kg
Nigdy nie brałem żadnych odżywek (i na razie nie zamierzam).

Pozdro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
to Twój cały trening ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
masakra nie ?


https://www.sfd.pl/FBW_Geneza,_Zasady,_Podsumowanie.-t398536.html

poczytaj.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 30
Nóg nie ćwiczę ponieważ biegam gram itp. Plecy górne to od czasu do czas drążek wyciskanie jak pisałem a z dolnymi jest ciężej ponieważ krzyż mi wysiada od dawna..

Jeśli chodzi o inne partie to co jakiś czas zamieniam ćwiczenia wiec to nie jest tak ze tylko to.

"Tylko tyle?" przy takim zaopatrzeniu ciężko o coś więcej.


edit: to nie jest tak ze 2 dni ćwiczę a reszta wolne ;d
Poniedziałek klata wtorek rece sroda wolne czwartek znowu 1 dzien

Oczywiście ulega to zmianie czasami np 3 dni treningowe rece klata rece wolne i zaczynam wtedy od klaty rece i tak dalej

Prosił bym o konkrety

Zmieniony przez - Chops_ w dniu 2010-02-05 16:38:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Kolego jeżeli przyjrzysz się uważnie budowie anatomicznej człowieka, z pewnością zauważysz że składa się na nią ogrom innych mięśni oprócz piersiowych i dwugłowych ramienia, które są akurat jednymi z mniejszych.


Nóg nie ćwiczę ponieważ biegam gram itp


To nie jest wytłumaczenie. Bieganie a trening siłowy nóg to dwa inne światy. Eliminując z treningu nogi pozbawiasz go podstaw i sensu. Zapisz się lepiej na brydża.


Plecy górne to od czasu do czas drążek wyciskanie

Jak już to podciąganie, i nie od czasu do czasu - to jest jedno z elementarnych ćwiczeń.


a z dolnymi jest ciężej ponieważ krzyż mi wysiada od dawna


I nawet powiem Ci dlaczego wysiada. Masz słabe prostowniki i pozostałe mięśnie grzbietu ponieważ pomijasz je w swoim treningu.



Reasumując nie masz pojęcia o treningu, regeneracji, wpływie konkretnych ćwiczeń na dany obszar mięśniowy oraz zasadach układania planów treningowych.

Katując dalej klatkę i biceps 60cioma seriami tygodniowo szybko doprowadzisz do przetrenowania tych mięśni.

Usiądź przy komputerze i poczytaj posty podwieszone w tym dziale oraz w treningu dla początkujących. Znajdziesz w nich wszystko co niezbędne do ułożenia sensownego i co najważniejsze efektywnego planu. Zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Powiem Ci ze przy zestawieniu Twojego sprzetu cwiczylem ponad 3 lata(wczesniej z mniejszymi mozliwosciami) i to jeszcze bez drazka, wiec nie mow ze nie mozna nic osiagnac z takim sprzetem. Wejdz w moj profil i zobacz co mozna osiagnac majac laweczke, gryf i hantle to moze przestaniesz dawac takie wytlumaczenia. Rozejrzyj sie, poczytaj i uloz sensowny trening, w ktorego poprawie na pewno Ci pomozemy.

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Trąci sezonowstwem w najczystszej postaci.

Jak wyżej koledzy napisali-przeczytaj posty podwieszone. Weź jakiś prosty, przykładowy plan. Poza tym zajeżdzając te partie, na których ci tak bardzo zalezy możesz zachamować ich rozwój, zamiast je rozwijać...więc z tym też powinieneś uważać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Dawno Cie morepower nie widzialem juz tu heh

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Cóż, na początku się rozkręcałem trochę na forum, a potem jakoś mi przeszło +....parę problemów, o których nie będe mówił publicznie. Tak, czy siak będe wpadać, choć przez pewien czas na forum nudno też trochę było moim zdaniem, nie chciało mi się pisać w kółko dokładnie tego samego. Ale zostane tu, to moze i się nawet dowiem paru rzeczy... pozdr



EDIT: Nowa siłownia, nowy rozdział na forum...to tak na marginesie. starą zamknęli ale chyba się odnalazłem.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-05 19:16:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
nie chciało mi się pisać w kółko dokładnie tego samego

Racja, czasami ręce opadają i nie chce się klepać w te same klawisze sto razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Był tutaj niedawno taki okres[ z tego co mi się wydawało], że połowa pytań była wręcz stereotypowym przykładem, czego nie należy pisać w dziale dla zaawansowanych Ogólnie uważam, że to czasami bezczelnośc, że ludzie mają staż np. 4 miesiące, a piszą od razu w dziale dla zaawansowanych-ślepi są, czy nachalni?Od tego jest po prostu inny dział i tyle, żadna dykryminacja.

Ale ogólnie zapał straciłem też dlatego, że pamiętam, jak przeglądałem kiedyś sfd to pojawiały się nowe arty co jakiś czas....A teraz mam wrażenie, że nic się nie pojawia i niewiele można oczekiwać?[choć chyba z dwa arty się pojawiły w okresie parę miesięcy wstecz].
+ parę "własnych" problemów

Ale modzi zawsze mają stalowe argumenty:
1.Nie podoba się to zmienić forum
2.Sami napiszcie arta

Niestety...ani jednego ani drugiego nie zrobię.[choć chciałbym kiedyś zrobić to drugie ale muszę jeszcze przyswoić nieco wiedzy...].

Zatem na forum zostane. I coś tam będe pisał-mam nadzieję wartościowego.

Ale koniec offtopa już:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening 4 dni w tyg co drugi dzien na 2 tyg . Mawashi poradz;d

Następny temat

Małe krótkie pytanie

WHEY premium