SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BADANIE: najskuteczniejsze ćwiczenia wg.laboratorium Dextera!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 24110

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
Pojawiła się seria badań pokazujących przydatność poszczególnych ćwiczeń i ich wpływu na mięśnie. Wszystko odbyło się nie poprzez ankiety, obserwacje tylko laboratoryjne badania. Myślę że warto Was z tym zapoznać.

Powiem tylko tyle że wyniki tych badań można oczywiście podać i krytyce i w nie powątpiewać. Ja jednak twierdzę że jakiś ogólny pogląd na niektóre ćwiczenia można z tego wyciągnąć. Na pewno dowiemy się co warto stosować, a co ostatecznie jest przereklamowane. Jest to naprawdę ciekawe. Nie będę tłumaczył wszytkiego, liczby mówią same za siebie. Jeżeli macie jakieś naprawdę konkretne pytania to przetłumaczę tylko odpowiedni akapit. Nazwy ćwiczeń można wpisać w googlu albo w YT i wszystko się wyjaśni, w skrajnych przypadkach mogę wytłumaczyć na czym ćwiczenie polega. Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za ten artykuł, więc pretensje nie do mnie.


mean [wynik górny] - mierzy średnią to aktywność mięśnia poprzez cały czas wykonywania ćwiczenia (zwłaszcza w trakcie ćwiczeń złożonych zdaża się że są momenty w których dany mięsień pracuje ciężej, a chwilę później słabiej). Tutaj wyciągamy średnią, czyli zarówno ze słabszych jak i mocniejszych elementów. Innymi słowy napięcie mięśnia podczas całego ćwiczenia.

peak [wynik dolny] - to aktywność szczytowa, zdażająca się raz w trakcie całego ćwiczenia. Innymi słowy jednorazowe walnięcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Moim zdaniem totalnie zła interpretacja wyników

dlaczego?
jesli macie cierpliwość to czytajcie :

https://www.sfd.pl/WODYNowy_DISS_na_oderwane_od_rzeczywistości_obalanie_MITÓW_bedacych_prawdą-t686873.html 

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
Vol.1 Ramiona i kaptury:

Link:http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/inside_the_muscles_best_shoulders_and_trap_exercises





Zwycięzcy:

Przednie naramienne:
mean: wyciskanie zza szyji siedząc, żołnierskie w siadzie, wyciskanie na skośnej
peak: wyciskanie zza szyji siedząc, żołnierskie na stojąco z hantlami, wyciskanie na skośnej

Środkowe naramienne:
mean: rozciąganie gumy sprzed twarzyhttp://www.criticalbench.com/exercises/band-face-pulls.htm, unoszenie hantli bokiem, wyciskanie zza szyji siedząc
peak: rozciąganie gumy sprzed twarzy, unoszenie hantli bokiem, unoszenie ręki bokiem trzymając linkę wyciągu dolnego

Tylne:
mean: rozciąganie gumy sprzed twarzy, unoszenie hantli bokiem w opadzie tułowia, Prone Rear Delt Raise(nie wiem)
peak: rozciąganie gumy sprzed twarzy, unoszenie hantli bokiem, wiosłowanie w opadzie tułowia

Kaptury:
mean: szrugsy sztangą, unoszenie ręki bokiem trzymając linkę wyciągu dolnego, wyciskanie żolnierskie na stojąco
peak: unoszenie ręki bokiem trzymając linkę wyciągu dolnego, szrugsy sztangą, wyciskanie zza szyji siedząc.

Za jakiś czas klata i triceps.


Zmieniony przez - Simonidas w dniu 2010-02-24 18:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
jak dla mnie to wiadomo: klasyczne wyciskania na stojąco są niezłe! jednak wyciskanie zza głowy na siedząco dystansuje absolutnie wszystko - wiadomo

Potwierdziło się to co dawno przypuszczałem, jadąc klate na skośnej ławeczce naprawdę nie trzeba się martwić o przedni naramienny...

Zdziwka mała przy okazji szrugsów ze sztangą z tyłu. Ostatnio tak popularne jest to ćwiczenie a tymczasem mało daje tam gdzie powinno. hantlami również nie najlepiej, sztanga to podstawa jednak.

W ogóle warto prześledzić relację sztanga (BB) hantla (DB) w większości ćwiczeń.

