SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta CKD - kontuzja -brak treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Witam,

Od trzech dni stosuję dietę CKD wraz z treningiem, lecz w dniu wczorajszym nastąpiła kontuzja- kilka szwów na przedramieniu. Nie mogę nawet biegać. W drugim dniu wieczorem miałem już 1,5mmol/l ketonów w moczu. Teraz mam problem z ustawieniem sobie diety - brak wysiłku.

Obecnie przy wadze 78kg wygląda to tak : 135g T, 125g B , a węgli hmmm.. dziś łącznie 11g(pomidor, ogórek i jakaś wędlinka). Około 1700-1800kcal dziennie. Czyli obciąłem całe 500kcal .

Nie chciałbym przerywać diety, tym bardziej, że wiem, że mam już pływają ciała ketonowe i mam pół lodówki jedzenia.

Czy zmieniać proporcje ? Obciąć jeszcze kalorie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jak chcesz możesz dalej trzymać dietę ketogeniczną, bo CKD to akurat nie dieta, a system, nic nie stoi na przeszkodzie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Codziennie sprawdzam się paskami ketodiastix ... lecz u mnie jest wartość średnia 1,5mmol/l - 2 mmol/l , czy nie powinna ona rosnąć ?
Czy paski zabarwiały się Wam całe zawsze ? U mnie czasem połowa. I odczyt jest już po ułamku sekundy i nie zmienia się do tych 15s kolor.


Następne pytanie .... ładować się w weekend ? Czy może lepiej odpuścić sobie to . Jak pisałem powyżej nie mogę ćwiczyć - glikogen jest zbędny :D Z tego co widzę na mojej wadze to od 4 dni nic się nie wydarzyło :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 231 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12482
4 dni to bardzo nie wiele czasu więc nie ma co się spodziewać jakiś spektakularnych wyników na wadzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
ładowanie jest zbędne, a paski nie koniecznie są wyznacznikiem, jak i ketoza sama w sobie nie jest jakoś specjalnie konieczna.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
seba65310

Obecnie przy wadze 78kg wygląda to tak : 135g T, 125g B , a węgli hmmm.. dziś łącznie 11g(pomidor, ogórek i jakaś wędlinka). Około 1700-1800kcal dziennie. Czyli obciąłem całe 500kcal .

Nie chciałbym przerywać diety, tym bardziej, że wiem, że mam już pływają ciała ketonowe i mam pół lodówki jedzenia.

Czy zmieniać proporcje ? Obciąć jeszcze kalorie ?



Nie masz co obcinać. Jesteś w ketozie, wiec organizm ma mocno ograniczone możliwość odkładanie energii w adipocyty. Możesz na wszelki wypadek przeciąć białka i dodać tłuszczy zwierzęcych, bo tylko z białka może powstać glukoza która mogła by być zamieniona w tłuszcz i trafić do adipocytów.
Ładowanie nie rób, nie ma sensu. Poczekaj aż wyjdziesz z kontuzji. Możesz jeszcze przemyśleć dodanie trochę węgli, tak do ~50g. Być może wyjdziesz z ketozy, ale ta nie jest niezbędna,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Oczywiście staram się, aby węgli nie było zbyt dużo w porównaniu do tłuszczu dziś różnica to 60g.
Z kontuzji nie wiem niestety, kiedy wyjdę... w poniedziałek zdjęcie szwów, ale mam problem z ścięgnem u ręki, które prawdopodobnie uszkodziłem podczas "zranienia".

Zastanawia mnie jedna kwestia... mam jeszcze pół puchy Dorian Yates - Black Bombs . Czy mogę to stosować ? Tak, aby zwiększyć metabolizm i kofeina...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Ale po co zwiększać metabolizm?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla ekto :)

Następny temat

IF a manipulacja oknem żywieniowym

WHEY premium