SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Malotka DT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Wiek : 26
Waga : 72.6
Wzrost : 162
Obwód w biuście(1) : 101
Obwód pod biustem : 81
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 78
Obwód na wysokości pępka : 91
Obwód bioder (3): 108
Obwód uda w najszerszym miejscu: 62
Obwód łydki : 42
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: taniec brzucha, od czasu do czasu basen, crossfit, aerobik, siłownia
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka
Co lubisz jeść na obiad : makarony i kasze z mięskiem, surówki i sałaty
Co jako przekąskę : warzywa, owoce, twaróg
Co jako deser : owoce
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : jakieś 6 lat temu l-karnityna
Stosowane wcześniej diety : brak, raczej w kierunku racjonalnego odżywiania

Hej, nie gryźcie, bo pierwszy raz odważyłam się coś tu napisać. ;)
Generalnie moja historia jest jakich wiele... Studia, zapuszczenie na drożdżóweczkach, kawy z bitą śmietaną, itp.
Studia się skończyły, a ja zostałam z wagą 82 kg. W święta bożego narodzenia podjęłam decyzję i wróciłam do wcześniejszych przyzwyczajeń - co najmniej 3 razy w tygodniu przez minimum godzinę dziennie jakaś forma ruchu. Wyszło jakieś 5, 6 razy, czy to w domu jakiś HIIT, czy inne baseny, crossfity etc. Schudłam dokładnie 9,4 kg na takim ćwiczeniu, i z racjonalnym podejściem do jedzenia (czyli mogę wszystko, ale z umiarem, umiar nie dotyczy warzyw). Dodatkowo mój mąż schudł razem ze mną, też około 10 kg.

I tu zaczął się problem. Waga stanęła na tych 72,6 kg dwa miesiące temu. Ćwiczę tyle samo bo ciężko mi dołożyć coś więcej, z racjonalnego odżywiania chcę się przestawić na odżywianie kontrolowane, bo skoro stanęło to coś kuleje.
Moje obecne zapotrzebowanie to około 2600 kcal, próbuję jeść 2200 ale powiem szczerze, że mało kiedy mi to wychodzi - raczej moje posiłki mieszczą się w 2000 kcal, a wcześniej jak tak sobie przeanalizowałam to jadłam pewnie mniej - ale nie żebym się głodziła, oscylowało na poziomie 1500 - 1800. Przypuszczam, że po prostu organizm się zbuntował, bo miał za mało i metabolizm tupnął nogą.
Czy teraz te 2000 kcal, i np. dzisiejsza micha są ok? Czy próbować jakoś zwiększyć kaloryczność? Jeśli tak, to co i gdzie dodać? Co poprawić w takiej misce?
Przyjęłam BTW 30:30:40.
Moja sylwetka to coś między klepsydrą a gruszką (duże piersi, duże biodra i masywne uda - mój problem :(, mocno wcięta talia).

Co do posiłków przed i po treningu - różnie z nimi bywa, bo raz ćwiczę przed południem, raz popołudniu, a raz wieczorami. Staram się ćwiczyć co najmniej 1,5 h PO jedzeniu, a po ćwiczeniach w ciągu 30 minut coś sobie dostarczyć.

P.S. Tak, tak, wiem, nie powinnam jeść tej kiełbasy podsuszanej. ;) Ale to dopiero początek jeszcze bardziej rozsądnej drogi, także czasem zdarza mi się sięgnąć po coś takiego...



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
warzyw nie wliczaj w miskę lub jak już chcesz to tylko po 1g wpisuj tylko po to by zaznaczyć że jadłaś lub nie wpisuj w dziennik a wypisuj w poście co z warzyw jadłaś. (oczywiście jeżeli nie dostaniesz nakazu wliczania w miskę).
No i chyba tego nabiału za dużo... ma być max RAZ dziennie 150g nabiału a Ty masz 340g w dwóch posiłkach w dodatku

Zmieniony przez - Isthar w dniu 2014-06-09 21:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
Hej :) Musisz wkleić zdjęcia , na tej podstawie moderatorki Ci coś doradzą.
No i na moje amatorskie oko masz o wiele za dużo nabiału w misce. W dodatku rozłożony na 4 z 5 posiłków. Nabiału wg co jedzą ladies ma być nie więcej niż 150g dziennie i to w jednym posiłku a nie w 80% Twoich posiłków. To samo tyczy się owoców. Serek wiejski OUT. Poczytaj również sobie o otrębach w regulaminie. Mam wrażenie że nie czytałaś artykułu co jedzą ladies więc wejdź w regulamin działu i tam poszukaj linku do tego tematu

