SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy Ciąg - martwa wiedza o maxie...

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2568
witam

Mam dosyć nietopowy problem. Jutro będe brał udział w zawodach w dwuboju siłowym (jakieś zawody krakowskich uczelni czy coś w tym stylu). Wyciskanie leżąc plus martwy ciąg. W zasadzie dowiedziałem sie o tym w tym tygodniu i mam pewien kłopot :D

Nigdy w życiu nie sprawdzałem ile jestem w stanie wziąć na jeden raz w martwym ciągu. Teraz mam pewien problem co robić jutro.
Nie zależy mi specjalnie na dobrym wyniku, nie chciałbym się tylko osmieszyć.

Może ktoś będzie w stanie oszacować doradzić mi jaki ciężar może być w moim zasięgu? I ewentualnie jak zwiększać ciężar po udanych próbach. (są 3 próby, nie wolno zmniejszać cięzaru, liczy się najlepszy wynik).

Podam kilka informacji, które może będą mogły być pomocne.

Moja waga to około 90 kg wzrost 185. Trenuje około 2 lat, dwa tygodnie temu sprawdzałem ile jestem w stanie podnieść na płaskiej ławce stanęło na 145 kg (ale myśle, że 150 kg jest w realnym zasięgu). W martwym ciągu podobno istotną rolę odgrywają równiez nogi, one są chyba moja mocna stroną :) Co prawda nigdy nie sprawdzałem maxymalnego cięzaru z jakim jestem w stanie wykonać poprawny przysiad, ale 150 kg x 10 ze sztangą trzymaną na karku nie stanowi specjalnego problemu.

Martwy ciąg ćwiczę, ale wykonuje go delikatnie, bez używania dużych cięzarów, wolę wykonać go dokładnie i poprawnie technicznie (boje się o problemy z kręgosłupem). Powiedzmy cięzary w styl 100-130 x 10 powtórzeń i nie jest to dla mnie specjalnym zmęczeniem.... (z hakami na rękach)...

Wiadomo, że siła jest indywidualną kwestią, ale będe naprawde bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
Niestety nie mam dzisiaj, ani czasu, ani ochoty, by sprawdzać swoje możliwości....


pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
Nie dobry dzień lecz dobre predyspozycje genetyczne ;)

wlasnie ze duzo zalezy od dnia chociaz mogloby sie wydawac ze tak nie jest
sam stres potrafi wiele zepsuc
ale na wynik sklada sie bardzo duzo czynnikow, geny tez
i gratuluje wyniku.

Zmieniony przez - beerciik w dniu 2007-12-17 12:37:30

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
Niestety nie mam dzisiaj, ani czasu, ani ochoty, by sprawdzać swoje możliwości....


To dobrze bo przed zawodami lepiej odpoczac
Napewno nikt ci nie powie ile pociagniesz na maxa w ciagu ale jak machasz 130kg po 10p to mysle ze 170-180 spokojnie pojdzie.

Odpocznij, wyspij sie i jutro daj z siebie maxa

Pozdro i powodzonka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
NIE CHCE CIE ROZCZAROWAC, ALE MOIM ZDANIEM DUZO PONAD 150 NIE WEZMIESZ PONIEWAZ MASZ DOBRA WYTRZYMAŁOSC, BO ROBISZ DUZO POWTORZEN, ALE SIŁE MAXYMALNA NIE BEDZIESZ MIAŁ DUZA ....

PS. a TAK NA MARGINESIE TO JAK TY CWICZYSZ DWÓJBOJ NA 10 TO CHYBA NIE EJST DOBRE ROZWIAZANIE NIE SADZISZ ....

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 843
Powiem ci tak... Zacznij od 160 ja wogóle nie ćwicząc tyle biore. Martwy ciąg w seriach ćwiczyłem chyba raz w życiu i wtedy kończyłem chyba jakoś na około 110 kg, waże podobnie jak ty ale myśle że jak robiłeś se serie na 130 kg i nie było tak źle to na pierwsze podejście możesz spokojnie do 160 podchodzić a w następnym podejściu pewnie będziesz chciał conajmniej 10 kg większy ciężar :) .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
Powiem ci tak... Zacznij od 160 ja wogóle nie ćwicząc tyle biore.

