SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek treningów MMA

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1491

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

http://imageshack.com/a/img922/3325/KX01nD.jpg

Wiek

17

Waga

63

Wzrost

183

Obwód pasa

Obwód klatki piersiowej

75

Obwód uda

92

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

50

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Piłka nożna

Stan zdrowia

Brak

Preferowane formy aktywności fizycznej

Zdrowy

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Bieganie

Wrażliwość na stymulanty

Brak

Możliwosci finansowe

Brak

Cel/problem/opis

200 zł tygodniowo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Witam , mam 17 lat obecna waga wynosi 63 przy wzroście 183 cm. Poczułem potrzebę mentalną aby zacząć trenować sztuki walki . Od dziecka ojciec chciał żebym walczył lecz moją pasją była piłka nożna . Doszedłem w tej dyscyplinie dość daleko lecz sytuacja rodzinna nie pozwoliła mi na rozwijanie się dalej gdyż na najwyższym poziomie trzeba inwestować a rodzinę nie było stać :/
Jestem po to na tym forum by poradzić się specjalistów jak powinienem podejść do startu .
Jestem zdrowym chłopakiem , nie mam żadnych alergii ani uczuleń , pochodzę z Podkarpacia , mieszkam jakieś 16 km od Rzeszowa .
Rozglądałem się już nad treningami i ogólnie klubem , żeby zacząć trenować i jestem w pełni gotowy aby do któregoś dołączyć . Środki na opłacanie klubu mam , pracuje obecnie na wakacjach a w roku szkolnym na weekendach więc na sprzęt i różne suplementy zawsze coś bym miał . Nie mam żadnych nałogów .
Ale mniejsza o to wszystko , tak jak wspomniałem jestem gotowy dołączyć do jakiegoś klubu. Lecz z tego faktu , że jestem uparty i sprawia mi radość dążenie do celu chcę być jak najlepszy w tym co robię .
Nie wystarczą mi same treningi w klubie które są 3- 4 dni w tygodniu . Przez 2 lata chodziłem na treningi do grupy ludzi która uprawiała uliczną akrobacje czyli tak zwany ,,parkour,, . Nie ukrywam iż w tej dyscyplinie nic nie umiem bo coś tam się dało nauczyć i jak na swoje warunki fizyczne idzie mi dobrze .
Ach Właśnie te warunki fizyczne ...
Są one do poprawy i bardzo bym prosił o pomoc jak mogę zrobić tą wagę , jaką dietą , czy jakieś suplementy które są legalne pomogą mi w tym aby zrobić tą masę .
Dostęp do siłowni też mam i myślę , że po weekendzie zaczął bym już wprowadzanie lekkie na sucho .
Wracając do tematu sprzętu , tak jak wspomniałem fundusze na sprzęt mam i miejsce na rozłożenie też (Stary budynek zrobiony pod nowy dom lecz nie wypaliło i stoi puste , mam tam dosyć miejsca aby ładnie zagospodarować je :D
Jaki sprzęt do MMA ?? Jaka najlepsza Firma ?? Od czego zacząć ?? \
Jeżeli miał by ktoś plan na cały tydzień jeżeli chodzi o siłownie proszę o podesłanie go w komentarzach ;)
A także dodatkowe treningi w domu .
Do tematu załączam parę zdjęć mojej sylwetki
Z góry bardzo Dziękuje !!







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Co do masy Ci nie pomogę, aczkolwiek co do samych sztuk walki - MMA jest jak najbardziej okej, ale polecałbym Ci iść najpierw na stójkę, a dopiero potem na MMA bo tam jest nakład szczególnie na parter, a z podstawą stójki będzie Ci znacznie łatwiej. Sprzęt? Na pewno, szczęka, ochraniacz na piszczele, pewnie suspensor, rękawice, może owijki. Co do firmy to nie ma to raczej znaczenia, inwestycja tylko w rękawice i tak na prawdę w ochraniacze na piszczele. Idź na trening, obadaj sytuacje, popytaj sie trenera co i jak ze sprzętem, i zaczynaj ćwiczyć :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Wielkie Dzięki Chłopaki !! W klubie do którego za 2 dni się zapisuje są treningi stójki i parteru w osobne dni i oni patrzą na to strasznie , więc myśle , ze i tak do parteru przeszedł bym dopiero po jakiś 2 miesiacach treningu w stójce ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
jak wykombinujesz jakis trenning silowy czy dietke to smialo wrzuc do oceny;)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Wiadomo ;) Właśnie wróciłem z siłowni ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Dieta :


Śniadanie 1
-Omlet z 3 jaj z płatkami owsianymi
-Owoc i orzechy

Śniadanie 2
-Pieczeń wołowa
-Kalafior
-Ryz brązowy
-Oliwa z oliwek

Posiłek 3
-Pierś z kurczak
-Ziemniaki w mundurkach
-Olej lniany
-Surówka warzywno - owocowa

Obiad 4
-Mintaj
-Ryz brązowy
-Sałata
-Oliwa z oliwek


Posiłek do 1h po treningu 5
-Pierś z kurczaka
-Ryż
-Pomidor
Kolacja 6
-Ser półtłusty
-Płatki owsiane
-Owoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Na razie dieta jest taka wstępna , żeby przyswoić żołądek do takich ilości kcal , wszystko obliczyłem i dodałem 400kcal . Wszystko wyszło po obliczeniu białka , węglowodanów i tłuszczy to co u góry ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
daj to w tych szblonach co linka masz wyzej, tym bardziej że nie podałes nawet gramatury
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie Białkowo - Tłuszczowej

Następny temat

plan treningowy i efekty

WHEY premium