Zmieniony przez - Isthar w dniu 2014-06-09 16:14:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Białka może być więcej niż 150g, i ma być rozłożone.
Co do nabiału, pojawia się bo jak mówiłam - dopiero zaczynam w ogóle myśleć dokładniej co jem i nie zawsze wiem czym go zastąpić, żeby utrzymać poziom białka na w miarę odpowiednim poziomie... :( Tym bardziej, że robię to zwykle dla dwóch osób, przy czym mąż stroi fochy, bo to nie takie, to niedobre a tamto to w ogóle dlaczego nie ma karkówki?
Czyli skoro na kolacje ma być coś "białkowego" to wtedy najlepiej zjeść twaróg, jajo, rybę czy tez serek wiejski, zgadza się? I taki nabiał jeść raz dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
Podstawa: https://www.sfd.pl/-t752315.html i musisz to przeczytać i przyswoić , tam są odpowiedzi na Twoje pytania. A serek wiejski wywal do kosza , w ogóle nabiał jest mało wartościowym źródłem białka. Tak jak w artykule jedz jako źródło białka to co tam jest wypisane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Czytałam, ale człowiek nie przyswaja wszystkiego od razu. Może dlatego dziewczyny (łącznie ze mną) jednak piszą i zadają pytania. :)
Raz: Serek wiejski OUT.
Dwa: nabiał tylko raz dziennie.
Trzy: otręby OUT.
Cztery: oszczędnie w owocach, najlepiej rano, przedpołudniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
Tak :) Owoce też raz dziennie , a to jakie i w jakiej ilości jest w tym linku ;)
Teraz poczekaj aż któraś z moderatorek odezwie się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Te 2200 to za dużo. Zacznij od 1800kcal BTW 120/60/reszta
Ćwiczysz na siłowni aktualnie jakimś planem czy tylko radośnie hopsasz?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Wszystkie kalkulatory mi liczą coś około 2600, wcześniej jadłam około 1500 - 1800 i się zatrzymało chudniecie...
Co do siłowni, zazwyczaj chodzę na trening obwodowy, dorzucam do tego bieżnię, rower albo orbitrek w ilości około 30 minut.
Ostatnio zaczęłam też łazić na crossfit (ciężko o systematyczne ćwiczenia na określone partie, co się trafia na WOD to się robi), ale to wychodzi mi raz w tygodniu na razie, bo po każdym treningu mam kilka dni 'zakwasów', więc wykorzystuję je na delikatniejsze ćwiczenia, tj. taniec, basen, mobility. No i zależy od tego co boli, jak bolą ręce, to ćwiczę brzuch albo nogi itp.
Sama sobie nic nie układałam, ale staram się dzielić dni na ręce+core, brzuch, nogi, jak nie idę na określone zajęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Tylko w kalkulatorze powinno podawać się wagę docelową mieszczącą się w widełkach prawidłowego BMI jak wpiszesz te 72kg to kalkulator liczy to jako wagę mięśni przy niskim poziomie tłuszczu.
Trening dzielony jeszcze nie dla Ciebie - bierz plan dla zielonych z regulaminu i porządnie ćwicz (a nie machaj "różową hantelką") do tego 30min aero ale takiego na maksa (najlepszy by był bieg w terenie ale orbi czy bieżnia też dadzą radę).

Ile potrafisz zrobić pompek męskich, podciągniesz się? Jak technika przysiadu, ktoś sprawdzał?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Pompki męskie - daję radę zrobić 10 w serii, ale kosztowało mnie to dużo pracy :D
Nie podciągnę się.
Co do przysiadów, chodziłam (i dalej czasem bywam) na zajecia do Doroty Galińskiej, w sumie ona mnie uczyła i poprawiała do skutku na zajęciach :) Teraz na crossie trener nie ma do mnie zastrzeżeń, jeśli chodzi o technikę. Na razie jak już mam obciążenie przy przysiadach np. to tylko sam gryf 20 kg :<
Mam generalnie słabą kondycję...

Ok, dzięki za podpowiedź, nie wiedziałam że należy liczyć z wagą docelową :*
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla wegetarianki..

Następny temat

Chiaraa / Redukcja_Dziennik

WHEY premium