SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masowa, proszę o oceny.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Odżywki, Suplementy.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 728
Witam wszystkich. Mam 16 lat. Mieżę 179cm i ważę 65kg. Mój staż na siłowni to około jednego roku jednak z przerwami związanymi z małymi kontuzjami. Siłownie posiadam w domu więc ćwiczę sam, mam wygode, bo nikt nie zajmuje mi sprzętu :) Ale nie o tym mowa, chcę zacząć wdrażać dietę masową, po obliczeniach wd. ktorych powinienem zjadać 2g bialka 4g węglowodanów i 1.8g tłuszczu na 1kg. mojej wagi a więc dziennie powinienem zjeść około 130g białka, 260g węglowodanów oraz 117g tłuszczy. Z tegoż względu, że jestem uczniem szkoły średniej, do której mam kawałek drogi, wstaję wcześnie. A mianowicie tak: w niedziele wstaje około 8-9, w poniedzialek zawsze o 6 wtorek ok 7 środa ok 7 czwartek 6 piątek 6 sobota ok 8. W dni robocze od poniedziałku do piątku do domu wracam dopiero około godziny 17, tak więc mimo wszystko, nie mam czasu na obiad w szkole. W celu ułatwienia diety, zakupiłem Gainera 2 vitalmaxa. Wiele osób mi go polecało więc na początek kupilem 2.250kg. Tak, żeby zobaczyć czy się sprawdzi. Ćwiczyć będe w niedziele, wtorek oraz czwartek natomiast w piątek 2h na basenie oraz jakiś masaż u dziewczyny Dlatego ćwicze w niedziele-wtorek-czwartek, gdyż w te dni mam najwięcej czasu po południu wolnego i w te dni nie mam W-F w szkole. Oto dokładne plany poszczególnych dni:

Niedziela --- Dzień treningowy ---

09.00 śniadanie: jajecznica z 3-4 jajek, 2 kromki chleba, mussli z mlekiem, do tego 1 porcja gainera.
12.00 kanapka w postaci bułki z jakąś szynką
13.30-14 obiad w postaci jakiegoś mieska ziemnaikow i sorowki
16 serek jakiś
17.30 porcja gainerka
18-20 trening
20.15 4 jajka z chlebem, tunczyk i kanapki w postaci chlebka z jakims warzywkiem - ogorkiem itp.
22.30 serek jakiś

Poniedziałek --- Dzień nie treningowy ---

6.15 sniadanie takie jak zawsze - jajecznica z chlebem jesli jest mozliwosc to do tego jeszcze mussli z mlekiem i zawsze porcja gainerka
9.00 w szkole bułka z jakąś szynką z kurczaka lub indyka
12.00 znowu bułka z szynką
14.30 porcja gainerka
17.00 obiad w domu w postaci jakiegoś mieska i ziemniakow albo ryzu oraz czegos zielonego
20.00 tunczyk, chleb
22.30 serek

Wtorek --- Dzień treningowy ---

7.00 śniadanie tak jak zwykle
10.00 w szkole bulka z szynka
13 znowu bulka z szynka + jakis serek
16.00 serek
17.30 gainer
18-20 trening
20.15 jajecznica chleb tunczyk i jakies kanapki
22.30 jakis serek

Środa --- Dzień nie treningowy ---

7.00 śniadanie jak zwykle
10.00 w szkole bulka z szynka
13 znowu bulka z jakims serkiem
16 gainer
18 obiad
20 tunczyk i kanapki
22.30 jakis serek

Czwartek --- Dzień treningowy ---

6.15 sniadanie jak zwykle
9.00 w szkole bulka z jakąs szynka
12.00 znowu bulka i odo tego jakis serek
14.30 obiad w domu
17.30 gainer
18-20 trening
20.15 jajecznica tunczyk kanapki
22.30 jakis serek

Piatek --- Dzień nie treningowy ---

6.15 sniadanie takie jak zawsze
9.00 w szkole bulka z czyms miesnym
11.00 znowu bulka i jakis serek
14. gainer
16-18 basen
18.15 jakis serek
20.30 kanapki
22.30 serek

Sobota --- Dzień nie treningowy ---

8.30 sniadanie jak zwykle
10 jakies kanapki z miesem
13 obiad
16 gainer
19 tunczyk lub jajecznica, kanapki
22.30 serek


Co do gainera, jedna jego porcja - 40g proszku + 250ml wody = 11g białka, 25g węglowodanów i 0.1g tłuszczy.