Świetnie że wiosłowanie w opadzie jest w czołówce na tylny ankton. Zawsze uważałem że ludzie mający poteżne bary wiosłują najlepiej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
ciekawy post czekam na reszte...sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29581
Prone Rear Delt Raise to unoszenie hantli bokiem w pozycji leżącej (na brzuchu) na ławeczce.
Reszty nie będzie bo to fragment artu z t-nation i tam było tylko badanie na te mięśnie. Aczkolwiek ciekawe to.

Zmieniony przez - skur3byk w dniu 2010-02-24 19:35:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
u góry link do niego w całości.

Mam jeszcze klatę i triceps... zamieszczę za jakiś czas. Podobno reszta partii jest w przygotowaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039




Najlepsze:

Góra
mean: krzyżowanie linek (lekko w górę), pompki z gumą http://www.metacafe.com/watch/2748920/resistance_band_push_ups/, wyciskanie dwóch linek wyciągu przed siebie http://www.facebook.com/video/video.php?v=471377125450
peak:wyciskanie hantli na skośnej, gilotyna, wyciskanie dwóch linek wyciągu przed siebie

Środek:
mean: wyciskanie hantli na skośnej, wyciskanie sztangi na ziemi, rozpiętki
peak: gilotyna, wyciskanie hantli na zwykłej, rozpiętki

Dół:
mean: dipsy z obciążeniem, pompki na linkach, gilotyna
peak: gilotyna, rozpiętki, dipsy z obciążeniem

Triceps:
mean: ściąganie wyciągu z linką, ściąganie wyciągu z drążkiem, dipsy z obciążeniem
peak: ściąganie wyciągu z linką, ściąganie wyciągu z drążkiem,ściągania gum


POMPKI NA LINKACH





Zmieniony przez - Simonidas w dniu 2010-02-26 17:45:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Bardzo ciekawe. Na tej stronie jest jeszcze inny artykuł tej samej osoby-można między innymi wyczytac, ze tzw. aktywność szczytowa kapturów jest bardzo duża przy niektórych ćwiczeniach na barki, co sprawia, że jest jak najbardziej sens trenować kaptury do barków...+ przód barków ma bardzo wysoką aktywność nawet przy wyciskaniu sztangielek zza głowy, nie jestem pewien czy nawet nie wyższą niż boczny akton-a to już jest zaskoczenie.

Oraz, że przy facepull wykonanym z odpowiednią techniką bardzo duża aktywność ma także boczny akton barków-co sprawia, że np. można to ładnie wykorzystać, w treningu push/pull, zdecydowanie dodając bok barków do "pull". Oczywiście to już moje wnioski, nie autora...


Do tego-jak można zrozumieć z artykułu-płaska przy ogólnym rozwoju klatki jest o kant dupy rozbić w porównaniu do innych ćwiczeń.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-27 00:58:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
tak, płaska to g****... generalnie zobaczcie jak ciekawie ma się relacja sztanga - hantle na klatę...

dla mnie miło że dipsy z obciążeniem, które zawsze wciskam, udowodniły swoją skuteczność, zwłaszcza na triceps!!!!! mało które ćwiczenie daje też takiego peaka jak dipsy i rozpiętki, czyli idealne do pompowania i na koniec treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 147 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13397
interesujące artykuły ...

Simonidas - mógłbyś wrzucić jakiś filmik pokazujący poprawną technikę wykonania gilotyny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
http://www.muscleandstrength.com/exercises/guillotine-press.html

można dać nogi na ławkę, tak jak na zdjęciu powyżej, co przy tabeli zamieściłem... polecałbym też jak najszerzej łapać.

Generalnie to radzę trzymać się jednak standardowych odmian ćwiczeń. jakieś gilotyny, rozciągania gum to trochę nie pewne tak naprawdę. Artykuły te są dobre do kwalifikacji uznanych już ćwiczeń, rozeznania się co i jak, a te różne nowości i inne pierdu pierdu to raczej wymysł autorów z T-nation, albo po prostu amerykańskie realia... dużo osób ćwiczy cardio i takie cwiczenia jak gumy to dla lasek są....

Zmieniony przez - Simonidas w dniu 2010-02-27 21:11:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 4x/tydz - połączenie FBW 5x5 z ogólnym FBW

Następny temat

Korekta planu amatora

WHEY premium