SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący 14 latek ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3570

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Witam! Jestem tu nowy, także proszę o wyrozumiałość. Otóż mam 14 lat w sierpniu 15. Ważę 45kg i mam 165cm wzrostu. Chciałbym żebyście pomogli mi dobrać ćwiczenia. Chcę ćwiczyć mięśnie brzucha, tricka, biceps, kapturki i klatę. Od ponad tygodnia ćwiczę następująco co dwa dni:
pompki: 3x 12
nie wiem jak to nazwać, ale na tricka robię następująco: nogi w górze i naginam do gleby plecami.
hantlami - biceps 3x 12 (3kg)
hantlami - triceps 3x10 (3kg)
hantlami - kapturki 3x5 (3kg)
sztanga - klata 5x 12 (20kg)
ławeczka - brzuszki i pół brzuszki 6x12
Odstępy między seriami 1,30 min.
Proszę o porady co do moich ćwiczeń, wiem że małe ciężary, ale dopiero zaczynam i to dlatego. Słyszałem też o tym, żeby ćwiczyć przez miesiąc tylko np. tricka i biceps lub klatę i brzuch czy to dobra rozwiązanie?

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
przeglądnąłem cały temat

powinienem rozdać pare banów ale mam dobry humor więc odpuszczę

Do autor

masz dużo informacji na forum wystarczy wykazać odrobinę dobrej woli i poczytać

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
zosatw jak narazie to

cwicz na wf, biegaj z kolegami, moze zapisz sie na basen

za 2-3 lata zaczniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Za bardzo się napaliłem, no i chcę sobie trochę posturę zbudować. Na w-f ćwiczę, biegam, gram w piłkę nożną, siatkówkę, kosza. Ale to mi nie wystarcza. Ponadto jestem nieźle rozciągnięty.

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
ja juz swoje napisalem nic wiecej nie dostaniesz

albo sie dostosujesz albo nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1506
Wróć tu za 2/3 lata tak jak powiedział mój przedmówca i wtedy będziemy mogli porozmawiać. Jak na razie nie masz co myśleć o '' zwiększeniu masy mięśniowej '' tyle odemnie.

Ps. A pompeczki, brzuszki, podciąganie na drążku możesz jak najbardziej robić, ale ćwieczenia z wolnymi cieżarami nie są wskazane w tym wieku.

Zmieniony przez - katapata w dniu 2010-03-18 21:35:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 427
Jak miałem 15 lat chodziłem na basen . Zacznij chodzić wyrobisz dobrą sylwetke.
Dodadkowo możesz dołozyć ćwiczenia takie jak pompki brzuszki przysiady, ewentualnie hantelek 5-7 kg żeby biceps się bardziej ukazał. ćwicz narazie tak a zobaczysz efekty.

076878

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Co Wy mówicie, że nie ma co myśleć o zwiększeniu masy mięśniowej? Sam jestem w jego wieku i cykl masowy (progresywny) robię od 4 tygodni, 3,5 kg w górę. (Staż 6 miesięcy, 2 na poważnie)



Zmieniony przez - JauCh w dniu 2010-03-18 21:48:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Basen raczej nie wchodzi w grę. Co do stawów tj. czytałem co u nie których to mnie ani nie bolą, ani nie chrupią. Wiem, że może mi to wyjść w wieku 20 lat, ale jednak prosiłbym o jakieś wskazówki co do ćwiczeń. Przecież nie podnoszę tak jak co po niektórzy w moim wieku 50-60kg na klatę.

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 427
Jeśli już się upierasz,
To rób Cwiczenia nie obciążające kręgosłupa.
Głównie martwy ciąg i przysiad. Odpadają
Generalne lepiej wykonywać ćwiczenia na siedząco z niskim ciężarem w twoim wieku.
Ale to jak już kto uważa.
Spróbuj sam ułożyć plan przy pomocy atlasu ćwiczeń. I podaj go ocenie innych.
I nie zapomnij o diecie.

076878

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Czy takie są dobre?
pompki: 3x 12
nie wiem jak to nazwać, ale na tricka robię następująco: nogi w górze i naginam do gleby plecami.
hantlami - biceps 3x 12 (3kg)
hantlami - triceps 3x10 (3kg)
hantlami - kapturki 3x5 (3kg)
sztanga - klata 5x 12 (20kg)
ławeczka - brzuszki i pół brzuszki 6x12
Odstępy między seriami 1,30 min.
O dicie pamiętam, spora ilość białka, będę się starał, żeby przyrostu tkanki tłuszczowej nie było. W sumie to teraz jest nie wiele.

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 976
Ja też dołączam do grona odradzających. Na budowanie ciała jeszcze masz czas, a przeciążanie w wieku, kiedy intensywnie się rozwijasz wskazane nie jest i może wyjść bokiem w przyszłości, kiedy to trening rezultaty przynosiłby najlepsze.
A jeśli już tak strasznie się upierasz, to poczytaj o treningu domatora i ćwicz raczej w oparciu o masę własnego ciała niż wolne ciężary. Dokładnie tak jak pisał katapata - drążek, pompki, brzuszki itd.

Work smart, not hard!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dziennik Koxamans/Redukcja/Foty str.17, pods2 str.50

Następny temat

Trening na wyskok

WHEY premium