SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy za dużo ćwiczę na swój wiek ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez adzik123 z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witam, mam 13 lat, od razu mówię, że jestem nowy Chodzę na siłownie od końca listopada 2013 roku, co dwa dni (też weekendy). Siłownia to jest za dużo powiedziane, domowa siłownia (nie za bardzo rozwinięta). Jak w temacie wspomniałem, Czy za dużo ćwiczę ? W bicepsie mam 31,8 cm, mój rekord na klatkę to 50 kg, martwego ciągu tylko 20 kg (myślę, że to za bardzo obciąża kręgosłup), robię wiele, wiele ćwiczeń wiosłowanie, przysiady ze sztangą, ćwiczenia na nogi itp. . Do tego dochodzą jeszcze podciągnięcia na drążku , program 300 brzuszków, własne ćwiczenia na brzuch (A6W,wznosy prostych nóg na drążku, sprężyna, scyzoryki, spięcia brzucha, świece i oczywiście pompki), to wszystko codziennie. Dochodzi do tego piłka nożna, częste jeżdżenie rowerem i od jutra zamierzam zacząć biegać (początkowo 3 km). Chciałem wspomnieć, że miałem dwa urazy, pleców (półtora tygodnia, okropny ból pleców, i coś z mięśniem lewej nogi). Teraz nasuwa się pytanie czy przestane rosnąć (mam metr 76 cm), czy to jest za dużo na tak młody wiek ? Jak sądzicie ?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
przede wszystkim to jest źle!
https://www.sfd.pl/TRENING,_DIETA,_SUPLEMENTACJA_DLA_KAŻDEGO_JUNIORA-t1016509.html#post10
Zobacz sobie FBW 3x w tygodniu na ciężarze własnego ciała (1.1.2.), ogarnij jak powinna wyglądać dieta by dostosować ją do twojej wagi i wzrostu. A6W i miliard brzuszków możesz od razu wywalić do kosza, w piłkę graj jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1388 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24041
Siłownia jak najbardziej ok lecz bez przesady. Wydaje mi się, że 2/3 treningi w tygodniu będą spoko. Skup się na wyrabianiu techniki, na ciężar nie patrz ponieważ na to przyjdzie pora, choćbyś miał machać hantlem 5kg to machaj. Ćwiczenia takie jak przysiady, wiosłowania, podciągania, pompki, martwe ciągi, wykroki, uginania, wyprosty jak najbardziej są dobre.

Z brzuchem nie przesadzaj, wystarczą również 2/3 treningi opierające sie na podstawach (2-3 ćwiczenia angażujące różne części mięśni brzucha). Śpij w miare możliwości 6-8h, jedz zdrowo i dużo a efekt będzie jak najbardziej na +. Biegać możesz lecz bez przesady. Jeżeli treningi miałbyś poniedziałek, środa, piatek to biegać możesz 2 razy w tygodniu (tyle w zupełności wystarczy) w dni bez treningu siłowego (weekendy/wtorek/czwartek)
1

"Nie zawsze dostajesz to czego sobie życzysz, dostajesz to, na co zapracujesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
żadna siłownia w wieku 13 lat!!
Zadnego treningu siłowego!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek.

Następny temat

Jak przygotować się do testu sprawnościowego?

WHEY premium