SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ABS II ćwiczenia na drążku, a jego brak - pewna koncepcja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Tomasz1405 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 431
Witam
Po krótce, jestem kolejną osobą, która cierpi na brak drążka (przynajmniej na najblizszy czas), a chciałbym robić ABS II, stąd ogladajac filmiki na yt przypadkiem wpadłem na pomysł, którym moznaby zastąpić, a raczej urozmaicić ćwiczenie. OTÓŻ:

Wg cwiczenia (w zestawie 2) mamy w zwisie na drążku podciagnąć nogi zginajac je do klatki piersiowej. Mój pomysł, na brak drążka wyglada nastepujaco:

Moznaby stanąć np pomiedzy dwoma solidnymi stołami, stosami ksiązek, krzesłami czy czym kolwiek stabilnym i zawisnąć na rękach wspierających się na tych 2 solidnych przedmiotach powodujac ze wisimy jakby "na rekach" i wtedy podciagac nogi do kolan. Brzuszek sie czuje, ale czy na pewno to da ten sam efekt?

Pozdrawiam i licze na porady :D

PS
Na obrazku mniej-wiecej przedstawilem o co chodzi :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ta wersja jest łatwiejsza, ale lepsze to niż spiny..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 431
no może wzgledem trudnosci jest łatwiejsza, ale czy daje ten sam albo chociaz bardzo bliski efekt?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
inaczej angażujesz mięśnie, ćwiczyłem tak i efekt był, sposobu raczej nie wymyśliłeś bo ten sposób jest każdemu znany, tez myślałem ze go wymyśliłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1091
Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. 7 tygodni temu zacząłem robić ABS II, pierwszy poziom. Nie mogę przejść do następnego poziomu, ponieważ nie mam drążka. Trening przestaje dawać efekty. Fajnie zarysował mi się kaloryfer, ale chciałbym coś więcej. Mam nadzieje że doradzicie mi, co ma robić dalej. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 431
siemasz
mysle ze ten sposob, o ktorym wspomnialem na samym poczatku to jedyne dobre rozwiazanie na brak drązka ;)

Zmieniony przez - azalutt w dniu 2012-12-22 14:49:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1091
Ok. Wypowie się ktoś jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Ja myśle, że najlepszym rozwiązaniem na brak drążka jest. . .
Kupno drążka zrób sobie i swoim mięśniom świąteczny prezent.
Drążki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1091
Haha przemyśle to Jak jesteś taki mądry, to powiedz jaki drążek mi polecasz. Na ścianę, sufit, czy może rozporowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Nie uważam się za "takiego mądrego". Każdy byle nie rozporowy. Rozporowy troche ogranicza możliwości, np. szerokość chwytu jeśli chciałbyś ćwiczyć plecy. Od jakiegoś czasu dostępne są takie drążki : http://allegro.pl/ft2-wielofunkcyjny-drazek-na-futryne-drzwi-hit-i2862782295.html.
Jest szansa, że nie musiałbyś wiercić dziur w ścianach, jeśli masz odpowiednie futryny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1091
No tak, wszystko fajnie, ale po zamontowaniu tego drążka nie będzie się dało zamykać drzwi, a ja potrzebuje odrobine prywatności ;D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening obwodowy - wytrzymałość pod SW

Następny temat

Czy bez odżywek też dam rade miec takie osiagi?

WHEY premium