SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena pierwszej diety.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3102

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

M

Cel

Utrzymanie wagi, budowa mięśni

Waga

69

Wzrost

173

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
Proszę o ocenę i wskazanie ewentualnych błędów w mojej pierwszej diecie z liczeniem kalorii

Mam 17 lat (w maju 18, więc w kalkulatorach wpisuję 17,5), około 173 cm wzrostu, ważę 69 kg, ćwiczę 3 razy w tygodniu na siłowni (nie licząc dwóch lekcji WF'u w szkole). Moje zapotrzebowanie kaloryczne według kalkulatorów wynosi około 2700 kcal. Makro rozłożyłem w ten sposób: 50% WW, 25% B, 25% T.
Godziny posiłków nie mogą niestety ulec zmianie. Śniadanie zjadam o 6 rano przed wyjściem do szkoły, kolejny posiłek mogę spożyć na 15-minutowej przerwie o 11:30, kolejny (przekąska) w drodze na przystanek około 14:15, obiad dopiero o 18:00 bo o tej wracam do domu (trening 15:00-16:30). Jedynie kolacja może ewentualnie ulec zmianie jeśli jest taka potrzeba.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1246 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36395
do śniadania dodałbym jakieś źródło białka oraz tłuszczy, nawet kosztem płatków owsianych jeśli nie byłbyś w stanie tyle zjeść naraz (np. możesz dać mniej płatków owsianych, ale dołożyć jakieś jajka/serek wiejski + orzechy/oliwa z oliwek/olej lniany).

Serki waniliowe nie będą ok przy codziennej diecie i raczej powinieneś się ich pozbyć. Możesz je zastąpić np. jogurtem naturalnym z bakaliami/owocami/orzechami.

Generalnie wrzuć do diety jakieś źródła zdrowych tłuszczy jak te, które wymieniłem wyżej. Postarałbym się też nie czerpać w ciągu dnia węgli z bananów w takim stopniu - owszem są one zdrowe i zawierają wiele witamin/minerałów ale nie są to na tyle dobre źródło węgli żeby jeść je przez cały dzień :) Śmiało możesz wstawić tam jakieś ryże/kasze/makarony bądź chleb pełnoziarnisty. Staraj się też urozmaicać, wrzucać chociaż raz/dwa razy w tygodniu ryby do diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
staranny
Postarałbym się też nie czerpać w ciągu dnia węgli z bananów w takim stopniu - owszem są one zdrowe i zawierają wiele witamin/minerałów ale nie są to na tyle dobre źródło węgli żeby jeść je przez cały dzień :) Śmiało możesz wstawić tam jakieś ryże/kasze/makarony bądź chleb pełnoziarnisty.


Niestety poniekąd ogranicza mnie szkoła. Podczas 10-cio minutowej drogi ze szkoły na przystanek łatwiej mi wyjąć i wszamać banana aniżeli wcinać ryż czy kaszę

Ogólnie w diecie tej nie zawarłem jajecznicy, pieczywa, makaronu i twarogu a nimi również mam zamiar w niej rotować.


Zmieniony przez - ToJestemJa444 w dniu 2015-11-08 11:02:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
opcja do szkoły / uczelni która ja stosowałem były placki z płatków owsianych i jaj

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
canecorso
opcja do szkoły / uczelni która ja stosowałem były placki z płatków owsianych i jaj


Właśnie na jutro sobie przygotowałem takie "placki". Trzy białka, dwa żółtka i 50 g otrębów pszennych (bo zeszły mi płatki owsiane). Jedyna wada tego jest taka, że jest strasznie suche i słabo nasyca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jak robisz z tak małej ilości to nie dziw się że słabo nasyca, ja rano jem placek 150g owsianych + 30g wpc + 2 jajka i w miarę zaspokaja głód

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
A macie pomysł co można do nich dodać? Bo same w sobie są suche i nie wiem co mógłbym do pojemnika z nimi sobie dorzucić. Mam zamiar zaopatrzyć się w sosy Walden Farms, ale póki co ich nie posiadam. Może jakiś owoc dorzucić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Śmiało dorzuć owoce jakie lubisz, polewę jakąś z jogurtu naturalnego z owocami np.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1246 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36395
Dla mnie też były takie placki za suche ale zaopatrzyłem się w blender i wszystko miksuję razem dodając do tego jeszcze kapkę mleka, i jest spoko :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
przesmaruj dzemorem

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Częste wizyty w toalecie a budowa masy

Następny temat

Dieta 1500 kcl + ćwiczenia

WHEY premium