Dokladnie ja tez tak bym zrobil, bez cwiczenia 140 ciagnalem, pierwsze podejscie 160kg a pozniej bedziesz mniej wiecej czul na ile cie stac.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2568
nie trenuje dwuboju siłowego.
Ja poprostu chodze sobie na siłkę...

(kiedyś dowiedziałem sie że poprzez udział w tych zawodach można zostać zwolnionym z zajęc wfu, zapisałem się do sekcji na mojej uczelni i tak wyszło, że mam jutro jechać.... żaden ze mnie sportowiec :D)

Ćwiczenia na klatke również praktycznie cały czas wykonywałem na ilości powtórzeń przekraczającej 10, a podobno mój wynik w wyciskaniu jest przyzwoity (podobno, ja sie nie znam.....)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
nie trenuje dwuboju siłowego.
To moze zacznij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Trzeba wziac pod uwage ze ciagi robisz w hakach, wiec moze byc problem z utrzymaniem sztangi. Ja bym zaczal cos kolo 140-150 (na pewniaka). Jak pojdzie lekko, nie bedzie problemu z chwytem to na 2 bym dal z 10-15kg wiecej. Jak rowniez pojdzie pewnie to na 3 tez gdzies 10-15kg wiecej. Np 1p - 140, 2p - 155, 3p - 165-170, albo 1p - 150, 2p - 160-165, 3p - 170-180 albo tyle ile trzeba.

Jesli chodzi o wyciskanie to zasadnicza kwestia czy na zawodach macie wyciskac na komendy i czy to Twoje 145 bylo podniesione w taki sam sposob. Jesli wycisnales tyle w miare poprawnie technicznie ale bez zatrzymania na klacie to ja bym zaczal maksymalnie ok 135-137,5. W 2 podejsciu 142,5-145, no i w 3 147,5-150. Jesli swoj rekord zrobiles odrywajac dupe, odbijajc od klatki to powinienes jeszcze obnizyc swoje 1 podejscie, zeby nie bylo lipy. Najwazniejsze zeby zaliczyc 1 podejscie, zwlasza jesli sa to Twoje 1 zawody. Potem masz juz komfort psychiczny i robisz swoje.

Zmieniony przez - Dziko w dniu 2007-12-14 20:30:24

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2568
już po wszystkim :D

okazało się że stwierdzenie o tym, że więcej niz 150 cięzko będzie podnieść, nie miały nic wspólnego z prawdą :)

podczas rozgrzewki założyłem sobie 130 tak by sprawdzić jak idzie z takim cięzarem. brak jakiegokolwiek problemu.
na pierwsze podejscie wziąłem 150.... bardzo łatwo poszło, na drugie założyłem 20 więcej równiez poszło leciutko. na trzecie podejście założyłem 190 i też poszło gładko.

Jestem bardzo zadowolony, bo nie spodziewałem się, że jestem w stanie tyle podnieść, ale z drugiej strony pozostał niesmak, bo wydaje mi się, że mógłbym rozpocząć swoje podejścia nawet od 190, by zwiększyć cięzar do 200-230 kilogramów. 190 poszło naprawde gładko... no chyba że po przekroczeniu tego ciężaru pojawiłaby sie jakaś nagła bariera, ale wątpie by mogło to mieć miejsce :D
W sumie to biorąc pod uwagę to że nie przygotowałem się wcale, oraz nigdy nie trenowałem z nastawieniem na siłę, moge stwierdzić, że jestem zadowolony. :) chyba nawet poszukam sobie jakiegoś fajnego planu siłowego.... no i oczywiście, będe musiał sprawdzić ile mniej więcej jestem w stanie wziąc na raz w tym martwym ciągu :D


dzięki za rady i sugestie

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
Hehe bylo lepiej niz myslalem i super gratki!

Cwicz i rosnij

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
sUPER ... doBRY DZIEN MIAŁES :):):):)

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liga zawodowa 2008- wstępna lista

Następny temat

WENTA a Arnold Classic

WHEY premium