SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekt szerokiej klatki piersiowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Witam. Mam do wszystkich którzy się znają wielkie pytanie. Jak uzyskać tzw szeroką klatkę piersiową? Poniżej wkleję zdjęcie żeby każdy wiedział o co mi chodzi.

Przechodząc do moich ćwiczeń na siłowni... Mam dostęp do sprzętu na siłowni (dosyć bogaty). Wykonuje następujące ćwiczenia:

1. Wyciskanie sztangi leżąc na poziomej ławeczce 4x 12,10,8,6
2. Ćwiczenie na atlasie (wypychanie, imitacja ławeczki) siedząc
3. Rozpiętki na ławeczce ( co jakiś czas zmieniam na rozpiętki na atlasie)
4. Przenoszenie ciężaru za głowę leżąc.

Oto zestaw mojego treningu na klatkę piersiową. Proszę o sensowne podpowiedzi ludzi którzy na prawdę się znają. Jeżeli są jakieś pytania lub niejasności proszę również napisać. Zależy mi na takiej klatce piersiowej:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Gladiators

ale z tego zdjęcia ktore wkleileś niewiele wynika- a napewno już nie w kwestioi szerokości

domyślam się więć, ze chodzi Ci o rozbudowę m. zewnętrznych a także przede wszystkim dolnych; wyciskanie więc w b. szerokim chwycie, na plaskiej albo nawet lepiej glowa w dół, kombinacja wycisku z rozpiętką itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
-> http://www.animalpak.pl/trening/98/skosem-do-przyrostow.html niestety niekoniecznie o to chodzi ale obczaj...

wydaje mi się że niestety dużą rolę odgrywa tutaj genetyka kolego. Po prostu rodzisz się z takim kształtem...

Z drugiej strony każdy pływak ma szeroką klatę. Ruchy które tam wykonują mają więc jakiś wpływ na to... czyli w sumie nie wiem czy to jednak TYLKO genetyka, czy można mieć na to jakiś wpływ zewnętrzny.

Są głosy że np.przenoszenie ciężaru jest na szerokość klaty IDEALNE. Ja jednak twierdzę że to wynik bardziej rosnących po tym ćwiczeniu motyli, które po prostu przesuwają się do przodu wypychając tym samym klatę, co sprawia efekt szerokości.

Jeżeli można coś w tym kierunku zrobić to NA BANK postawiłbym w programie na: przenoszenia ciężaru, ławka skos dolny, krzyżowanie linek od dołu i dipsy ... jest to ciekawa alternatywa, poza tym skos dolny pozwala wziąć większy ciężar, czyli zawsze warto spróbować ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 247 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 352
przecież to nie jest żadna "szeroka" klatka, popatrz na cyce lee hanney'a albo serge'a nubret'a
oni to mieli szerokie klaty, twój typ ze zdjęcia nie prezentuje nic szczegolnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 247 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 352








tak wygląda szeroka klatka, jest to kwestia genetyki, możesz o niej tylko pomarzyć,
jak już mówiłem twoja foto-ideał nie wymaga żadnych szczególnych kombinacji przy treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Jeżeli nie wymaga niczego szczególnego to napisz jak osiągnąć taką klatkę a nie wywijasz mózgiem tutaj... Mi chodzi właśnie o taką klatkę jaką przedstawiłem na zdjęciu... Nie chce wyglądać nie wiadomo jak przypakowany...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 247 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 352
potrzeba czasu i systematyczności, 2-3 lata na siłce powinny wystarczyć

edit: może troche dłużej

Zmieniony przez - johny_brav w dniu 2010-04-06 17:26:34
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Tak-ksztalt miesnia zalezy od genetyki-ale jezeli niemasz jeszcze bardzo rozwinietej klatki-niedawno zaczales trening(rok,dwa)wszystko sie okaze.

Efekt szerokiej klatki osiagasz,dzieki rozwinietymi zewnetrznymi czesciami.Najlepsze cwiczenia ktore sa ci potrzebne-to:

-pompki na poreczach:przedewszytskim
-szerokie wyciski hantli
-wyciski gilotynowe
-rozpietki/brama(tutaj przedewszytskim faza negatywna)
-combo ko/eks wycisk/rozpietka

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
-wyciski gilotynowe < -to też jest dobre

-rozpietki/brama(tutaj przedewszytskim faza negatywna) <- to jest raczej na wnętrze klaty... chyba że na jak najprostszych rękach w łokciu

-combo ko/eks wycisk/rozpietka - żadne serie łączone na klatę przy 1,5 roku stażu!

Poza tym jestem pewien że kulturyści posiadający taką klatę o jakiej mowa NA BANK nie mieli jakiejś wyjątkowej rutyny na nią. Robili to co wszyscy inni - sprawdzone metody, to że im tak wyrosła to GENY.

Więc kolego po prostu zmasuj tę klatę porządnie wpierw, następnie jak natura takiej nie dała to ewentualnie zacznij się bawić w jakieś kształtowanie...

Pewnie GDZIEŚ w necie znajdziesz of korz jakiś magiczny program na "szerokość". poszukaj w jakimś men's health czy coś

Zmieniony przez - Simonidas w dniu 2010-04-06 19:00:54

Zmieniony przez - Simonidas w dniu 2010-04-06 19:01:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Simonidas-jezeli staz to 1,5roku to nie ten dzial.Chociaz nie doczytalem-przyznam.
A brama -tak dziala na wnetrze ale na czesci o ktorych mowa tez.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Dzięki wielkie wszystkim za sensowne odpowiedzi :) Przede mną wiele pracy ale mam nadzieję że osiągnę to co chcę :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa idzie ale siła sie "cofa"

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium