SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : WYCISKANIE " NA BARKI " ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
ale krzychu i koniu pisali ze barki "lubia" wiecej powtorzen i zeby robic nie mniej niz 15 pow. i nie wiecej niz 25 pow. co ty na to, jesli to prawda to w jakich grupach miesniowych dawac wiecej powtorzen jeszcze boje sie nierownomiernych rozrostow ale jak bedzie dobrze to wygladalo to jestem w stanie robic wiecej pow na dane grupy, jakbys mogl to ocen moj plan w dziale odchudzanie, dzieki?

Prosiaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Czym krotszy ruch tym wiekszy ciezar(jesli poza martwa strefa) i wiecej powtorzen da sie zrobic.
Ilosc powtorzen nie zalezy tyle od miesnia co od DANEGO CWICZENIA.

Wyproboj na sobie.

Nie ocenie planu w odchudzaniu.
Nie mam czasu.


Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-23 12:01:21

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
Wodyn ja moze jak na barki robie na suwnicy to za bardzo laweczke mam przesunieta do przodu bo u mnie jest tak ze jakbym nizej opuscil sztange na suwnicy to by glowy niedotknelo tylko za glowe normalnie by zeszlo tzn ze zle mam ustawiona mam laweczke dac do tylu troche?

Prosiaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Zawsze jak widze ludzi co robia bary na suwnicy siedzac na laweczce z oparciem to mnie ciarki przechodza.

Dlaczego?

Poniewaz staw barkowy powinien byc idealnie pod sztanga przy szerokich chwytach.

Opracie zle ustawione nie pozwala na to.
Z cala moca radze robic bez oparcia.
Jest to zdrowsze dla kregoslupa, ktory sie tak nie przegina, a znacznie Latwiej jest ustalic lwasciwe miejsce pod sztanga.

Ja wole robic na stojaco.
W ten sposob jest jeszcze skuteczniej.
Mala pomoc ze strony nog tez sie przydaje.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3057
pytanie do wodyna jakie 1 ćwiczenie polecał bys na barki dla kogoś kto robi hst

ps planujesz napisać jakiś artykuł o barkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Wodyn, racja, zreszta w każdym ćwiczeniu w stosownych zakresach musi sie przemieszczać albo ciezar który podnosimy, albo nasze ciało- to nieodzowny element bezpieczeństwa a takze naturalnego ruchu dzieki któremu trening jest efektywny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Apokalipsa:

MENDIE:

pytanie do wodyna jakie 1 ćwiczenie polecał bys na barki dla kogoś kto robi hst

TAKIE KTORE POBUDZI JAK NAJWIECEJ ICH OBSZAROW, CZYLI W PRAKTYCE:
-PODRZUT SILOWY ALE NAJPIERW WSZYSTKIE ZARZUTY A POZNIEJ WSZYSTKIE WYRZUTY
-WYCISKANIE SZEROKO OD CZUBKA GLOWY

KRYTERIUM JEST TU TEZ WYKLUCZENIE MARTWYCH STREF RUCHU:
https://www.sfd.pl/temat290861/

TYLNE BARY ZAS SWIETNIE IDA NA CIEZKIM WIOSLOWANIU JEDNORACZ
https://www.sfd.pl/temat281827/


ps planujesz napisać jakiś artykuł o barkach?

STARAM SIE NIE PLANOWAC, MUSZE MIEC "NATCHNIENIE"...

POKI CO MASZ TEN TEMAT ORAZ:
https://www.sfd.pl/temat304804/

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-01-14 01:03:00

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
WODYN
Ponawiam pytanie zadane w tescie thiago tutaj.
Odsylasz mnie tutaj a wlasnie z tego tematu minn pochodza moje watpliwosci.
Moze cos mi umknelo, ale temat wyciskania na barki bardzo mnie interesuje bo mam z nimi problemy,dlatego staram sie zrozumiec jak najwiecej.

W tescie Thiago na filmie wyciska od polowy czola szeroko.
Zalecasz mu cwiczenie bez oparcia i nie radzisz zmiany szerokosci chwytu ani zakresu ruchu.
Jednoczesnie Sam piszesz w tym poscie na drugiej stronie:

"Szeroko z przodu nie jest bezpieczne dla barkow.
Chyba ze w takiej plaszczyznie jak np na stromej lawce ok 70 stopni."


nastepnie na pytanie Dzingsa:

"Przy wyciskaniu sprzed glowy tez opuszczac tylko do czubka glowy czy jak?"

odpowiadasz:
"TO NIE JEST KONIECZNE.
TA WERSJA OBOWIAZUJE JESLI WYCISKASZ NA DUZYCH SZEROKOSCIACH.
JESLI ZAS WYCISKASZ SREDNIO LUB WASKO TO RUCH MOZE BYC ALBO PELNY ALBO CZESCIOWY DOLNY / SRODKOWY / GORNY... "


Na filmach w ciezszych powt. Thiago opiera sie o lawke i tak byloby jak rozumiem ok.
Ty jednak go za to opierdzielasz, kazesz siedziec prosto i jednoczesnie nie mowisz nic na temat szerokosci chwytu(widac ze jest szerszy niz 81 cm) ani glebokosci opuszczania sztangi?

Cenie sobie Twoje posty bo bardzo mi pomogly w treningach ale tego nie rozumiem

pozdrawiam

nic na siłę - weź większy młotek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
PISZE WIEC OD MOMENTU OD KTOREGO COS SIE KOMPLIKUJE...

Na filmach w ciezszych powt. Thiago opiera sie o lawke i tak byloby jak rozumiem ok.

W PLANIE KTORYM CWICZY MIALEM ZAMIAR:
-STYMULOWAC WIECEJ NIZ JEDNA GLOWE NARAMIENNYCH (CZYLI OPARCIE NA SKOSNEJ LAWCE ODPADA)
-CHCE BY THIAGO WYUCZYL SIE KOORDYNACJI RUCHOW A OPIERAJAC SIE NAUCZY SIE O WIELE ZA MALO
-WLASCIWIE TO WOLALBYM BY WICISAKL OD CZUBKA GLOWY, ALE DAM SPOKOJ WIDZAC CO SIE DZIEJE WOLE BY SZTANGA SPADLA NA KLATE NIZ NA KARK...
-MIMO IZ NAPISALEM ZE NA OPATCIU OK 70 STOPNI MOZNA ROBIC PELNE RUCHY TO JEDNAK NADAL UWAZAM ZE WIEKSZE POSTEPY ZROBI NA KROTKICH RUCHACH.. POZA TYM SA NADAL ... MNIEJ RYZYKOWNE..
-TAMTA LAWKA MIALA POWYZEJ 70 STOPNI.. NA MOJE OKO


Ty jednak go za to opierdzielasz, kazesz siedziec prosto i jednoczesnie nie mowisz nic na temat szerokosci chwytu(widac ze jest szerszy niz 81 cm) ani glebokosci opuszczania sztangi?
-PONIEWAZ SZEROKOSC WYGLADAMI NA DOBRA. TEZ NA BARY BIORE NIECO SZERZEJ NIZ NA KLATE...
-PISALEM W TAMTYM POSCIE NA TEMAT GLEBOKOSCI, TZN BY PRZYJAL SOBIE DOLNA GRANICE NP DOTYKAJAC NOSA.

Cenie sobie Twoje posty bo bardzo mi pomogly w treningach ale tego nie rozumiem

POWIEDZ JESLI ODPOWIEDZIALEM NIE NA TEMAT.

POZDR

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
"-WLASCIWIE TO WOLALBYM BY WICISAKL OD CZUBKA GLOWY, ALE DAM SPOKOJ WIDZAC CO SIE DZIEJE WOLE BY SZTANGA SPADLA NA KLATE NIZ NA KARK..."

To mi wytlumaczylo wszystkie moje watpliwosci.
Powoli do przodu malymi kroczkami... dobrze sie domyslalem


pozdrawiam

Zmieniony przez - r4q w dniu 2007-01-23 02:06:13

nic na siłę - weź większy młotek!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : PRZYSIADY ###

Następny temat

Staż 8 miesiecy efekty mizerne pomocyy

WHEY premium