SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko- czy dobrze to licze?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 771
Od jakiegos czasu aplikuje sobie doustnie WPC 80 w celu zrekompensowania niedoborow bialka w codziennej diecie. Poniewaz zrobilo sie to juz dosyc nudne i monotonne postanowilem zamiennie zaimplementowac gotowane bialko jaj zamiast odzywki. Proste obliczenia wykazaly co nastepuje:

Ilosc przyswajalnego bialka w bialku jaja to jakies 11%wagowych. Sredniej wielkosci jajo ma w sobie okolo 20-25g bialka + 15-20 zoltka. Wychodzi z tego ze z jednego jajka jestem w stanie otrzymac 2,5g przyswajalnego bialka. 4 jajka to 10g, a 10 takowych to 25g. Proste porownanie prowadzi do wniosku ze 10 jaj z ktorych "wyizoluje" sobie samo bialko jest rowne pod wzgledem zawartosci bialka jednej porcji odzywki bialkowej (ktore jest szybsze w przygotowaniu, smaczniejsze i wydaje mi sie ze bardziej lekkostrawne). Idac dalej 10 jajek mozna przyrownac rowniez do serka wiejskiego w ktorym jest okolo 26g bialka (200g serka- jedno opakowanie).

Zdarza mi sie przyjmowac w dni treningowe 2 porcje WPC 80 ale nie moge sobie jakos wyobrazic tych 20 jajek w zamian. Wiec albo cos zle licze albo sam nie wiem co.

Czy ktos sie orientuje jak sie ma przyswajalnosc i "odzywczosc" bialka jaja kurzego w stosunku do odzywki bialkowej oraz wspomnianego serka wiejskiego. Czy mozna te produkty w ogole porownywac do siebie w ten sposob. Ilosc bialka wszakze nie zawsze jest rowne jego jakosci.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
z tłuszczem to raczej nikt nie ma problemu, problem robi sie gdy sie chce zachowac odpowiednie proporcje tych kwasów.

ps. w żółtku jest wiecej białka niż w białku jaja

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 771
Przeczytalem, informacje przyswoilem... Wynika z tego jasno ze WPC ma lekkie dzialanie anaboliczne oraz jakosciowo wydaje sie lepsze w odniesieniu do klasycznego jaja kurzego (bialka).

Klasyczny przyklad zwyciestwa syntetycznej chemii nad najbardziej chociazby ekologicznym produktem naturalnym.

Czy bialko jaja kurzego ma zatem chociaz jedna zalete w stosunku do sztucznej odzywki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Nigdy odzywka nie bedzie lepsza od naturalnego produktu, w szczegolnosci jaja.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Czytalem rowniez, ze bialko jaja jest najbardziej wartosciowym bialkiem dla czlowieka. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
ale zes sie chłopie rozpiał

sredniej wielkosci jajo to 60g, czyli jedząc jakies 7jaj w posiłku masz ponad 40g dobrej jakosci białka
które stanowczo jest lepsze od proszku

zdr

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1016 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7338
źle policzyłeś, J/W jajka są wporządku

Od jakiegos czasu aplikuje sobie doustnie WPC 80

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 771
Moje osobiste pomiary na reprezentatywnej grupie losowo wybranych jajek o standaryzowanym rozmiarze "L" wykazaly ze ilosc bialka waha sie w granicach 20-25g. Jesli dodamy do tego zoltko i skorupke to otrzymamy wartosc okolo 50g. Jesli w 100g bialka jaja kurzego mamy 11g przyswajalnych protein to w 25g (czyli w jednym jajku) bedziemy ich miec 2,75g (wartosc 11 na 100g zaczerpnalem z tablic zywieniowych polecanych na tym forum). Gdzie zatem jest blad skoro makelroj sugeruje 40 gramow protein w 7 jajkach?

Przypominam jeszcze raz. Pytanie dotyczy samego bialka jaja kurzego bo jak wiadomo z zoltkiem przesadzac nie nalezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Dlaczego z zoltkiem przesadzac nie nalezy ?

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-14 14:18:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
Przypominam jeszcze raz. Pytanie dotyczy samego bialka jaja kurzego bo jak wiadomo z zoltkiem przesadzac nie nalezy.

ja podałem wartosc białka dla całych siedmiu jaj
a jak myslisz ze żółtko jest nie zdrowe to sie mylisz

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 771
Zoltko oczywisice ma mase odzywczych skladnikow, w tym i proteiny lecz rowniez duzo tluszczu. Ja z tluszczem w diecie problemow nie mam i raczej staram sie go unikac. Problem mam natomiast z bialkiem wiec siegam po suplementy takowego oraz bialko jaj. I nie jest to podejzewam problem odosobniony lecz dosyc powszechny.

Na 10 zjedzonych jajek tylko 5 z nich zjadam z zoltkiem. I z tego co czytalem tu na forum wiele osob robi w podobny sposob.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalanie tłuszczu podczas wysiłku - do znawców

Następny temat

glikogen mięśniowy - pytanie

WHEY premium