SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski wzrost a siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Witam ! Mam 19 lat i 169 cm wzrostu.Dodam że mój ojciec ma ok. 172-173 cm wzrostu , a brat BLIŹNIAK 173-174 cm.Od ponad 2 lat (z licznymi przerwami) chodzę na siłownię.Zastanawiam się ,czy to może przez siłownię jest u mnie taka sytuacja ze wzrostem.Gdy zaczynałem ćwiczyć zaobserwowałem tzw, ''skok wzrostu'' u znajomych,którzy sporo wyrośli od tamtej pory.Zaznaczę jeszcze , że w przeciwieństwie do mnie mój brat ćwiczył zaledwie parę miesięcy i nałogowo pali papierosy.Czy mogę coś zrobić z tym moim wzrostem ? Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad jakąś wizytą u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000

Tak na prawdę nie da się zmienić swojego wzrostu, poza działaniami hormonalnymi w niektórych chorobach. Nasz wzrost jeśli jesteśmy zdrowi jest podyktowany przez genetykę. To znaczy jesteśmy wypadową genów naszych rodziców czy dziadków. I jeśli nasi rodzice są średniego wzrostu i podobnie dziadkowie to jest małe prawdopodobieństwo, że my będziemy mieć dwa metry wzrostu. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, ale najczęściej sprawdza się porównanie do innych członków rodziny.

Co do samego treningu siłowego to on nie ma negatywnego wpływu na nasz wzrost, a ma pozytywny wpływ na nasze ciało. Trening oporowy zwiększa gęstość kości, poprawi siłę naszych mięśni, stan stawów ( przy prawidłowej technice ), poprawi wygląd naszych mięśni i pewność siebie.
Kiedyś krążył taki mit, że trening siłowy hamuje nasz wzrost, a tak na prawdę nic takiego nie ma miejsca.

Jeśli jesteśmy osobami zdrowymi to aktywność fizyczna ma dla nas tylko pozytywny wpływ i warto być aktywnym bez względu na dyscyplinę sportu jaką będziemy uprawiać.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-20 11:20:30

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wzrost jest uwarunkowany genetycznie.
Twoi koledzy nie urośli przez pryzmat treningu siłowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Nie twierdzę tutaj że znajomi ''urośli przez siłownię''.Po prostu zaczęło im przybywać wzrostu w cm na w 1,2 klasie szkoły średniej.Skoro uwarunkowany genetycznie to jak to się ma do mnie i brata ? Chyba coś tu nie gra :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Genetyka to rodzina, nie tylko brat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Musisz się z tym pogodzić Kto wie, może za rok urośniesz z 3-4 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Zbiczek97
Nie twierdzę tutaj że znajomi ''urośli przez siłownię''.Po prostu zaczęło im przybywać wzrostu w cm na w 1,2 klasie szkoły średniej.Skoro uwarunkowany genetycznie to jak to się ma do mnie i brata ? Chyba coś tu nie gra :(


Z tego, co pamiętam, sporo urosłem będąc w pierwszej klasie szkoły średniej.
Tak po prostu miało być, a siłownia nie miała na to żadnego wpływu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Do jakiego wieku się rośnie ? Czy wizyta u endokrynologa może coś zmienić ? Jak pomyślę o tym moim bracie to się we mnie gotuję !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Mówią, że do 25 roku życia, ale ja myślę, że do 18-19 lat i później jest już po ptokach.
Wątpie, by ktokolwiek Ci pomógł w tej kwestii. Genetyki nie oszukasz. Gdyby się dało, to nie było by facetów o wzroście 160-165cm.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Ja mam 178 cm i nie narzekam.
Nie niski i nie wysoki. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Są na to jakieś sposoby ? Przyjmowanie czegoś ? Ćwiczenia ? Zabiegi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Już chyba dostałeś wyczerpującą odpowiedź.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie pompki na plecy?

Następny temat

FBW, stary człowiek, a może na siłownie?

WHEY premium