Do tego kupiłem jeszcze takie witaminki: IONTO VITAMIN DRINK LIQUID. Tam pisze, że 5ml powinno się rozpuścić w 0.3l wody, tylko nie wiem kiedy to wypić.

Co do diety, nie pisałem ile w każdym posiłku jest gram czego bo nie mam zamiaru diety przestrzegać o do grama i panikować że zjadłem o 5g białka za mało lub za duzo.

Nic nie pisałem o płynach, jednak w dni nie treningowe zawsze ok 2l wody a w treningowe oczywiscie 2l + podczas treningu ok 0.5-1 litra.

Czy tak ogólnie mogło by być ? Czy taka dieta, połączona z odpowiednio dobranym treningiem i odpowiednią regeneracją bo przynajmniej 7h snu no i w każdy piątek basen + masaż da efekty poprzez nabranie masy ? Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na oceny lub korekty. Damian
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 728
No dokładnie, kupiłem na allegro książke o treningach i dietach, wszystko właśnie tam pisze. Narazie dzieki. Czekam na jakies przyrosty :) Mam nadzieje ze chociaz 2-3kg miesiecznie przybedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 728
Prosze o jakieś odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Msusiz jeszce sporo poczytac.!

Poczytaj posty pdowieszone, porownaj swoja diete z innymi bedziesz wiedzial gdzie masz bledy..!

Powodzenia.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1674
Podstawowa zasada diety na MASĘ:
Śniadanie/Obiad/Kolacja/Minimum musisz pochłonąć 50g białka najlepiej naturalnego,w drugiej kolejności uzupełnij suplementem . . . .
1h przed treningiem , i jeden 1h po treningu posiłek wysoko białkowy///
np.Twaróg , Rybka , Pierś z kurczaka ,Mleko,kefir itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1674
A i zapomniał bym , Zasada takiej diety różnice pomiędzy posiłkami powinny być takie same ,lub różniące sie nie wielkim czasem np<30min>

Zmieniony przez - domer w dniu 2007-09-17 19:07:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
lukaspl, taaaaaa ciekaw jestem jak wygalda ta twoja super dieta gdzie w kazdym posilku jest PRZESADNE 50gr bialka!

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1674
No dobra przesadziłem nie 50 ale 40g !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 728
Czytałem, że najważniejsze to 40g bialka rano i wieczorem. Pozatym to organizm przyswaja tylko 40g bialka jednorazowo co 3h wiec gdybym zjadl 50g to to 10 i tak by nic nie dalo. Co do posilkow, niestety jestem uczniem, nie dam rady przestrzegać jedzenia posilkkow takich jak obiad w poludnie w postaci kurczaka ryzu itp oraz nie dam rady jeść punktualnie w rownych odstępach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1869
2,2g na kilogram ciała
szybko licząc jeżeli masz w każdym posiłku 40gram to jeden posiłek dostarcza białka na 19 kg
jeżeli masz posiłków 6 (a tyle ich powinno być - to musisz ważyć 120kg. czyli albo masz w bicu 60cm, albo w pasie 140cm, albo pie... głupoty :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 728
Co Ty gościu gadasz 2.2g bialka na kg ciała ? Wszedzie czytalem i max 2.g na kg ciala bo powyzej 2g sie spala i niszczy bardzo nerki i watrobe !!! Pozatym to wazne jest zeby jesc wiecej posilkow w mniejszej ilosci pozywienia niz 3 posilki do syta !!! Glupoty to chyba teraz ty pierd... albo ja juz nic z tego nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1869
synu idź poczytaj
https://www.sfd.pl/Robimy_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t173140.html
zanim coś komuś zarzucisz. w ekstremalnych przypadkach ektomorfików nawet do 3g na kg masy ciała
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazka

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha i ud

WHEY premium