SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań o ABS II

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 949
Mam kilka pytań o do ćwiczenia jakim jest ABS 2:
-Jak prawidłowo wygląda to unoszenie nóg ? (3 seria tutaj http://nosimy.pl/UserFiles/Image/polecane_blogi/abs2/5.jpg)
-Podczas unoszenia nóg na drążku, po opuszczeniu ich słyszę "stszykający" kręgosłup... Co robię źlę? Robię lekkiego garba, ponieważ w instrukcji było, że proste plecy to źle.

Z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Odp 1:
Na obrazku przedstawiona jest prawidłowa pozycja docelowa tego ćwiczenia

Odp 2:
Mi też tak łupie, w lędźwiach, zasadniczo już nie pamiętam od kiedy ale tylko i wyłącznie kiedy opuszczam nogi do pełnego zwisu jednocześnie luzujac brzuch, jeśli opuszczam je w mniejszym zakresie i bez rozluźniania mięśni problem nie występuje. Nie wiem jednak czy jest to rozwiązanie problemu, czy tylko odkryty przypadkiem tymczasowy środek zaradczy. I to nie ma być żadne "rób pan, git będzie", najlepiej rzecz jasna skonsultować sprawę z lekarzem


Pyt 1:
Reszta ciała robiona ?

Pyt 2:
Micha ogarnięta ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2013-02-09 20:41:10

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 949
wazzup1988
Odp 1:
Odp 2:
Mi też tak łupie, w lędźwiach, zasadniczo już nie pamiętam od kiedy ale tylko i wyłącznie kiedy opuszczam nogi do pełnego zwisu jednocześnie luzujac brzuch, jeśli opuszczam je w mniejszym zakresie i bez rozluźniania mięśni problem nie występuje.


Pyt 1:
Reszta ciała robiona ?

Pyt 2:
Micha ogarnięta ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2013-02-09 20:41:10

No właśnie mi tak jak tobie, to robić dalej czy jednak z lekarzem to skonsultować. (identycznie jak u cb jest)
1.Na razie robię góre, później dodam dół.
2.Dieta? Na razie staram się jeść 5 razy.
1.Płatki owsiane 100g + oliwa z oliwek (więcej nie dam rady) i tu bym dodał jeszcze jakiegoś gainera/bulke.
2.Co zdrowego wpadnie
3.To co mama zrobi lecz drugie danie to: kotlet+100g kaszy, warzywa
4.Nie wiem co dać po treningu(posiłek konkretny)
5.4 kromki posmarowane serem puszystym+pomidor+papryka+jakaś szynka/salami+oliwa+3 jaja zaraz po tym serek wiejski.
A z tym ABS to dokąd opuszczać nogi?

Zmieniony przez - devel9k w dniu 2013-02-09 21:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Twoje zdrowie, Twój wybór ja bym poszedł

Co do "robienia góry", zapraszam do lektury:
https://www.sfd.pl/-t605678.html
Nogi to pół ciała, żal by było doyebać na górze i na chudych patykach to nosić, nie ?

Dieta - to w tym dziale:
https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html
I w tematach podwieszonych jej dobór zależy od naszych indywidualnych potrzeb (ale swoją drogą póki co wyliczaniem wszystkiego co do grama się kłopotać nie musisz)

Mi z tym unoszeniem nie trzaska jak opuszczam nogi do poziomu równolegle z podłożem, ale odsyłam do pierwszego zdania postu

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 949
Jeszcze się zastanowię.
A wracając do tego ćw z 3 seri to do jakiej wysokości opuszczać nogi, jak już zrobię "świecę"? Do ziemi? 45*C?

Zmieniony przez - devel9k w dniu 2013-02-10 17:45:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Za dzieciaka na korektywie robiłem do ziemi, i to cała moja wiedza na ten temat

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy ucierpi na tym trening ?

Następny temat

Wyciskanie na ławeczce :D

WHEY premium